اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

سخنرانی مجازی ریچارد شکنر برای اهالی تئاتر

نشست نقد کتاب دانشگاه سوره میزبان ریچارد شکنر، نظریه پرداز حوزه اجرا در تئاتر و درباره کتاب «مقدمه‌ای بر مطالعات اجرا» نوشته خواهد بود.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از ایران تئاتر، ریچارد شکنر یکی از نظریه‌پردازان مطرح حوزه اجرا در تئاتر به بهانه نقد کتاب «مقدمه‌ای بر مطالعات اجرا» در نشستی تخصصی با عنوان «هنر اجرا در جهان معاصر» در دانشگاه سوره به شکل مجازی به سخنرانی می‌پردازد.

این کتاب توسط مهدی چاوش‌ور و آبتین جاوید به فارسی ترجمه و نشر نیماژ آن را به چاپ رسانده است.

ریچارد شکنر، سردبیر ژورنال نقد و بررسی درام (TDR) کمبریج از سال ۱۹۶۹، استاد هنر دانشگاه نیویورک، سردبیر سری Enhancement انتشارات سیگال و از بنیان‌گذاران رشته مطالعات اجرا در امریکاست.

او همچنین بنیان‌گذار مدرسه هنر تیش در دانشگاه نیویورک، کارگردان تئاتر و بنیان‌گذار گروه‌ پرفورمنس نیویورک (۱۹۶۷) و گروه هنرمندان ساحل شرقی (۱۹۹۲) و مبدع تکنیک آموزش عاطفی راساباکس در اجرا به شمار می‌آید.

در این نشست که توسط دانشکده هنر و معاونت پژوهشی دانشگاه سوره برگزار می‌شود، علاوه بر مهدی چاوش‌ور (یکی از مترجمان کتاب)، فارس باقری (استادیار دانشگاه تربیت مدرس)، بهزاد آقاجمالی (استادیار دانشگاه تهران)، علی حاجی ملاعلی (استادیار دانشگاه سوره) و رامتین شهبازی (استادیار دانشگاه سوره) به سخنرانی خواهند پرداخت.

نشست نقد کتاب «مقدمه‌ای بر مطالعات اجرا» دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ ساعت ۱۹:۳۰ آغازشده و به‌صورت حضوری و مجازی میزبان مخاطبان خواهد بود.

علاقه‌مندان برای شرکت حضوری می‌توانند به آدرس دانشگاه سوره واقع در خیابان آزادی نرسیده به خوش جنوبی، نبش کامیاران طبقه سوم، سالن کنفرانس مراجعه کنند و علاقه‌مندان به حضور مجازی نیز می‌توانند از لینک https://panel.soore.ac.ir/join/6oxblulrjm برای حضور استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *