اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

وقتی بازیگران خردسال گوهر خیراندیش را حیرت‌زده می‌کنند

گوهر خیراندیش شب‌ گذشته نمایش «دشمن خدا» را در تئاتر شهر افتتاح و از پوستر آن رونمایی کرد.

به گزاش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، نمایش «دُشمنِ خدا» به نویسندگی عمادالدین رجبلو و کارگردانی مجید ‌عراقی، شب‌گذشته (سه‌شنبه ۲۸ آذر) با حضور هنرمندان تئاتر و سینما در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت.

گوهر خیراندیش، خسرو احمدی، شیرین یزدان بخش، آرزو افشار، رضا آشفته، رضا بهکام، بابک پرهام و… از جمله هنرمندان و منتقدانی بودند که  مهمان اولین اجرای این نمایش شدند.

گوهر خیراندیش بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران پس از اجرای این نمایش گفت: چقدر خوشحالم که امشب به تماشای این نمایش نشستم و خوب‌تر اینکه می‌بینم نمایش‌های روی صحنه رونق گرفته‌اند و مخاطبان با نفس‌شان هنرهای نمایشی را زنده نگه‌داشته‌اند.

او ادامه داد: بعد از بیماری منحوس کرونا و مصیبت‌ها در کشور خیلی کم از خانه بیرون می‌آیم. ماه قبل به تماشای نمایش الناز شاکردوست (آوازهای دختر دیوانه) که در تئاتر شهر اجرا داشت، آمدم و امشب هم به تماشای «دشمن خدا» نشستم و خدا را شکر می‌کنم که این نمایش را از دست ندادم.

خیراندیش افزود: من همیشه تئاترهای جوانان را می‌بینم و از آن‌ها حمایت می‌کنم. ما می‌توانیم برای تئاتر و زنده‌ نگه‌ داشتنش در این روزهای سخت تبلیغ باشیم. البته که با این بازی‌های درخشان بازیگران، این نمایش خوش درخشیده است اما وظیفه‌ همه ما حمایت از تئاتر است.

این هنرمند در ادامه صحبت‌های خود از بازی بازیگران خردسال نمایش «دشمن خدا» گفت: فقط می‌توانم بگویم که بازی بازیگران دختر و خردسال این نمایش حیزت‌زده‌ام کرد و هنوز باورم نمی‌شود دو دختر ۸ ساله این‌قدر بدرخشند.

گوهر خیراندیش توضیح داد: کارگردان اثر، متنی بجا و خوب را به شکل درست به مخاطب ارائه داد و من این همراهی و همدلی گروهی را تحسین می‌کنم.

در پایان، گوهر خیراندیش از پوستر نمایش «دشمن خدا» با حضور مخاطبان و هنرمندان در سالن رونمایی کرد.

علی ‌غریب، مجید ‌عراقی، سیده‌اسوه صادقی، امیرمحمد درویش و حامد ‌فعال در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند.

همچنین نفس جافری و ضحا رجایی‌فر، بازیگران ۸ ساله «دشمن خدا» هستند.

علی ‌غریب به‌عنوان تهیه‌کننده و سعید سیادت به‌عنوان مجری طرح در این پروژه حضور دارند.

نمایش «دشمن خدا» در دو اپیزود دبستان دخترانه و پادگان نظامی روی صحنه است.
اپیزود اول این نمایش، روایت دعوای دو دختر کوچک بر سر برگه انشا در دفتر ناظم دبستان دخترانه است و اپیزود دوم نیز دعوای دو سرباز در دفتر فرمانده پادگان را به نمایش می‌گذارد؛ اینجاست که ما باید قضاوت کنیم که چه کسی دروغ می‌گوید؟

عمادالدین رجبلو (مشاور کارگردان)، عطیه جنگی، سیده دریا صادقی (دستیار کارگردان)، موسی‌الرضا ‌مازندرانی (مدیر صحنه)، عطیه جنگی (منشی صحنه)، سمیرا سرچاهی (طراح صحنه)، مجید ‌عراقی (طراح نور و لباس)، نوید سیادت و عمادالدین رجبلو (طراح پوستر و بروشور)، آنتونیو سانچز (موسیقی انتخابی)، پوریا خوشبین (دستیار تهیه)، احمد مدیری (مدیر تدارکات)، بهروز داوری و آرین دباغی (ساخت تیزر)، رضا ‌جاویدی و آرین دباغی (عکاس)، علی ‌کیهانی (مشاور رسانه‌ای) دیگر عواملی هستند که در این اثر نمایشی حضور دارند.

این نمایش، هر شب ساعت ۲۰:۱۵ با مدت‌زمان ۵٠ دقیقه روی صحنه تالار قشقایی است. ‎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *