اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

اجرای خاطرات هنرپیشه نقش دوم در برج آزادی

نمایشنامه «خاطرات هنرپیشه نقش دوم» از جمله نمایشنامه‌های بهرام بیضایی است که سال‌ها پیش نوشته شده و بیضایی خود آن را اجرا نکرده است.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر، اوایل دهه هشتاد هادی مرزبان که پیش از آن بیشتر نمایشنامه‌های اکبر رادی را اجرا کرده بود، این نمایشنامه را روی صحنه برد.

«خاطرات هنرپیشه نقش دوم» که متنی پربازیگر است، در تماشاخانه سنگلج روی صحنه رفت و توانست شمار قابل توجهی از تماشاگران را به این تالار قدیمی جذب کند.

میکاییل شهرستانی و زنده‌یاد مصطفی عبداللهی، ایفاگر نقش‌های اصلی این نمایش بودند.

در چند روز آینده و بعد از سپری شدن ایام تعطیلات، قرار است اجرایی دیگر از این نمایشنامه روی صحنه برود.

برج آزادی از ۲۰ خرداد ماه میزبان این نمایش با کارگردانی علی جهانجونیا خواهد شد که با مشاوره زنده‌یاد امین تارخ به صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده: «پس از سه سال با موضوع در یک غمنامه بزرگ، هنرپیشه نقش دوم هرگز نمی‌میرد اما نقش اول؟ نقش دوم‌ها هرگز نمی‌میرند که بمانند و خاطره تعریف کنند و …

بنا بر اعلام روابط عمومی برج آزادی، علی ‌فرجی، امیر ‌بشیره ‌نژاد، ساغر ‌بهنام، ریحانه ‌سادات ‌لشگری، شقایق هادیان، رضا رشیدی اقدم، میثم ‌آقابزرگی، هیوا ‌پورشفیقی، اسحاق ‌طاهری، معصومه اسدی، علیرضا ‌افضلی، محمدعلی ‌اکبری، علی تمیزکار، راحله ‌حیدری، ابراهیم رضایی، محراب ‌رضائی، میهاد رفیعی، امیر رضا محمدی، کارین مومنی، هستی ‌میرزاخانی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

این اثر نمایشی از ۲۰ خرداد ساعت ۱۸:۳۰ در سالن اصلی برج آزادی به صحنه می‌رود و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت آن، به سایت تیوال مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *