اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

شهرام کرمی: توجه به نمایش اصیل ایرانی جای تقدیر دارد

شهرام کرمی، در مراسم شب‌چراغ «سلطان عمرا بمیرد» در تماشاخانه سنگلج، از اجرای نمایش‌های اصیل ایرانی در این سالن قدیمی، توسط هنرمندان استانی، قدردانی کرد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، شمع شب‌چراغ نمایش «سلطان عمرا بمیرد»، نوشته و کار محمدجواد کبودرآهنگی در چهارمین روز اردیبهشت‌ ۱۴۰۳، با حضور شهرام کرمی، نویسنده، کارگردان و مدرس دانشگاه، در این تماشاخانه قدیمی روشن شد.

در ابتدای این مراسم، کبودرآهنگی، ضمن خیرمقدم به حاضران این مراسم گفت: «اول از کارمندان تماشاخانه سنگلج تشکر می‌کنم که برای آماده شدن و روی صحنه آمدن این نمایش تمام و کمال، کمک‌حال گروه اجرایی بودند. بعد از گروه اجرایی نمایش «شاماران» که از شهرستان آمده‌اند و اجرای خوبی را در تهران روی صحنه برده‌اند، سپاسگزارم؛ چون خودم هم شهرستانی هستم و تجربه اجرا در تهران را داشته‌ام و به‌سختی آن آگاهم.»

این هنرمند تئاتر درباره متن این نمایش گفت: «نمایشنامه «شاه عمرا بمیرد» اثر اوژن یونسکو را با توجه به قابلیت‌های نمایش‌های شادی‌آور ایرانی و طنز آوری مبارک در قالب تخت حوضی نوشتم و با گروه بازیگرانش که جمعی از هنرمندان پیشکسوت و تحصیل‌کرده تئاتر هستند، همچون مرشد مهدی چایانی، محمدعادل غلامی، طاهره بهرامی و دیگر دوستان تمرین کردیم و شما امشب به تماشای آن می‌نشینید.»

شهرام کرمی مهمان ویژه این مراسم، پیش از افروختن شمع شب‌چراغ آغاز اجرای «سلطان عمرا بمیرد» گفت: «باید از هر دو گروه نمایشی تماشاخانه سنگلج که از شهرهای دیگر به تهران آمده‌اند، تشکر کنم. این اتفاق خوبی است و این حرکت در تماشاخانه سنگلج قابل‌تقدیر است. آن را به‌ فال نیک می‌گیرم و امیدوارم اجراها با استقبال خوب تماشاگران روبرو بشود.»

او در ادامه گفت: «توجهی که اجرا به فضای اصیل ایرانی داشته است، جای تقدیر دارد.»

کرمی خودش را مدیون کبودرآهنگی معرفی کرد و افزود: «من مدیون ایشان هستم، بابت آن‌که سی‌وپنج سال پیش، اولین نمایشی که دیدم، نمایش «مقصر کیه؟» نوشته صادق عاشورپور به کارگردانی ایشان بود که دچار جادوی نمایش شدم. می‌دانم آقای کبودرآهنگی دائم نمایش کار می‌کند و از ایشان و گروه اجرایی نمایش «سلطان عمرا بمیرد» سپاس‌گزار هستم.»

نمایش «سلطان عمرا بمیرد» به کارگردانی محمدجواد کبودرآهنگی، هرروز غیر از شنبه‌ها ساعت ۲۰ در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این نمایش را از طریق سایت گیشه تئاتر و تیوال تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *