اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

بیست نمایش کودک در تهران روی صحنه است

بیست اثر نمایشی ویژه کودک و نوجوان، گرمابخش روزهای پاییزی و بارانی پایتخت شدند.

در روزهای خزان و سرد دومین ماه از پاییز ۱۴۰۲ در پایتخت، ۲۰ نمایش کودک و نوجوان در تماشاخانه‌ها روی صحنه می‌روند که گرمابخش دل‌ها و هدیه‌دهنده لبخند به لبان کودکان و نوجوانان باشند.

در این گزارش نگاهی گذرا به نمایش‌های کودک و نوجوان می‌اندازیم.

بیست اثر نمایشی ویژه کودک و نوجوان، گرمابخش روزهای پاییزی و بارانی پایتخت شدند.

به گزارش ایران تئاتر، در روزهای خزان و سرد دومین ماه از پاییز ۱۴۰۲ در پایتخت، ۲۰ نمایش کودک و نوجوان در تماشاخانه‌ها روی صحنه می‌روند که گرمابخش دل‌ها و هدیه‌دهنده لبخند به لبان کودکان و نوجوانان باشند.

در این گزارش نگاهی گذرا به نمایش‌های کودک و نوجوان می‌اندازیم.

تالار هنر

نمایش «سیندرلا» نوشته دیوید وود با ترجمه حسین فدایی حسین و کارگردانی مریم کاظمی از ۲۱ مهر ساعت ۱۹ در تالار هنر روی صحنه رفته و تا ۲۰ آبان میزبان علاقه‌مندان است.

بازیگران نمایش «سیندرلا» علی فروتن، حمید گلی، هومن رهنمون، پریسا فلاح زاده، عرفان میدانلو، نازنین صفا، مهراد زمانی، نسیم امیر خسرو، شادی ‌کارآیین، نرگس صفامنش، سعید تاجیک، فربد تجویدی، بهرنگ رهنمون، علیرضا عموزاد هستند.

فرشته‌های نوجوان (دخترها) کیانا کریمی، مهدیس افتخاری، حنانه کامیابی، آذین معتمدی، فریماه کیهانی‌تبار، ملینا عباسی، سوفیا باقری، آرمیتا قلمی، آریانا حسنی، آتوسا فروزان و (پسرها) صدرا خورسند، مهدیار موسوی، آریا نوائیه، امیرسام مشیری‌مهر، علی جعفرزاده، طاها بصیری و سروش پوریا‌مهردر این اجرا به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «دوره‌گردها» به نویسندگی زیبا ‌برجی‌‌فلاح و کارگردانی علی فروتن از ۱۱ مهر ساعت ۱۷:۳۰ در تالار هنر روی صحنه می‌رود و تا ۱۷ آبان میزبان مخاطبان خواهد بود.

حمید ‌گلی، علی ‌فروتن، محمد ‌حاجی‌‌بابایی، زیبا ‌برجی‌‌فلاح، امید ‌اسکندر و محمد ملاولی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

«دوره‌گردها»، نمایشی شاد و آهنگین است و برای کودک و خانواده طراحی‌ شده است. در این نمایش، کودکانی با شرایطی متفاوت با این گروه رو‌به‌رو می‌شوند و اتفاق‌های ویژه‌ای را در کنار هم رقم می‌زنند. این نمایش سعی دارد به‌صورت غیرمستقیم موارد مختلف رفتاری را با رویکرد روان‌شناسی بررسی کند.

مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 

نمایش «هدیه کوچولو» و «یک روز و دو فصل» به کارگردانی رامین ‌کهن از روز سه‌شنبه ۹ آبان ۱۴۰۲ روی صحنه مرکز تئاتر کانون رفته است.

در خلاصه داستان نمایش «یک روز و دو فصل» که براساس روایت داستان قدیمی ننه سرما و عمو نوروز نوشته‌ شده، آمده است: «وقتی من بچه بودم مادربزرگ برای من قصه می‌گفت. قصه ننه سرما و خونه بالای ابرها. مادربزرگم می‌گفت آدم‌برفی‌ها نوه‌های قد و نیم‌قد ننه سرما هستند…»

همچنین در خلاصه داستان نمایش «هدیه کوچولو» که بر اساس داستان «zurest Wollte Blumen scchenken»  نوشته «Jens Dobbers» آماده اجرا شده، آمده است: «هدیه کوچولو تصمیم دارد با هدیه‌ای مادرش را خوشحال کند؛ اما سردرگم مانده و چون می‌خواهد او را از صمیم قلب خوشحال کند باید بهترین هدیه‌ای را که می‌تواند، تهیه کند. شاید یک کتاب، شاید هم یک بسته هیجان‌انگیز؛ اما مطمئن نیست. او برای پیدا کردن این هدیه سفری را آغاز می‌کند و در این سفر اتفاق‌های بسیاری برایش می‌افتد…»

نمایش «هدیه کوچولو» و «یک روز و دو فصل» هرروز جز روزهای شنبه ساعت ۱۷ در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در بوستان لاله تهران اجرا می‌شود.

نمایش «همه بگید سیب» به نویسندگی و کارگردانی شراره طیار هم از تولیدات مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری است و از دوم تا ۳۰ آبان ساعت ۱۸ روی صحنه مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌رود.

نمایش «همه بگید سیب» یک نمایش عروسکی است و در خلاصه آن آمده است: «زرافه کوچولو برای اولین بار به همراه خانواده‌اش به جنگل زیبایی سفر می‌کند. حیوانات جنگل هم که خبر آمدن‌شان را از موش‌های کور شنیدند، جنگل را تزیین کرده و بی‌صبرانه منتظر آمدن آن‌ها هستند. حالا زرافه کوچولو دوستان تازه‌ای پیدا کرده و حاضر است برای خوشحالی‌شان هر کاری انجام بدهد. دوستان تازه‌اش میمون کوچولو، فیل کوچولو و خارپشت کوچولو پیشنهادهای عجیبی به او می‌دهند اما زرافه نمی‌تواند به هیچ‌یک از پیشنهادات نه بگوید و این شروع ماجراست…»

خانه نمایش مهرگان

نمایش «جهانگرد و جزیره قصه‌ها» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی سینا ‌نورایی از ۱۱ آبان ساعت ۱۷ در خانه نمایش مهرگان روی صحنه رفته و تا ۲۶ آبان میزبان مخاطبان است.

بازیگران این نمایش (براساس ورود به صحنه) پدرام خیرابی، سینا ‌نورایی، نسیم ‌ولیخانی، هستی ‌حق ‌پرست، آرش ‌سروری، مهتا سرکرده، عطاالله ‌نجفی هستند.

فرهنگسرای ابن‌سینا

نمایش «گلدونه و کدوتنبل» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد ‌قرآن‌کیش از نهم آبان تا نهم آذر ساعت ۱۸:۳۰ میزبان کودکان و نوجوانان است.

میثم ‌میثاقی، نفیسه ترحم‌جو، آذر سیدتقیا بازیگران این نمایش هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «خاله‌قزی آرزو می‌کند که بچه‌ای داشته باشد، آرزوی او برآورده می‌شود اما ماجراهایی برایش رخ می‌دهد.»

فرهنگسرای ارسباران

نمایش «استخوان ماهی جادویی» به نویسندگی منوچهر اکبرلو و طراحی و کارگردانی احسان مجیدی از چهارم آبان تا چهارم آذر ساعت ۱۷:۳۰ در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «سارا فرزند بزرگ پادشاه و ملکه است و ۱۸ خواهر و برادر دارد. حقوق پادشاه کفاف مخارج زندگی را نمی‌دهد. ملکه هم بیمار است. فرشته از سارا می‌خواهد تا با استخوان ماهی‌ای که در اختیارش هست آرزویی کند تا برآورده شود… اما نظر سارا چیز دیگری است.»

پریسا مشکانی و احمد خیرآبادی بازیگران این نمایش هستند.

خانه نمایش دا 

نمایش «شش جوجه کلاغ و یک روباه» به نویسندگی بهروز ‌غریب‌پور و کارگردانی مهدی ‌رضایی ۱۸ و ۱۹ آبان ساعت ۱۶:۳۰ در خانه نمایش دا روی صحنه می‌رود.

رضا ‌گرجی، سوگند ‌جعفری، رها ‌عادلی، عسل کلهر، سوگند ‌روستایی، هانیه ثقفی، الناز ‌حیدرزاده، آرزو ‌خالقی، رکسانا ‌جعفری بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «یک روباه نقشه عجیبی برای شکار جوجه‌های کلاغ همسایه‌اش می‌کشد.»

سینما تئاتر المپیک

نمایش «پهلوان کچل» به نویسندگی مجتبی ‌خمسه و کارگردانی سحر ‌پورفرج ۱۳ مهر تا ۲۶ آبان ساعت ۱۷ میزبان کودکان و نوجوانان است.

مجتبی ‌خمسه، محسن بان ور، مهدی نعیمی، زهره ‌صادقیان، محسن ‌رجب ‌پور بازیگران این نمایش کودک هستند.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «حسن‌کچل که دوستی ندارد تصمیم می‌گیرد، برای پیدا کردن دوست دستمال قدرتی بخرد تا همانند قهرمان‌ها پرقدرت شده و با این کار جلب‌توجه کند اما…»

فرهنگسرای ابن‌سینا

نمایش «جک و لوبیای سحرآمیز» به نویسندگی و کارگردانی احمد ‌تیموری از ۱۶ آبان تا ۳ آذر ساعت ۱۶:۳۰ میزبان مخاطبان است.

میترا شجاعی، ناصر احمدی فر، پریسا محسنی و احمد ‌تیموری بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه این اثر نمایشی آمده است: «جک برای فروش گاوش راهی بازار شده است. خریداری گاوش را می‌خرد و به او چند لوبیای سحرآمیز می‌دهد و این آغاز سفر جک به دنیای بالای ابرهاست و…»

فرهنگسرای ‌فردوس

نمایش «آرزوی الاغ» به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین ‌داداش‌نیا از ۳ مهر تا ۳۰ آبان ساعت ۱۶ میزبان کودکان و نوجوانان است.

محمدحسین ‌داداش‌نیا، نرگس ‌نیک‌سیرت، مریم ‌اسکندری، بهاره ‌رمه‌چی، پروا نریمانی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «الاغ آرزو می‌کند تا مثل یک پروانه باشد ولی بر اساس ماجرایی متوجه می‌شود که باید به الاغ بودنش افتخار کند.»

نمایش شاد و موزیکال «خرم‌شیر»، کاری از گروه هنری بازی‌سازان و به کارگردانی مجتبی خمسه، از دوم آبان ۱۴۰۲، همه‌روزه به‌جز شنبه‌ها از ساعت ۱۸ در سالن نمایش فرهنگسرای فردوس برای کودکان روی صحنه رفته است.

نمایش موزیکال «خرم‌شیر»، به نویسندگی جواد ذوالفقاری و شادی پورمهدی با هدف ایجاد فضایی شاد و مفرّح برای کودکان، همراه با انتقال آموزه‌های اخلاقی به آنان اجرا می‌شود.

داستان این نمایش درباره‌ خری است که با زرنگی از دست صاحبش فرار می‌کند و به جنگل می‌رود. خر در جنگل با شیری آشنا می‌شود که تابه‌حال خر ندیده است. شیر از ترس‌ خورده شدن، جای خود را با خر عوض می‌کند و در ادامه ماجراهایی اتفاق می‌افتد.

«خرم‌شیر» به کارگردانی مجتبی خمسه تا پایان آبان، همه‌روزه جز شنبه‌ها، از ساعت ۱۸ برای عموم و صبح‌ها ویژه مدارس و مهدکودک‌ها روی صحنه است.

فرهنگسرای ‌ملل

نمایش «دامبوبو» به نویسندگی و کارگردانی پویا ‌شش‌پری از ۱۰ آبان تا ۱۷ آذر ساعت ۱۸ روی صحنه است.

مهدی رمضان‌زاده، پویا ‌شش‌پری در نقش‌های (اوستا آهنگر، مرد اسب‌سوار، مرد چاق، قصاب‌باشی، پیرزن تپلی) و با حضور گاوی و مرغ پرحنا بازیگران این نمایش کودک هستند.

در خلاصه این اثر نمایشی آمده است: «داستان درباره پسری ساده و خوش‌قلب به نام دامبوبو است که در مسیر بازگشت به خانه با اتفاقات و شخصیت‌های مختلفی روبه‌رو می‌شود و…»

فرهنگسرای خاوران

نمایش «شاهزاده اژدها» به کارگردانی راحله شمس‌آبادی از ششم آبان با مشارکت گروه هنری آبان ویژه کودکان و نوجوانان روی صحنه رفته است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «شهربانو و شهریار پس از مدت‌ها صاحب فرزندی می‌شوند اما وزیر و قابلمه‌ جادویی او را طلسم می‌کنند و شاهزاده تبدیل به اژدها می‌شود.»

این نمایش با بازی محسن ابوالفتحی، محمد اعیانی‌فرد، رها آرشید، راحله شمس‌آبادی تا ۱۵ آذر روی صحنه خواهد بود.

خانه ‌موزه ‌استاد ‌عزت‌الله ‌انتظامی

نمایش «ترگل» به نویسندگی محمد برومند و کارگردانی متین حسنی از ۱ تا ۳۰ آبان ساعت ۱۷ روی صحنه است.

سپیده کرمی، ملینا گنجعلی، عاتکه زاهدی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «ترگل یه دختربچه‌ است که در محیط روستایی زندگی می‌کند او و خروسش دوستای خوبی هستن اما با دیدن مرغ همسایه ترگل تصمیم می‌گیرد که خروسش را با مرغ عوض کند اما اتفاقاتی می افته که …»

نمایش «عمو ماهیگیر» به نویسندگی و کارگردانی افشین ‌قاسمی از یکم تا ۳۰ آذر ساعت ۱۷ روی صحنه می‌رود.

محمود بیات، افشین ‌قاسمی بازیگران این نمایش هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «عمو ماهیگیر برای به دست آوردن آرزوهای خود به کمک بچه‌ها به جنگ پادشاه می‌رود و به کمک دانش بچه‌ها پادشاه شهر قصه‌ها را شکست می‌دهد.»

پردیس ‌سینمایی ‌هدیش ‌مال

نمایش «لب خنده» به نویسندگی و کارگردانی آرش ابراهیم‌زاده از ۲۰ تیر تا ۱۹ آبان در ساعت‌های ۱۸ و ۱۹ میزبان کودکان و نوجوانان است.

محمد سروش‌فر، جواد سلیمانی، رامبد مخفمی پور، ملیکا حسینی، کیانا ‌تعصبی، سالار قدیمی، روزبه حبیبی، زهره ‌رمضانی ‌شاد بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «حسینقلی پسری که با سفر پدرش دلتنگ شده بود و مدام گریه می‌کرد و نمی‌خندید، برای به دست آوردن لب خنده‌اش سفری خیالی را شروع می‌کند تا بتواند به شادی و خنده حقیقی برسد.»

خانه ‌فرهنگ ‌نور

نمایش «شنل قرمزی» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد ‌قرآن‌کیش از ۱۰ آبان تا ۱۰ آذر ساعت ۱۷ روی صحنه است.

سامان ‌فرشیدنیا، زهرا ‌سماواتی و نهال ‌دل‌زنده بازیگران این نمایش کودک و نوجوان هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «شنل قرمزی، در راه خانه مادربزرگ با ماجراهایی بامزه و جالب روبه‌رو می‌شود.»

پردیس تئاتر شهرزاد

نمایش «هدیه سحرآمیز» به نویسندگی حمزه اقبالی، طراحی زهرا مریدی و کارگردانی مهدی خجستگی از ۲ آبان تا ۲ آذر ساعت ۱۷ روی صحنه است.

علی‌رضا نامدار، پیمان کلانتری قزوینی، حدیث صابری، فاطمه فرکی، سمانه دلیر، سبحان نامدار، مریم مرادی‌نیا بازیگران این نمایش هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «هدیه سحرآمیز داستان همسایگانی را روایت می‌کند که در صلح و صفا در کنار هم زندگی می‌کنند و به کشاورزی مشغول هستند تا این‌که یک روز کلاغ به مزرعه آن‌ها حمله می‌کند و…»

نمایش «سیندرلا» نوشته دیوید وود با ترجمه حسین فدایی حسین و کارگردانی مریم کاظمی از ۲۱ مهر ساعت ۱۹ در تالار هنر روی صحنه رفته و تا ۲۰ آبان میزبان علاقه‌مندان است.

بازیگران نمایش «سیندرلا» علی فروتن، حمید گلی، هومن رهنمون، پریسا فلاح زاده، عرفان میدانلو، نازنین صفا، مهراد زمانی، نسیم امیر خسرو، شادی ‌کارآیین، نرگس صفامنش، سعید تاجیک، فربد تجویدی، بهرنگ رهنمون، علیرضا عموزاد هستند.

فرشته‌های نوجوان (دخترها) کیانا کریمی، مهدیس افتخاری، حنانه کامیابی، آذین معتمدی، فریماه کیهانی‌تبار، ملینا عباسی، سوفیا باقری، آرمیتا قلمی، آریانا حسنی، آتوسا فروزان و (پسرها) صدرا خورسند، مهدیار موسوی، آریا نوائیه، امیرسام مشیری‌مهر، علی جعفرزاده، طاها بصیری و سروش پوریا‌مهردر این اجرا به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «دوره‌گردها» به نویسندگی زیبا ‌برجی‌‌فلاح و کارگردانی علی فروتن از ۱۱ مهر ساعت ۱۷:۳۰ در تالار هنر روی صحنه می‌رود و تا ۱۷ آبان میزبان مخاطبان خواهد بود.

حمید ‌گلی، علی ‌فروتن، محمد ‌حاجی‌‌بابایی، زیبا ‌برجی‌‌فلاح، امید ‌اسکندر و محمد ملاولی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

«دوره‌گردها»، نمایشی شاد و آهنگین است و برای کودک و خانواده طراحی‌ شده است. در این نمایش، کودکانی با شرایطی متفاوت با این گروه رو‌به‌رو می‌شوند و اتفاق‌های ویژه‌ای را در کنار هم رقم می‌زنند. این نمایش سعی دارد به‌صورت غیرمستقیم موارد مختلف رفتاری را با رویکرد روان‌شناسی بررسی کند.

مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 

نمایش «هدیه کوچولو» و «یک روز و دو فصل» به کارگردانی رامین ‌کهن از روز سه‌شنبه ۹ آبان ۱۴۰۲ روی صحنه مرکز تئاتر کانون رفته است.

در خلاصه داستان نمایش «یک روز و دو فصل» که براساس روایت داستان قدیمی ننه سرما و عمو نوروز نوشته‌ شده، آمده است: «وقتی من بچه بودم مادربزرگ برای من قصه می‌گفت. قصه ننه سرما و خونه بالای ابرها. مادربزرگم می‌گفت آدم‌برفی‌ها نوه‌های قد و نیم‌قد ننه سرما هستند…»

همچنین در خلاصه داستان نمایش «هدیه کوچولو» که بر اساس داستان «zurest Wollte Blumen scchenken»  نوشته «Jens Dobbers» آماده اجرا شده، آمده است: «هدیه کوچولو تصمیم دارد با هدیه‌ای مادرش را خوشحال کند؛ اما سردرگم مانده و چون می‌خواهد او را از صمیم قلب خوشحال کند باید بهترین هدیه‌ای را که می‌تواند، تهیه کند. شاید یک کتاب، شاید هم یک بسته هیجان‌انگیز؛ اما مطمئن نیست. او برای پیدا کردن این هدیه سفری را آغاز می‌کند و در این سفر اتفاق‌های بسیاری برایش می‌افتد…»

نمایش «هدیه کوچولو» و «یک روز و دو فصل» هرروز جز روزهای شنبه ساعت ۱۷ در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در بوستان لاله تهران اجرا می‌شود.

نمایش «همه بگید سیب» به نویسندگی و کارگردانی شراره طیار هم از تولیدات مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری است و از دوم تا ۳۰ آبان ساعت ۱۸ روی صحنه مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌رود.

نمایش «همه بگید سیب» یک نمایش عروسکی است و در خلاصه آن آمده است: «زرافه کوچولو برای اولین بار به همراه خانواده‌اش به جنگل زیبایی سفر می‌کند. حیوانات جنگل هم که خبر آمدن‌شان را از موش‌های کور شنیدند، جنگل را تزیین کرده و بی‌صبرانه منتظر آمدن آن‌ها هستند. حالا زرافه کوچولو دوستان تازه‌ای پیدا کرده و حاضر است برای خوشحالی‌شان هر کاری انجام بدهد. دوستان تازه‌اش میمون کوچولو، فیل کوچولو و خارپشت کوچولو پیشنهادهای عجیبی به او می‌دهند اما زرافه نمی‌تواند به هیچ‌یک از پیشنهادات نه بگوید و این شروع ماجراست…»

خانه نمایش مهرگان

نمایش «جهانگرد و جزیره قصه‌ها» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی سینا ‌نورایی از ۱۱ آبان ساعت ۱۷ در خانه نمایش مهرگان روی صحنه رفته و تا ۲۶ آبان میزبان مخاطبان است.

بازیگران این نمایش (براساس ورود به صحنه) پدرام خیرابی، سینا ‌نورایی، نسیم ‌ولیخانی، هستی ‌حق ‌پرست، آرش ‌سروری، مهتا سرکرده، عطاالله ‌نجفی هستند.

فرهنگسرای ابن‌سینا

نمایش «گلدونه و کدوتنبل» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد ‌قرآن‌کیش از نهم آبان تا نهم آذر ساعت ۱۸:۳۰ میزبان کودکان و نوجوانان است.

میثم ‌میثاقی، نفیسه ترحم‌جو، آذر سیدتقیا بازیگران این نمایش هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «خاله‌قزی آرزو می‌کند که بچه‌ای داشته باشد، آرزوی او برآورده می‌شود اما ماجراهایی برایش رخ می‌دهد.»

فرهنگسرای ارسباران

نمایش «استخوان ماهی جادویی» به نویسندگی منوچهر اکبرلو و طراحی و کارگردانی احسان مجیدی از چهارم آبان تا چهارم آذر ساعت ۱۷:۳۰ در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «سارا فرزند بزرگ پادشاه و ملکه است و ۱۸ خواهر و برادر دارد. حقوق پادشاه کفاف مخارج زندگی را نمی‌دهد. ملکه هم بیمار است. فرشته از سارا می‌خواهد تا با استخوان ماهی‌ای که در اختیارش هست آرزویی کند تا برآورده شود… اما نظر سارا چیز دیگری است.»

پریسا مشکانی و احمد خیرآبادی بازیگران این نمایش هستند.

خانه نمایش دا 

نمایش «شش جوجه کلاغ و یک روباه» به نویسندگی بهروز ‌غریب‌پور و کارگردانی مهدی ‌رضایی ۱۸ و ۱۹ آبان ساعت ۱۶:۳۰ در خانه نمایش دا روی صحنه می‌رود.

رضا ‌گرجی، سوگند ‌جعفری، رها ‌عادلی، عسل کلهر، سوگند ‌روستایی، هانیه ثقفی، الناز ‌حیدرزاده، آرزو ‌خالقی، رکسانا ‌جعفری بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «یک روباه نقشه عجیبی برای شکار جوجه‌های کلاغ همسایه‌اش می‌کشد.»

سینما تئاتر المپیک

نمایش «پهلوان کچل» به نویسندگی مجتبی ‌خمسه و کارگردانی سحر ‌پورفرج ۱۳ مهر تا ۲۶ آبان ساعت ۱۷ میزبان کودکان و نوجوانان است.

مجتبی ‌خمسه، محسن بان ور، مهدی نعیمی، زهره ‌صادقیان، محسن ‌رجب ‌پور بازیگران این نمایش کودک هستند.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «حسن‌کچل که دوستی ندارد تصمیم می‌گیرد، برای پیدا کردن دوست دستمال قدرتی بخرد تا همانند قهرمان‌ها پرقدرت شده و با این کار جلب‌توجه کند اما…»

فرهنگسرای ابن‌سینا

نمایش «جک و لوبیای سحرآمیز» به نویسندگی و کارگردانی احمد ‌تیموری از ۱۶ آبان تا ۳ آذر ساعت ۱۶:۳۰ میزبان مخاطبان است.

میترا شجاعی، ناصر احمدی فر، پریسا محسنی و احمد ‌تیموری بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه این اثر نمایشی آمده است: «جک برای فروش گاوش راهی بازار شده است. خریداری گاوش را می‌خرد و به او چند لوبیای سحرآمیز می‌دهد و این آغاز سفر جک به دنیای بالای ابرهاست و…»

فرهنگسرای ‌فردوس

نمایش «آرزوی الاغ» به نویسندگی و کارگردانی محمدحسین ‌داداش‌نیا از ۳ مهر تا ۳۰ آبان ساعت ۱۶ میزبان کودکان و نوجوانان است.

محمدحسین ‌داداش‌نیا، نرگس ‌نیک‌سیرت، مریم ‌اسکندری، بهاره ‌رمه‌چی، پروا نریمانی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است: «الاغ آرزو می‌کند تا مثل یک پروانه باشد ولی بر اساس ماجرایی متوجه می‌شود که باید به الاغ بودنش افتخار کند.»

نمایش شاد و موزیکال «خرم‌شیر»، کاری از گروه هنری بازی‌سازان و به کارگردانی مجتبی خمسه، از دوم آبان ۱۴۰۲، همه‌روزه به‌جز شنبه‌ها از ساعت ۱۸ در سالن نمایش فرهنگسرای فردوس برای کودکان روی صحنه رفته است.

نمایش موزیکال «خرم‌شیر»، به نویسندگی جواد ذوالفقاری و شادی پورمهدی با هدف ایجاد فضایی شاد و مفرّح برای کودکان، همراه با انتقال آموزه‌های اخلاقی به آنان اجرا می‌شود.

داستان این نمایش درباره‌ خری است که با زرنگی از دست صاحبش فرار می‌کند و به جنگل می‌رود. خر در جنگل با شیری آشنا می‌شود که تابه‌حال خر ندیده است. شیر از ترس‌ خورده شدن، جای خود را با خر عوض می‌کند و در ادامه ماجراهایی اتفاق می‌افتد.

«خرم‌شیر» به کارگردانی مجتبی خمسه تا پایان آبان، همه‌روزه جز شنبه‌ها، از ساعت ۱۸ برای عموم و صبح‌ها ویژه مدارس و مهدکودک‌ها روی صحنه است.

فرهنگسرای ‌ملل

نمایش «دامبوبو» به نویسندگی و کارگردانی پویا ‌شش‌پری از ۱۰ آبان تا ۱۷ آذر ساعت ۱۸ روی صحنه است.

مهدی رمضان‌زاده، پویا ‌شش‌پری در نقش‌های (اوستا آهنگر، مرد اسب‌سوار، مرد چاق، قصاب‌باشی، پیرزن تپلی) و با حضور گاوی و مرغ پرحنا بازیگران این نمایش کودک هستند.

در خلاصه این اثر نمایشی آمده است: «داستان درباره پسری ساده و خوش‌قلب به نام دامبوبو است که در مسیر بازگشت به خانه با اتفاقات و شخصیت‌های مختلفی روبه‌رو می‌شود و…»

فرهنگسرای خاوران

نمایش «شاهزاده اژدها» به کارگردانی راحله شمس‌آبادی از ششم آبان با مشارکت گروه هنری آبان ویژه کودکان و نوجوانان روی صحنه رفته است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «شهربانو و شهریار پس از مدت‌ها صاحب فرزندی می‌شوند اما وزیر و قابلمه‌ جادویی او را طلسم می‌کنند و شاهزاده تبدیل به اژدها می‌شود.»

این نمایش با بازی محسن ابوالفتحی، محمد اعیانی‌فرد، رها آرشید، راحله شمس‌آبادی تا ۱۵ آذر روی صحنه خواهد بود.

خانه ‌موزه ‌استاد ‌عزت‌الله ‌انتظامی

نمایش «ترگل» به نویسندگی محمد برومند و کارگردانی متین حسنی از ۱ تا ۳۰ آبان ساعت ۱۷ روی صحنه است.

سپیده کرمی، ملینا گنجعلی، عاتکه زاهدی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «ترگل یه دختربچه‌ است که در محیط روستایی زندگی می‌کند او و خروسش دوستای خوبی هستن اما با دیدن مرغ همسایه ترگل تصمیم می‌گیرد که خروسش را با مرغ عوض کند اما اتفاقاتی می افته که …»

نمایش «عمو ماهیگیر» به نویسندگی و کارگردانی افشین ‌قاسمی از یکم تا ۳۰ آذر ساعت ۱۷ روی صحنه می‌رود.

محمود بیات، افشین ‌قاسمی بازیگران این نمایش هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «عمو ماهیگیر برای به دست آوردن آرزوهای خود به کمک بچه‌ها به جنگ پادشاه می‌رود و به کمک دانش بچه‌ها پادشاه شهر قصه‌ها را شکست می‌دهد.»

پردیس ‌سینمایی ‌هدیش ‌مال

نمایش «لب خنده» به نویسندگی و کارگردانی آرش ابراهیم‌زاده از ۲۰ تیر تا ۱۹ آبان در ساعت‌های ۱۸ و ۱۹ میزبان کودکان و نوجوانان است.

محمد سروش‌فر، جواد سلیمانی، رامبد مخفمی پور، ملیکا حسینی، کیانا ‌تعصبی، سالار قدیمی، روزبه حبیبی، زهره ‌رمضانی ‌شاد بازیگران این اثر نمایشی هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «حسینقلی پسری که با سفر پدرش دلتنگ شده بود و مدام گریه می‌کرد و نمی‌خندید، برای به دست آوردن لب خنده‌اش سفری خیالی را شروع می‌کند تا بتواند به شادی و خنده حقیقی برسد.»

خانه ‌فرهنگ ‌نور

نمایش «شنل قرمزی» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد ‌قرآن‌کیش از ۱۰ آبان تا ۱۰ آذر ساعت ۱۷ روی صحنه است.

سامان ‌فرشیدنیا، زهرا ‌سماواتی و نهال ‌دل‌زنده بازیگران این نمایش کودک و نوجوان هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «شنل قرمزی، در راه خانه مادربزرگ با ماجراهایی بامزه و جالب روبه‌رو می‌شود.»

پردیس تئاتر شهرزاد

نمایش «هدیه سحرآمیز» به نویسندگی حمزه اقبالی، طراحی زهرا مریدی و کارگردانی مهدی خجستگی از ۲ آبان تا ۲ آذر ساعت ۱۷ روی صحنه است.

علی‌رضا نامدار، پیمان کلانتری قزوینی، حدیث صابری، فاطمه فرکی، سمانه دلیر، سبحان نامدار، مریم مرادی‌نیا بازیگران این نمایش هستند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «هدیه سحرآمیز داستان همسایگانی را روایت می‌کند که در صلح و صفا در کنار هم زندگی می‌کنند و به کشاورزی مشغول هستند تا این‌که یک روز کلاغ به مزرعه آن‌ها حمله می‌کند و…»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *