اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

فروش بیش از یک و نیم میلیاردی اجراهای تئاتر شهر

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا پایان روز جمعه ۲۴ آذر سال ۱۴۰۲ مشخص شد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌ تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه، کارگاه نمایش، کافه‌تریای اصلی و کافه‌تریای چهارسوی مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا پایان روز جمعه ۲۴ آذر ۱۴۰۲ اعلام شد.

مجموعه تئاتر شهر

نمایش «فردریک» به کارگردانی حمیدرضا نعیمی که از روز ۷ آذرماه در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، با مجموع ۱۶ اجرا و میزبانی از ۴ هزار و ۹۷۹ مخاطب (با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) توانست به فروش ۷۴۳ میلیون و ۳۱۶ هزارتومانی دست یابد.

نمایش «این دنیا یه کنسرت به من بدهکاره» به کارگردانی سهند خیرآبادی که اجرای خود را از ۹ آبان ماه در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۸۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۳۸ اجرا و جلب ۴ هزار و ۸۶۴ تماشاگر، توانست به فروش معادل ۷۷۷ میلیون و ۴۹۲ هزارتومانی دست پیدا کند و به اجرای خود پایان دهد.

نمایش «وداد شکافه‌زن» به کارگردانی علیرضا دهقانی نیز که اجرای خود را از روز ۸ آذرماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۱۵ اجرا توانست ۶۲۳ تماشاگر را به سالن اجرا جلب کند و با فروش ۴۹ میلیون و ۹۷۲ هزار تومان به اجرای خود پایان دهد.

نمایش «دور» به کارگردانی وحید نفر نیز که اجرای خود را از روز ۷ آذرماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۱۶ اجرا توانست ۱ هزار و ۲۲۱ تماشاگر را به سالن اجرا جلب کند و به فروشی معادل ۱۲۰ میلیون و ۴۵۸ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «شنگرف» به کارگردانی علی یداللهی نیز که از روز یکشنبه ۱۲ آذرماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است،‌ با مجموع ۱۲ اجرا، توانست ۳۵۵ تماشاگر جلب کند و به فروش معادل ۲۸ میلیون و ۱۰۴ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «وِرا نام تهمینه سهراب کرد» به کارگردانی حسین تفنگدار که از روز سه‌شنبه ۷ آذرماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است،‌ با مجموع ۱۶ اجرا، توانست ۶۸۴ تماشاگر جلب کند و به فروش معادل ۶۲ میلیون و ۹۸۵ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «سالومه» به کارگردانی بابک پرهام نیز که از روز ۷ آذرماه در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی ۲۶ نفر و قیمت بلیت ۸۰ هزارتومان روی صحنه رفته بود، روز سه‌شنبه ۲۱ آذرماه، با ۱۳ اجرا توانست ۳۳۳ تماشاگر را به سالن بکشاند و با فروش ۲۰ میلیون و ۳۶۸ هزارتومانی با کارگاه نمایش خداحافظی کند.

نمایش «یک ملاقات ساده» به کارگردانی جواد تولمی نیز که از روز ۲۱ آبان در کافه‌تریای اصلی باقیمت بلیت ۵۰ هزارتومان روی صحنه رفته بود، روز جمعه ۲۴ آذرماه با ۲۸ اجرا، جذب ۵۷۹ تماشاگر و فروش ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به اجرای خود پایان داد.

نمایش «من نوید نیستم!» به کارگردانی سیدعلی خوشرو نیز که از روز ۲۶ آبان در کافه‌تریای چهارسو باقیمت بلیت ۵۰ هزارتومان روی صحنه رفته است، با ۲۳ اجرا توانست ۶۳۰ تماشاگر جذب کند و به فروش ۲۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان دست پیدا کند.

تماشاخانه سنگلج

تماشاخانه سنگلج با ظرفیت ۲۳۶ صندلی نیز که نمایش «مجلس آخر» به کارگردانی علی برجی را روی صحنه دارد در هفته گذشته میزبان ۴۱۳ تماشاگر بوده است. فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در گیشه ثبت‌شده است.

تالار هنر

تالار هنر با گنجایش ۲۴۲ صندلی که به اجرای نمایش‌های ویژه کودک و نوجوان اختصاص دارد آمار تماشاگران دو نمایش «دونه برف آرزو» به کارگردانی ماندانا عبقری و «جادوگر شهر از» به کارگردانی مهدی قلعه را اعلام کرد.

نمایش «دونه برف آرزو» در ۱۹ اجرایی که انجام داده میزبان ۱۲۸۸ تماشاگر بوده است. فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و میهمان به مبلغ ۹۰ میلیون و ۸۰ هزار ۳۲۵ تومان رسیده است.
نمایش «جادوگر شهر از» نیز با ۱۳ نوبت اجرایی که تا ۲۴ آذر پشت سر گذاشته میزبان ۱۶۳۴ تماشاگر بوده که مبلغ فروش این نمایش ۱۳۷ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۸۵ تومان ثبت‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *