اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

فردریک بیش از دو میلیارد تومان فروخت

 آمار میزان فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا پایان روز جمعه ۲۲ دی‌ سال ۱۴۰۲ مشخص شد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آمار فروش و تماشاگران نمایش‌ تالارهای اصلی، چهارسو، کارگاه نمایش و اجراخوانی در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا پایان روز جمعه ۲۲ دی‌ ۱۴۰۲ اعلام شد.

تئاتر شهر 

نمایش «فردریک» به کارگردانی حمیدرضا نعیمی که از روز ۷ آذر در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، با مجموع ۳۷ اجرا و میزبانی از ۱۳ هزار و ۳۲۴ مخاطب (با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) توانست به فروش ۲ میلیارد و ۱۱۱ میلیون و ۴۰۴ هزارتومانی دست یابد.

نمایش «ریچارد کوتاهی، جهنم روده» به کارگردانی سجاد یاری نیز که اجرای خود را از روز ۱۲ دی‌ماه در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۹ اجرا توانست ۳۷۵ تماشاگر را به سالن اجرا جلب کند و به فروش۴۲ میلیون و ۵۴۴ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «ملکه چهارم آگوست» به کارگردانی رحمان خوب‌زاده نیز که از روز ۱۷ دی‌ماه در کارگاه نمایش باقیمت بلیت ۱۰۰ هزارتومان روی صحنه رفته است، با ۶ اجرا توانست ۹۱ تماشاگر جذب کند و به فروش ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دست پیدا کند.

همچنین نمایشنامه «مرگ گرم» به کارگردانی محمدرضا عطایی‌فر نیز که از روز ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه در سالن مشاهیر با قیمت بلیت ۱۰۰ هزارتومان اجراخوانی شد، با ۳ اجرا توانست ۹۴ تماشاگر جذب کند و با فروش ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به اجرای خود در روز جمعه ۲۲ دی‌ پایان دهد.

لازم به ذکر است از روز ۱۶ دی‌ در دو سالن قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر، نمایش‌های نخستین جشنواره تئاتر «هم‌آغاز» روی صحنه است و تا ۲۶ دی‌ نیز ادامه دارد.

استقبال مخاطب از دو نمایش تماشاخانه سنگلج

تماشاخانه سنگلج که میزبان دو نمایش «پچ پچه های پستوی عمارت…» و «اپرت نیرنگ اورنگ» است میزبان ۱۷۶۴ تماشاگر بود.

نمایش «پچ پچه های پستوی عمارت…» به کارگردانی علی بابایی طی ۱۴ اجرایی که تا ۲۲ دی‌ انجام داده میزبان ۱۰۲۸ تماشاگر بوده و فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و میهمان به مبلغ ۳۸ میلیون و ۷۵۲ هزار و ۷۳ تومان رسیده است.

دیگر نمایش تماشاخانه سنگلج؛ «اپرت نیرنگ اورنگ» به کارگردانی مرتضی برزگرزادگان نیز طی ۱۰ اجرایی که تا ۲۲ دی‌ برگزار کرده میزبان ۷۳۶ تماشاگر بوده است.

فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و میهمان مبلغ ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در گیشه ثبت‌شده است.

تالار هنر و «گنجی که پادشاه نداشت»

نمایش «گنجی که پادشاه نداشت» به کارگردانی و طراحی رضا بیات که در هفته گذشته اجرای خود را در تالار هنر آغاز کرده طی ۵ اجرایی که تا ۲۲ دی‌ انجام داده میزبان ۲۱۲ تماشاگر بوده است.

فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و میهمان به مبلغ ۲۰ میلیون و ۸۱۹ هزار تومان ثبت‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *