اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

مارک رافلو و جسیکا هکت در برادوی به صحنه می‌روند

مارک رافلو و جسیکا هکت قرار است نمایش «آیری وید» را که بر اساس رمان برنده جایزه پولیتزر ویلیام کندی است، روی صحنه برادوی ببرند.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر، رافلو برای اجرای یک شب نمایش «آیری وید: یک شامگاه هنر و انسانیت» ١٧ می به صحنه بازخواهد گشت. او نقش مقابل هکت را بازی می‌کند. جودی مارکل کارگردان و برد گیلبرت تهیه‌کننده این نمایش است.

داستان در شب هالوین سال ١٩٣٨ در آلبانی در مرکز ایالت نیویورک اتفاق می‌افتد. رافلو در نقش فرانسیس پس از سالها آوارگی و زندگی در خیابان‌ها به شهرش بازمی‌گردد و تماشاگران بناست شاهد روزشمار پایان عمرش و تلاش او برای رسیدن به رستگاری باشند.

هکت در نقش هلن دوست وفادار فرانسیس ظاهر خواهد شد. او زمانی پیانیست بوده و اکنون فرانسیس را در سرتاسر شهر برای گشت‌وگذار در پاتوق‌هایشان همراهی می‌کند.

بخش‌های منتخب این نمایش قرار است به صورت صوتی نیز ضبط شوند. بازیگران مکمل در نسخه صوتی نمایش، نوربرت لئو باتز، کریستن نیلسن، جان ماگارو، مایکل پاتس، دیوید ریسدال، فرانک وود و کیتی ارب هستند. کندی داستان را نقل می‌کند و آهنگ‌ها از تام ویتس خواهد بود.

در نسخه صوتی «آیرن وید» که به یک تجربه سینمایی صوتی توصیف شده است، صدای شخصیت‌ها به گونه‌ای جدید شنیده خواهد شد. گیلبرت تولیدکننده این فیلم صوتی است که در پاییز ٢٠٢۴ منتشر می‌شود.

پس از اجرا، وینسن کانینگهام نویسنده نیویورکر گفتگویی با رافلو و هکت به مناسبت این نمایش انجام خواهد داد. شماری از کارشناسان نیز به این دو اضافه خواهند شد تا بحران بی‌خانمانی در جامعه امروز را مورد بحث قرار دهند.

با وجود بحران اقتصادی، صدها هزار نفر در آمریکا بی‌خانمان هستند و هر روزه به تعدادشان افزوده می‌شود.

به گزارش فارس این مباحثه همچنین به ضرورت «هنر و انسانیت» می‌پردازد؛ دو هدف متصل به یکدیگر که حامل قدرتی شگرف برای بهبودبخشیدن شرایط انسان‌ها و ایجاد جامعه‌ای سالم و بهم پیوسته هستند.

اکنون بیشتر از همیشه هنر قادر است مردم را نه تنها به انسانیت خودشان بلکه به همدیگر پیوند دهد و زمینه ادراکی عمیقی را ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *