اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

سردی گیشه سالن‌های تئاتر در ماه آخر زمستان

آمار فروش نمایش مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا تاریخ جمعه ۴ اسفند اعلام شد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، نمایش «سیاه خال» به کارگردانی محسن اردشیر که از ۲۵ بهمن در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر با ظرفیت ۵۷۹ مخاطب و قیمت بلیت ۲۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، با مجموع ۹ اجرا و میزبانی از ۱۸۰۴ مخاطب (با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) توانست به فروشی معادل ۲۷۲ میلیون و ۹۷۶ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «روزی روزگاری سمنگان» به کارگردانی محمودرضا رحیمی که اجرای خود را از ۲۵ بهمن در تالار چهارسو ساعت ۱۸ با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۹ اجرا و میزبانی از ۳۷۴ مخاطب توانست به فروشی معادل ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «نوزده، نود و نه» به کارگردانی ایوب آقاخانی که اجرای خود را از ۱۹ بهمن در تالار چهارسو ساعت ۲۰ با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۱۴ اجرا و میزبانی از ۱۳۷۴ مخاطب توانست به فروشی معادل ۱۴۶ میلیون ۶۴۰ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «دویست و هشتادمین شب سال» به کارگردانی مرجان پورغلامحسین که از ۱۹ بهمن در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است،‌ با مجموع ۱۴ اجرا و میزبانی از ۵۴۱ مخاطب به فروشی معادل ۳۷ میلیون ۱۴۰ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «عددهای نشده» به کارگردانی حسین کشفی‌اصل نیز که اجرای خود را از ۱۷ بهمن در تالار قشقایی ساعت ۱۸ با ظرفیت۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۵۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۱۶ اجرا و میزبانی ۶۵۹ مخاطب به فروشی معادل ۶۶ میلیون ۹۶۰ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «مَثلث» به کارگردانی قیس یساقی نیز که اجرای خود را از ۲۲ بهمن در تالار قشقایی ساعت ۲۰ با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۱۲ اجرا و میزبانی ۹۲۵ مخاطب به فروشی معادل ۹۳ میلیون ۳۴۰ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «شکافتن کام ماهی» به کارگردانی سمن قناد که از ۱۸ بهمن در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی۲۶ نفر و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان روی صحنه رفته است، تا روز جمعه ۴ اسفند با ۱۵ اجرا میزبان ۳۸۰ مخاطب به فروشی معادل ۲۹ میلیون ۸۱۰ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش محیطی «خبرنگار بی‌خبر» به کارگردانی محمد هادی عطایی نیز که از ۱۹ بهمن با قیمت ۶۰ هزار تومان در کافه تریای تالار چهارسو کار خود را آغاز کرده است تا روز جمعه ۴اسفند با ۱۴۱ مخاطب به فروشی معادل ۸ میلیون ۲۸۰ هزار تومان دست پیدا کند.

همچنین نمایش محیطی «من نوید نیستم» به کارگردانی سید علی خوشرو در دور جدید اجراهای خود که از ۱۹ بهمن با قیمت ۵۰ هزار تومان در کافه تریای سالن قشقایی کار خود را آغاز کرده است با ۱۴ اجرا و میزبانی از ۱۵۸ مخاطب به فروشی معادل ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «تخت و خنجر» به کارگردانی محمدعلی نجف پور که از ۲۴ بهمن اجرای خود را در تماشاخانه سنگلج آغاز کرده تا پایان روز جمعه ۴ اسفند، طی ۱۰ اجرایی که پشت سر گذاشته، میزبان ۸۱۳ تماشاگر بوده است. فروش این نمایش که قیمت بلیت آن ۶۰ هزار تومان است، با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان، ۲۹ میلیون و ۵۰۲ هزار تومان ثبت شده است.

همچنین نمایش «کتابخورها» به کارگردانی اسماعیل رحیمی سروش که از ۲۵ بهمن‌ خود را در تالار هنر آغاز کرده است، پس از پشت سر گذاشتن ۹ اجرا و قیمت بلیت ۹۰ تومان به فروشی معادل ۴۷ میلیون و ۶۸۶ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش دیگرِ تالار هنر با نام «هوش پشه‌ای» به کارگردانی سامان کرمی نیز که اجرای خود را از سوم اسفند آغاز کرده است، توانسته با ۲ اجرا، و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان، به فروشی معادل ۲۵ میلیون و ۲۶۶ هزار تومان دست پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *