اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

شهرزاد میزبان سه نمایش است

پردیس تئاتر شهرزاد در اردیبهشت میزبان سه نمایش متفاوت است؛ نمایش‌های «چه کسی جوجه‌تیغی را کشت»، نمایش موزیکال «بیژن و منیژه» و نمایش «آن‌ها دروغ می‌گویند» در این مجموعه روی صحنه می‌روند.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر، پردیس تئاتر شهرزاد در اردیبهشت‌ ۱۴۰۳ با سه نمایش که فضاهای متفاوتی دارند، پذیرای مخاطبان و علاقه‌مندان هنرهای نمایشی خواهد بود؛ «چه کسی جوجه‌تیغی را کشت» با حضور بهرام افشاری و تینو صالحی، «بیژن و منیژه» به کارگردانی شکرخدا گودرزی که اثری است برگرفته از شاهنامه حکیم فردوسی و در فضایی اساطیری و کهن‌الگویی روایت می‌شود و بالاخره «آن‌ها دروغ می‌گویند» نوشته و کار سهراب حسینی که هومن برق‌نورد بعد از چند سال دوری از صحنه، با بازی در آن به عرصه تئاتر بازخواهد گشت.

نخستین دیجیتال‌تئاتر موزیکال ایران

نمایش «آن‌ها دروغ می‌گویند» نخستین تئاتر دیجیتال موزیکال است که به نویسندگی و کارگردانی سهراب حسینی در تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. هومن برق‌نورد، سارا رسول‌زاده و سهیل مستجابیان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

حسن مصطفوی تهیه‌کنندگی این اثر را بر عهده دارد و ارکستر موسیقی پانزده‌نفره به آهنگسازی بهزاد عبدی بازیگران را همراهی می‌کند.

«آن‌ها دروغ می‌گویند» روایت زن و مردی جوان است که پس از آشنایی با هم دست به طراحی یک سرقت می‌زنند و در مسیر این کار فجایعی پیش می‌آید.

این نمایش از اواخر اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته‌اند.

ابراهیم حقیقی و طراحی پوستر «بیژن و منیژه»

هم‌زمان با شروع اجرای نمایش «بیژن و منیژه» از پوستر این نمایش هم که توسط ابراهیم حقیقی طراحی شده است، رونمایی شد.

نمایش «بیژن و منیژه» به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی و تهیه‌کنندگی مهدی بخشیانی از دوم اردیبهشت‌ هر شب ساعت ۲۱ در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. پوستر این اثر نمایشی را ابراهیم حقیقی طراحی کرده است.

قربان نجفی، شهرام نجاتی، رضا عمرانی، محسن بهرامی، سحر یافتیان، علیرضا عابدی، زهره کدخدازاده، پارمیس هوبخش، اشکان شریعتی، سیاوش خادم‌حسینی، اسد پورحمزه، آیسان نوریان و شکرخدا گودرزی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

این نمایش که به‌صورت تمام موزیکال اجرا می‌شود، برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی است و با اجرای زنده یلدا یزدانی و مهدی سبحان‌پور هر شب ساعت ۲۱ روی صحنه می‌رود.

۶ میلیاردی شدن بهرام افشاری

بهرام افشاری با نمایش «چه کسی جوجه‌تیغی را کشت» باز هم رکوردشکنی کرد و با فروش بیش از پانزده هزار بلیت به فروشی معادل شش میلیارد رسید.

این نمایش به تهیه‌کنندگی محمد قدس که از ۱۵ فروردین روی صحنه رفته، در دوره اجرای قبلی هم یکی از نمایش‌های بسیار پرفروش بود و با استقبال بالای تماشاگران روبه‌رو شده بود.

تئاتر «چه کسی جوجه‌تیغی را کشت» با بازی بهرام افشاری و تینو صالحی هر روز در دو سئانس در ساعت‌های ۱۸:۱۵ و ۲۰:۱۵ در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه خواهد رفت.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «پایان همه‌چیز خوب است. اگر پایان چیزی بد شد؛ نگران نباش! این پایانش نیست.»

از دیگر عوامل این اثر نمایشی می‌توان به علی اکباتانی (مدیر تولید)، حسن خان‌محمدپور (دستیار کارگردان)، پیمان امدادی (گرافیست) و آریان امیرخان (مدیر تبلیغات) اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *