اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

نمایش‌های تئاتر شهر بیش از یک میلیارد فروش کردند

بر اساس آمار فروش هفتگی آثار روی صحنه مخاطبان نمایش کودک و نمایش ایرانی در تماشاخانه‌های دولتی رشد قابل توجهی داشته‌اند.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره‌ کل هنرهای نمایشی، آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌ تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه، کارگاه نمایش و کافه‌تریای چهارسو و قشقایی مجموعه تئاتر شهر، تالار هنر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ اعلام شد.

نمایش «سیاه خال» به کارگردانی محسن اردشیر که از ۲۵ بهمن در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ مخاطب و قیمت بلیت ۲۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، با مجموع ۱۵ اجرا و میزبانی از ۳۱۲۸ مخاطب با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان توانست به فروشی معادل ۴۷۵ میلیون و ۳۶ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «روزی روزگاری سمنگان» به کارگردانی محمودرضا رحیمی که اجرای خود را از ۲۵ بهمن در تالار چهارسو ساعت ۱۸ با ظرفیت۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۱۵ اجرا و میزبانی از ۶۹۷ مخاطب توانست به فروشی معادل ۷۴ میلیون و ۱۲۸ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «نوزده، نود و نه» به کارگردانی ایوب آقاخانی که اجرای خود را از ۱۹ بهمن در تالار چهارسو ساعت ۲۰ با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۲۰ اجرا و میزبانی از ۱۸۳۶ مخاطب توانست به فروشی معادل ۲۰۳ میلیون۸۲۴ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «عددهای نشده» به کارگردانی حسین کشفی‌اصل نیز که اجرای خود را از ۱۷ بهمن در تالار قشقایی ساعت ۱۸ با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۵۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۲۲ اجرا و میزبانی ۹۴۸ مخاطب به فروشی معادل ۹۴ میلیون۳۳۵ هزار تومان دست پیدا کرده است.

نمایش «مَثلث» به کارگردانی قیس یساقی نیز که اجرای خود را از ۲۲ بهمن در تالار قشقایی ساعت ۲۰ با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۱۸ اجرا و میزبانی ۱۴۷۹ مخاطب توانست به فروشی معادل ۱۵۳ میلیون و ۱۵۳ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «دویست و هشتادمین شب سال» به کارگردانی مرجان پورغلامحسین که از ۱۹ بهمن در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است،‌ با مجموع ۲۰ اجرا و میزبانی از ۷۱۶ مخاطب، به فروشی معادل ۵۰ میلیون و ۴۰ هزار تومان دست پیدا کرده است.

نمایش «شکافتن کام ماهی» به کارگردانی سمن قناد که از ۱۸ بهمن در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی ۲۶ نفر و قیمت بلیت ۱۰۰ هزارتومان روی صحنه رفته است، تا روز جمعه ۱۱ اسفند با ۲۱ اجرا و میزبانی ۵۳۱ مخاطب، توانسته است به فروشی معادل ۳۹ میلیون و ۵۵۰هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش محیطی «خبرنگار بی‌خبر» به کارگردانی محمدهادی عطایی نیز که از ۱۹ بهمن با قیمت۶۰ هزار تومان در کافه تریای تالار چهارسو کار خود را آغاز کرده است تا روز جمعه ۱۱ اسفند با ۱۹۱ مخاطب توانسته به فروشی معادل ۱۱ میلیون ۲۸۰ هزار تومان دست پیدا کند.

همچنین نمایش محیطی «من نوید نیستم» به کارگردانی سید علی خوشرو در دور جدید اجراهای خود که از ۱۹ بهمن با قیمت ۵۰ هزار تومان در کافه تریای سالن قشقایی کار خود را آغاز کرده است، با ۲۰ اجرا و میزبانی از ۲۲۲ مخاطب به فروشی معادل ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دست پیدا کرده است.

در تماشاخانه سنگلج، نمایش «تخت و خنجر» به کارگردانی محمدعلی نجف‌پور که از ۲۴ بهمن به صحنه رفته است؛ روز جمعه ۱۱ اسفند، شانزدهمین اجرای خود را پشت سر گذاشت و در مجموع میزبان ۱۵۵۰ تماشاگر بوده است. این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم بها، میهمان و تخفیف‌دار با بلیت ۶۰ هزار تومانی و ظرفیت سالن ۲۳۶ نفری، مبلغ ۶۳ میلیون و ۴۲۶ هزار تومان فروخته است.

در تالار هنر، نمایش «کتابخورها» به کارگردانی اسماعیل رحیمی‌سروش که از روز ۲۵ بهمن، اجرای خود را آغاز کرده است، با ۱۵ اجرا در تالار ۲۴۴ نفری و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومانی، توانسته میزبان یک هزار و ۱۱۳ تماشاگر و فروش ۸۳ میلیون و ۷۵۷ هزار تومانی باشد.

نمایش«هوش پشه‌ای» به کارگردانی سامان کرمی که از ۳ اسفند در تالار هنر با ظرفیت ۲۴۴ نفری به صحنه رفته است تا روز جمعه ۱۱ اسفند با ۸ اجرا و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان، توانسته ۷۴۵ تماشاگر را جلب کند و به فروش ۶۱ میلیون و ۵۴۶ هزار تومان دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *