اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

اجرای دومین نمایش با موضوع سواد مالی در تئاتر کانون

دومین نمایش با موضوع سواد مالی برای کودکان و نوجوانان با عنوان «کی با من پیتزا می‌پزه؟!» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی حامد زحمتکش از دی ۱۴۰۲ روی صحنه مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌رود.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر ، نمایش عروسکی «کی با من پیتزا می‌پزه؟!» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی حامد زحمتکش ویژه‌ خردسالان و کودکان بالای ۵ سال است که براساس داستانی از فیلمون استرجس به همین نام از انتشارات قدیانی تهیه و تولید شده است.

پوستر این نمایش با حضور عادل بزدوده، مدیر موسسه‌ هوش مالی کمیل رودی، عوامل گروه نمایشی و جمعی از هنرمندان مرکز تئاتر کانون پرورش فکری روز سه‌شنبه ۱۴ دی رونمایی شد.

این اثر از آکادمی هوش مالی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با نگاهی به کتاب‌ درسی پایه‌ چهارم ابتدایی (مطالعات اجتماعی) و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با اقتباس از کتاب‌های هوش مالی بر روی صحنه مرکز تولید تئاتر کانون اجرا می‌شود.

کودکان و نوجوانان در این کار ۳۵ دقیقه‌ای با مفاهیم مختلف سواد مالی مانند خرید هوشمندانه، اهمیت فهرست خرید، همکاری و مشارکت در انجام کارها آشنا می‌شوند.

در این کتاب ماجرای مرغ کوچولوی قرمزی روایت می‌شود که تصمیم گرفته پیتزا بپزد. مرغ کوچولو، برای تهیه مواد لازم مجبور می‌شود بارها به فروشگاه برود و هر بار با یک سبد پر به خانه برمی‌گردد. او برای پختن پیتزا از دوستانش هم کمک می‌خواهد اما آن‌ها حسابی مشغول بازی هستند، اما بوی پیتزا که می‌پیچد، همه را وسوسه می‌کند…

این نمایش با صدای نازنین مهیمنی روی صحنه می‌رود.

علیرضا خدابخش، سوره قدمی و صدف صمدی (بازیگران و بازی‌دهندگان عروسک)،  رامین عبدالهی (آهنگساز)، ساغر مختاری (شاعر)، مسعود علیمحمدی (پرکاشن)، علیرضا حسین‌پور (ساخت عروسک)، مژگان برنده (دوخت لباس عروسک‌ها و بازی‌دهندگان عروسک)، حامد زحمتکش (ساخت دکور و آکساسوار)، گروه تئاتر مانی تهران (سوره قدمی، علیرضا خدابخش، صدف صمدی و صالح محبی)، خنده‌ باران (هانیه زحمتکش و الهه میرزایی) و صحرا محمودیان (دستیاران ساخت عروسک، دکور و آکساسوار)، علیرضا خدابخش (دستیار کارگردان)، یلدا پیری (مدیر اجرا و اتاق فرمان)، صحرا محمودیان (منشی صحنه و تصویربردار پشت صحنه)، علی انصاری (طراح پوستر، بروشور و اقلام تبلیغاتی)، مینا بهرامی‌تبار (روابط عمومی و تبلیغات).

نمایش عروسکی «کی با من پیتزا می‌پزه؟!» از دی سال ۱۴۰۲ ساعت ۱۶ روی صحنه مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله تهران می‌رود. اجرای صبح ویژه مدارس و مهدهای کودک با هماهنگی قبلی امکان‌پذیر است.

علاقه‌مندان به دیدن این نمایش می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *