اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

فروش سه میلیاردی دو نمایش در تئاتر شهر

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در مجموعه تئاتر شهر، تالار هنر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۲۶ آبان سال ۱۴۰۲ مشخص شد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی،نمایش «پدر» به کارگردانی آروند دشت‌آرای که از روز ۱۷ مهرماه در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده بود با مجموع ۳۵ اجرا و میزبانی از ۱۵ هزار و ۱۱۴ مخاطب (با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) و فروش ۲ میلیارد و ۴۶۸ میلیون و ۶۰ هزار تومان به اجرای خود پایان داد.

 

نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به کارگردانی آروند دشت‌آرای که اجرای خود را از ۷ آبان ماه در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ تا ۲۵۰ هزار تومان آغاز کرد، روز جمعه ۲۶ آبان ماه، با مجموع ۱۸ اجرا و جلب ۷ هزار و ۸۳۲ تماشاگر، توانست به فروش معادل ۱ میلیارد و ۶۳۴ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان دست پیدا کند و با سالن اصلی خداحافظی کند.

 

نمایش «این دنیا یه کنسرت به من بدهکاره» به کارگردانی سهند خیرآبادی که اجرای خود را از ۹ آبان ماه در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۸۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۱۶ اجرا و جلب ۲ هزار و ۶۵ تماشاگر، توانسته به فروش معادل ۳۱۷ میلیون و ۵۹۲ هزارتومانی دست پیدا کند.

 

نمایش «یادگار» به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا که اجرای خود را از ۱۶ آبان ماه در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۱۰ اجرا و جلب ۳۷۶ تماشاگر، توانسته به فروش معادل ۱۷ میلیون و ۷۲۴ هزار تومان دست پیدا کند.

 

نمایش «تله وزیون» به کارگردانی الهه پورجمشید نیز که اجرای خود را از روز ۲۱ مهرماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرده بود، با ۳۰ اجرا توانست ۲ هزار و ۱۳۳ تماشاگر را به سالن اجرا جلب کند و به فروشی معادل ۱۸۷ میلیون و ۵۹۶ هزار تومان دست پیدا کند و به اجرای خود پایان دهد.

 

نمایش «نفرین رزالین» به کارگردانی مسعود طیبی نیز که اجرای خود را از روز ۱۶ آبان ماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرده بود، با ۱۰ اجرا توانست ۸۹۴ تماشاگر را به سالن جلب کند و با فروش معادل ۸۶ میلیون و ۹۰۴ هزار تومان به اجرای خود پایان دهد.

 

همچنین نمایش «مامان» به کارگردانی الهام سلج محمودی که از روز یکشنبه ۸ آبان ماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده،‌ با مجموع ۱۷ اجرا، توانست ۱ هزار و ۹۵ تماشاگر جلب کند و به فروشی معادل ۸۳ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان دست یابد.

 

نمایش «زندگی من، یک من ساده» به کارگردانی محمدعلی زمانی نیز که از روز ۱۴ آبان ماه در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی ۲۶ نفر و قیمت بلیت ۸۰ هزارتومان روی صحنه رفته است، با ۱۲ اجرا و جذب ۲۶۱ تماشاگر توانسته به فروش ۱۶ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان دست پیدا کند.

 

نمایش «یک ملاقات ساده» به کارگردانی جواد تولمی نیز که از روز ۲۱ آبان ماه در کافه‌تریای اصلی باقیمت بلیت ۵۰ هزارتومان روی صحنه رفته است، با ۶ اجرا و ۷۹ تماشاگر توانسته به فروش ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان دست پیدا کند.

 

نمایش «من نوید نیستم!» به کارگردانی سیدعلی خوشرو نیز که از روز ۲۶ آبان ماه در کافه‌تریای چهارسو باقیمت بلیت ۵۰ هزارتومان روی صحنه رفت، با ۱ اجرا توانست ۴۰ تماشاگر جذب کند و به فروش ۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان دست پیدا کند.

 

دو نمایش تالار هنر با فروش بیش از ۹۶۲ میلیون تومان

تالار هنر به‌عنوان تنها سالن تخصصی تئاتر کودک و نوجوان اداره کل هنرهای نمایشی که تا ۲۶ آبان، دو نمایش «دوره‌گردها» و «سیندرلا» را روی صحنه داشت مجموع فروش دو نمایش را ۹۶۲ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۶۸۵ تومان اعلام کرد.

 

نمایش «دوره‌گردها» به کارگردانی علی فروتن که از ۱۱ مهر تا ۲۶ آبان ۳۸ اجرا روی صحنه بود در مجموع میزبان ۶۲۳۳ تماشاگر بود. گیشه این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و میهمان ۵۳۲ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۶۶۰ تومان ثبت‌شده است.

 

این نمایش با دو قیمت بلیت همکف؛۹۸۱۰۰ تومان و قیمت بلیت بالکن ۷۶۳۰۰ تومان و بلیت‌های تخفیف‌دار ۲۰ ، ۳۰ و ۵۰ درصد در سالن با ظرفیت ۲۴۲ نفر به این مبلغ رسیده است.

 

نمایش «سیندرلا» به کارگردانی مریم کاظمی نیز که از ۲۱ مهر تا ۲۶ آبان ۲۹ نوبت روی صحنه رفته درمجموع میزبان ۵۴۳۶ تماشاگر بوده است.

مجموع فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و میهمان در گیشه تالار هنر ۴۲۹ میلیون و ۷۵۷ هزار و ۲۵ تومان ثبت‌شده است.

 

این نمایش نیز با دو قیمت بلیت همکف؛۹۸۱۰۰ تومان و قیمت بلیت بالکن ۷۶۳۰۰ تومان و بلیت‌های تخفیف‌دار ۲۰ ، ۲۵ و ۳۰ درصد در سالن با ظرفیت ۲۴۲ نفر به این مبلغ رسیده است.

 

این دو نمایش روز جمعه ۲۶ آبان به کار خود در تالار هنر پایان داده و از هفته جاری اجرای دو نمایش «دونه برف آرزو» به کارگردانی ماندانا عبقری و «جادوگر شهر اُز» به کارگردانی مهدی قلعه در این تالار آغاز خواهد شد.

 

تماشاخانه سنگلج و دو نمایش ایرانی

تماشاخانه سنگلج با ظرفیت ۲۳۶ صندلی، آمار تماشاگران دو نمایش «زال و رودابه» به کارگردانی محمد حاج محمدی و «ناآرامسایشگاه» به کارگردانی محسن آزاد را اعلام کرد.

نمایش «زال و رودابه» به کارگردانی محمد حاج محمدی که از ۵ آبان اجرای خود را رد تماشاخانه سنگلج آغاز کرده و تا ۲۶ آبان و با ۱۹ نوبت اجرا، میزبان ۸۹۵ تماشاگر بوده است. فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و میهمان ۲۳ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان ثبت‌شده است. فروش آخرین هفته اجرای این نمایش نسبت به هفته قبل، افزایش ۵۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 

نمایش «ناآرامسایشگاه» به کارگردانی محسن آزاد که از اول آبان اجرای خود را آغاز کرده تا ۲۶ آبان و با ۲۲ نوبت اجرا، میزبان ۲۲۶۲ تماشاگر بوده است. فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و میهمان، مبلغ ۸۱ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان ثبت‌شده است. فروش هفتگی نمایش «ناآرامسایشگاه» افزایش درصد فروش ۱۰۸ درصدی نسبت به هفته گذشته را نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *