اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

نمایش عروسکی که بچه‌ها مخاطب آن نیستند

نمایش عروسکی «مامان» به کارگردانی الهام سلج محمودی از ۸ آبان‌ ماه در تئاترشهر به صحنه می‌رود.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، نمایش عروسکی«مامان» به کارگردانی الهام سلج محمودی ویژه بزرگسالان، از ۸ آبان‌ ماه ساعت ۲۰:۳۰ در تالار سایه تئاترشهر به صحنه می‌رود.

مرجان نامورآزاد، رویا ناصری،‌ علی باروتی، صبا قدیمی و معصومه آرواز در این نمایش به عنوان بازی‌دهنده عروسک حضور دارند، همچنین ملیحه شبانیان، علی باروتی و رویا ناصری به عنوان صداپیشه با گروه نمایشی «چهل و سه» همکاری می‌کنند.

نمایش «مامان»‌ جزو آثار برگزیده نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک محسوب می‌شود و روایت ناگزیر انتخاب انسان ها است، انتخابی میان مسئولیت‌ها و رویاهای شخصی.

الهام محمودی که به زودی نمایش عروسکی «مامان» را روی صحنه می‌برد، تاکید دارد که این نمایش ویژه تماشاگران بزرگسال اجرا می‌شود و مخاطبان آن گروه سنی بالای ۱۴ سال هستند.

این کارگردان که پیش از این نمایش خود را در نوزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک اجرا کرده بود، در گفتگو با ایسنا توضیحاتی درباره این اثر نمایشی ارایه کرد و خبر داد که این نمایش از ۸ آبان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای عمومی خود را آغاز می‌کند.

او درباره محتوای نمایش خود توضیح داد: نمایش «مامان» درباره رابطه یک مادر و پسر است و به مسئولیت ما به عنوان فرزند در قبال پدر و مادرمان می‌پردازد، اینکه ما به عنوان فرزند، تا چه حد می‌توانیم در کنار پدر و مادر خود باشیم و تا چه حد می‌توانیم به زندگی خود بپردازیم. اینها همه انتخاب‌های ماست.

محمودی با اشاره به اینکه این نمایش ویژه مخاطبان بزرگسال روی صحنه می‌رود، افزود: دوست داشتم نمایشی برای تماشاگران بزرگسال اجرا کنم تا به نوعی بدنه عمومی جامعه را با تئاتر عروسکی بزرگسال آشنا کند.

نمایش «مامان» پیش از این در جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک روی صحنه رفت و جوایز بهترین متن و بهترین موسیقی را گرفت و در بخش‌های کارگردانی، ساخت عروسک، بازی‌دهندگی تقدیر شد و جایزه ویژه را هم دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *