اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

اجرای نمایشی درباره زندگی شکسپیر در وست‌اند

نمایش «همنت» به کارگردانی اریکا وایمن در «وست اند»، شهر لندن روی صحنه رفته است.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش «همنت» که به زندگی شخصی ویلیام شکسپیر می‌پردازد، در سالن گاریک تیه‌تر به طور محدود در یک فصل اجرا می‌شود و تا هفدهم فوریه ۲۰۲۴ (۲۸ بهمن) روی صحنه است.
این اثر نمایشی، اقتباسی از کتاب «همنت» نوشته مگی اوفارل است که لولیتا چاکرابارتی، نمایشنامه‌نویس و نویسنده مشهور انجام داده است. کتاب «همنت» اولین بار در سال ۲۰۲۰ به چاپ رسید و مورد توجه قرار گرفت.

«همنت» راوی سال‌هایی ویژه از زندگانی درام‌نویس بنام انگلیسی است؛ سال ۱۵۸۲ در واوریکشر، آگنس هتوی با ویلیام شکسپیر، معلم زبان لاتین آشنا می‌شود. آگنس توانایی‌های عجیبی نسبت به درمان بیماری‌ها و اطلاعات زیادی درباره گیاهان و شربت‌های دارویی دارد. آگنس و شکسپیر ازدواج می‌کنند. آگنس نقشی اساسی را در زندگی همسر جوانش ایفا می‌کند؛ مردی که حرفه‌اش در تئاتر لندن، درست زمانی به شکوفایی می‌رسد که پسرشان، «همنت» جانش را به خاطر ابتلا به تبی ناگهانی در یازده سالگی از دست می‌دهد.

در حقیقت داستان «همنت» به زندگی یکی از مشهورترین نویسندگان جهان و حضور مداوم زنی تاثیرگزار در زندگی او می‌پردازد. و «همنت» نامه‌ عاشقانه به تولد، اندوه و جادوی طبیعت و عشق است. در «همنت» نقش ویلیام شکسپیر را تام واری و مدلین منتاک در نقش آگنس هاتاوی ظاهر شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *