اخبار خانه تئاتر, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

گزارش اقلیتِ اسپیلبرگ روی صحنه می‌رود

۲۲ سال پس از اکران فیلم «گزارش اقلیت» با کارگردانی استیون اسپیلبرگ و بازی تام کروز، نمایشی با همین داستان، در سه شهر ناتینگهام، بیرمنگام و لندن روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به  نقل از ایران تئاتر، گروه بازیگران نمایش «گزارش اقلیت» که قرار است در سه شهر انگلستان روی صحنه برود، مشخص شد.

«گزارش اقلیت» که بر پایه داستان کوتاهی از فیلیپ کی.دیک، نوشته شده، ماجرای اختراع عجیب یک عصب‌شناس است که سیستمی هوشمند برای پیش‌بینی جنایت‌ها قبل از ارتکاب آنها می‌سازد. نمایشنامه را دیوید هیگ، بازیگر و نویسنده انگلیسی نوشته است و مکس وبستر، کارگردانی آن را برعهده دارد .

در داستان اصلی، جان اندرتون، شخصیت اصلی کتاب، یک کارآگاه پلیس است که وظیفه دارد پیش از ارتکاب هر جرم پیش‌بینی شده، به محل حادثه برود و خلافکاران را دستگیر کند. این کارآگاه، یک روز متوجه می‌شود سیستم هوشمند کشف جنایت، ادعا کرده او قرار است در آینده‌ای نزدیک، فردی را به قتل برساند. اندرتون برای حفظ جان خود و اثبات بی‌گناهی‌اش مجبور می‌شود از دست همکارانش فرار کند…

جودی مک‌نی در نقش جولیا، نیکلاس رو در نقش رالف، تَنوی ویرمانی در نقش دیوید، روزانا فراسکنا در نقش آنا، نیک فلچر در نقش جرج، ریکاردو کاسترو در نقش هریس، کریسی بروک در نقش کریستینا و… گروه بازیگران «گزارش اقلیت» را تشکیل می‌دهند.

نمایش «گزارش اقلیت»، از ۱۶ فوریه تا ۹ مارس ۲۰۲۴ (۲۶ بهمن تا  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲) در شهر ناتینگاهم، از ۲۲ مارس تا ششم آوریل (۱۰ تا ۱۸ فروردین ۱۴۰۳) در شهر بیرمنگام و از ۱۹ آوریل تا ۱۸ ماه مه (۳۱ فروردین تا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳) در لندن اجرا خواهد داشت.

فیلم «گزارش اقلیت» با کارگردانی استیون اسپیلبرگ و بازی تام کروز و سامانتا مورتن، سال ۲۰۰۲ میلادی، روی پرده سینماها رفته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *