اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

خوانش نمایشنامه پینوکیو در تالار هنر

اولین برنامه نمایشنامه‌خوانی تالار هنر در راستای معرفی آثار برتر جهان در قالب نمایشنامه‌خوانی، به نمایشنامه «پینوکیو» با کارگردانی داوود زارع اختصاص پیدا کرده است که در روزهای ابتدایی اردیبهشت ۱۴۰۳ به صحنه خواهد رفت.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی تالار هنر، دومین ماه سال جدید در تالار هنر با ویژه‌برنامه‌های نمایشنامه‌خوانی و معرفی آثار شاخص ادبیات نمایشی ویژه مخاطبان کودک و نوجوان همراه می‌شود.

اولین برنامه نمایشنامه‌خوانی تالار هنر در راستای معرفی آثار برتر جهان در قالب نمایشنامه‌خوانی، به نمایشنامه «پینوکیو» نوشته سو آرنگو اختصاص‌ یافته که توسط داوود زارع به همراه گروه بازیگران تئاتر خوانده می‌شود.

این نمایشنامه که ویژه کودک، نوجوان و خانواده‌هاست روزهای ۷، ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت، ساعت ۱۶ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

داوود زارع مترجم و کارگردان این اثر، نمایشنامه پینوکیو را با حضور بازیگران ۹ تا ۱۲ سال؛ نیلوفر افشاریان‌زاده، محمدصالح بیات، پریماه حسین‌پور، آویتا حیدری، بنیتا حیدری، ملیسا رجایی، محدثه رستمی‌فر، نفس رستمی‌فر، ثنا رنگ‌ساز، آناهیتا زحمتکش، آیلین غریبی، کیان فراهانی، محمدطاها موسوی و نیلیا سادات میری زرندی معرفی خواهد کرد.

همچنین در این اجرا، نرگس ‌اصغری (مشاور کارگردان)، داوود ‌زارع و زهرا ‌امینی (طراحان صحنه)، شیما محترمی (طراح لباس)، لیلا پریشان و حسین تبریزی (طراحان گریم و ماسک)، امیرحسین شقاقی (طراح پوستر و بروشور)، داوود ‌زارع (انتخاب موسیقی)، زهرا بخشنده (دستیار کارگردان)، حدیثه ‌میرزایی (منشی صحنه)، زارع ‌لواسانی، رومینا ابراهیم‌زاده و ریحانه ‌زارع (مدیران صحنه)، اختر ‌تاجیک و مهفام ‌شیخ ‌جعفری (عکاسان)، ریحانه ‌مطهری، روژین ‌ستاری، روشنک ‌کریمی- تئاتر ‌کودک ‌ببین (روابط عمومی)، آموزشگاه ‌بازیگری ‌و ‌موسسه ‌هنرهای ‌نمایشی ‌توانش (مجری طرح) هستند.

در متن کوتاهی که داوود زارع برای معرفی این نمایشنامه نوشته، این‌گونه آمده است که «پینوکیو، عروسک چوبی در پی تغییر است، ابتدا به عروسکی خوش‌قلب که دروغ نمی‌گوید، سپس به یک انسان و درنهایت به شخصی مفید برای جامعه. شاید او یک کارآفرین باشد که سراسر جهان او را می‌شناسند.»

شماره‌های ۰۹۰۳۴۹۹۰۲۸۵ و ۰۹۲۲۳۹۳۲۸۹۲ از طرف گروه نمایش برای ارتباط با مخاطبان اعلام‌ شده است. علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این برنامه نمایشنامه‌خوانی را از طریق سایت گیشه تئاتر و سایت تیوال تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *