اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

۹ نمایش در تئاتر شهر روی صحنه است

برنامه اجراهای مهر و آبان‌ تالارهای نمایشی تئاتر شهر با میزبانی از ۹ نمایش صحنه‌ای و محیطی، اعلام شد. در این گزارش آمده است نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به‌تازگی در برنامه اجرایی تئاتر شهر قرار گرفته است.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر، برنامه اجراهای مهر و آبان تالارها نمایشی مجموعه با نه نمایش در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و کارگاه نمایش و کافه‌تریای اصلی اعلام شد.

نمایش «پدر» نوشته فلوریان زلر و کارگردانی آروند دشت‌آرای، از ۱۷ مهر، ساعت ۱۸:۳۰ با مدت‌زمان ۸۰ دقیقه، قیمت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزارتومان در سالن اصلی به صحنه رفته است.

رضا کیانیان،‌ مارین ون‌هولک، سعید چنگیزیان، سوگل خلیق، بهزاد کریمی و پریسا شاه‌ولیان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

نمایش «پدر» تجربه‌ای دردناک اما انسانی از زوال عقل (آلزایمر) یک پدر و مشکلات ارتباطی او با دخترش پس‌ از این بیماری است. نمایشنامه «پدر» از نمایشنامه‌های سه‌گانه «مادر»، «پدر» و «پسر» فلوریان زلر نویسنده فرانسوی است که اغلب نمایشنامه‌های او بر موضوع انسان امروز و مسائل او متمرکز است.

همچنین نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به کارگردانی آروند دشت‌آرای و مارین ون‌هولک و بازی الناز شاکردوست، در کنار نمایش «پدر» در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود. نمایشنامه «آواز عاشقانه دختر دیوانه» توسط طلا معتضدی بر اساس رمان «ریش آبی» نوشته «آمیلی نوتوم» و ترجمه «ویدا سامعی» نوشته‌ شده است.

تالار چهارسو نیز میزبان نمایش «ملاقات بانوی سالخورده» نوشته فردریش دورنمات، ترجمه حمید سمندریان و کارگردانی میترا علوی‌طلب است که ساعت ۱۹، با مدت‌زمان ۱۲۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰هزارتومان از چهارشنبه ۱۹ مهر روی صحنه رفته است.

نمایش «ملاقات بانوی سال‌خورده» درباره کلارا، ثروتمندترین زن جهان است که پس از چندین سال به شهر زادگاهش بازمی‌گردد. شهری که او در نوجوانی با ستم و بی‌مهری و داغ ننگی بر پیشانی از آن رانده‌ شده است. اکنون او بازگشته است تا با خریدن شهر و آدم‌هایش از معشوق سابقش انتقام بگیرد.

تالار قشقایی نیز از روز جمعه ۲۱ مهر میزبان نمایش «تله و زیون» نوشته عبدالحی شماسی و کارگردانی الهه پورجمشید شد. این نمایش ساعت ۱۸ با مدت‌زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰هزارتومان به صحنه می‌رود و درباره زن و شوهر فقیری است که بچه خود را به خاطر خرید یک تلویزیون می‌فروشند و پس‌ از آن دچار چالش‌هایی می‌شوند. در نمایش «تله و زیون» نادیا فرجی، محسن زرآبادی، محمود موسوی،‌ هدیه طاهری و علی خاتمی به ایفای نقش می‌پردازند.

همچنین نمایش «مناظره وایادولید» نوشته ژان کلود کاریر و کارگردانی هوشمند هنرکار از ۲۴ مهر ساعت ۲۰ با مدت‌زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰هزارتومان در تالار قشقایی به صحنه رفته و در آن جلیل فرجاد،‌ مهدی وثوقی، محمد ربانی‌پور، علیرضا عباسی، فرید گلریز، عبدالله عاج‌پرین، یگانه عطار اولیایی، سارینا قاسم‌زاده، رهام رضایی و هوشمند هنرکار ایفای نقش می‌کنند. این نمایش درباره مناظره تاریخی سال ۱۵۵۰ با سرخپوستانی که سرزمین‌شان غصب شده بود در کلیسای معروف «وایادولید» است.

تالار سایه از روز پنجشنبه ۲۰ مهر، میزبان نمایش «حقایقی درباره سگ‌ها و گربه‌ها» به نویسندگی محمد منعم و کارگردانی محمدهادی عطایی ساعت ۱۸:۳۰ با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۱۰هزارتومان شده است. در این نمایش، ویدا جوان، محمدهادی عطایی و مائده عبدلی به‌عنوان بازیگر حضور دارند. داستان این نمایش درباره زن‌وشوهری است که پس از سال‌ها می‌خواهند بچه‌دار شوند.

نمایش دیگر تالار سایه «شبیه خون» نوشته سهراب حسینی و کارگردانی محمد حاتمی است که از روز یکشنبه ۲۳ مهر ساعت ۲۰ و مدت‌زمان ۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰هزارتومان به صحنه رفت و در آن صدف محسنی و محمد حاتمی به‌عنوان بازیگر حضور دارند. این نمایش سیال، در فضایی سوررئال (فرواقعی) تنها راه نجات انسان امروزی از تنهایی را نشان می‌دهد.

کارگاه نمایش نیز از روز ۲۷ مهر ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش «استرالیا» نوشته پیام لاریان و کارگردانی مشترک حسنا قبادی و افسانه محمدی با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰هزارتومان شده است. در این نمایش، حسنا قبادی،‌ امیر عباس‌زاده، محمدصادق کمالی ایفای نقش می‌کنند. نمایش «استرالیا» نگاهی به موضوع مهاجرت و انسان‌های بی‌پناه دارد.

همچنین نمایش محیطی «مهم نیست» نوشته دیوید آیوز و کارگردانی ایمان ایرانمنش از یکشنبه ۲۳ مهر ساعت ۱۶:۳۰ در کافه‌تریای سالن اصلی اجرا می‌شود. مدت‌زمان این نمایش غیر سالنی،‌ ۳۰ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰هزارتومان تعیین‌ شده است. این نمایش کمدی درباره دو جوان است که در کافه‌ای قرار می‌گذارند و چالش‌های ارتباطی، باعث ایجاد موقعیت کمیکی می‌شود. در این نمایش ایمان ایرانمنش و فاطمه ظهیری ایفای نقش می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *