اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

اجرای تئاتر برای کودکان در مناطق محروم در نوروز

معاون تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد تئاتر کانون از اولین روز فروردین ۱۴۰۳ فعال بوده و این فعالیت در مناطق مختلف کشور ادامه دارد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر سعید زین‌العابدینی معاون تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره فعالیت‌های نوروزی تئاتر کانون، گفت: ما ساعت ۱۰ صبح نخستین روز نوروز ۱۴۰۳ تئاتر کوچک «گل اومد بهار اومد» به کارگردانی مژده ذکریاپور را با همکاری اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران در بیمارستان کودکان شفیع‌زاده شهر امیرکلا اجرا بردیم که بازتاب خوبی هم داشت. اجرای این اثر باعث بالارفتن روحیه خانواده‌ها و بچه‌ها شد.

وی ادامه داد: نمایش «گل اومد بهار اومد» بر اساس کتابی با همین نام نوشته منوچهر نیستانی شکل گرفته که توسط انتشارات کانون چاپ شده است. قرار است نمایش «گل اومد بهار اومد» در روزهای آتی و با همکاری کتابخانه‌های سیار روستایی کانون، در روستاهای کم برخوردار و نابرخوردار اجرا شود.

معاون تئاتر و تئاتر عروسکی کانون درباره دیگر فعالیت‌های تئاتری این معاونت در ایام نوروز، به خبرنگار مهر توضیح داد: از ساعت ۱۶:۱۵ روز یکشنبه ۵ فروردین، خیمه‌شب‌بازی «گل باقالی و روزه کله‌گنجشکی» به صورت رایگان در سالن انتظار مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون اجرا می‌شود. این نمایش با کارگردانی بهناز مهدی‌خواه از تولیدات پروژه «تئاتر مدرسه» است که پیش از این در کتابخانه‌های کانون اجرا شده بود و این بار به مناسبت ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

وی افزود: از ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۵ فروردین، سالن گلستان مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون نیز میزبان نمایش «هر روز نوروزه» به کارگردانی امیرحسین انصافی می‌شود که به معرفی نوروزخوانان مناطق مختلف کشور می‌پردازد.

زین‌العابدینی در پایان یادآور شد: همچنین نمایش «هناس» نوشته و کار صادق کیانی‌مقدم هر روز در نمایشگاه قرآن اجرا می‌شود. این نمایش روایت مردمانی است که با پایبندی به اصول و آرمان‌های انقلاب و اسلام همچنان روی مواضع مقاومت در داخل کشور و منطقه ایستاده‌اند و رنج‌ها را به جان می‌خرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *