اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

کاشت درخت به یاد پیشکسوتان هنر نمایش

آیین کاشت درخت، همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درخت‌کاری به یاد پنج هنرمند عرصه هنرهای نمایشی در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درخت‌کاری با هدف یادبود هنرمندان پیشکسوت هنرهای نمایشی، برگرفته از اسامی پنج سالن مجموعه پردیس تئاتر تهران، پنج اصله نهال میوه به نام‌های

زنده یاد داوود رشیدی، زنده یاد محمود استاد محمد ، زنده یاد جمشید مشایخی، زنده یاد محمدعلی کشاورز و هنرمند سرافراز علی نصیریان در محوطه این مرکز کاشته شد.

این مراسم با حضور امین اشرفی، رییس پردیس تئاتر تهران، فرهاد بشارتی، مریم کاظمی و آرزو افشار از مدرسان کلاس‌های آموزش بازیگری این مرکز و همراهی تعدادی از هنرجویان و همچنین حضور بهرام عظیمی انجام شد.

امین اشرفی ضمن تشکر از حضور برخی از مدرسان و هنرجویان در آیین کاشت درخت گفت: «ترویج فرهنگ کاشت درخت به عنوان یکی از راه‌های حفظ محیط زیست از دغدغه‌های جامعه جهانی‌ است، حضور هنرمندان و استفاده از اسامی هنرمند پیشکسوت در کنار نوجوانان می‌تواند در اشاعه این فرهنگ مثمرثمر باشد. به امید اینکه با کاشت این نهال‌های میوه بتوانیم یاد و خاطره هنرمندان را در پردیس تئاتر تهران زنده نگه‌ داریم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *