اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

آمار فروش تماشاخانه‌های دولتی اعلام شد

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌ تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه، کارگاه نمایش و کافه‌تریای چارسو و قشقایی مجموعه تئاتر شهر، تالار هنر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۲۷ بهمن ماه ۱۴۰۲ اعلام شد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی؛ در مجموعه تئاتر شهر، نمایش «سیاه خال» به کارگردانی محسن اردشیر که از ۲۵ بهمن در تالار اصلی با ظرفیت۵۷۹ مخاطب و قیمت بلیت۲۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، با مجموع ۳ اجرا و میزبانی از ۷۷۲ مخاطب  (با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) توانست به فروشی معادل ۱۱۲ میلیون و ۸۹۶ هزار تومان دست پیدا کند.
نمایش «روزی روزگاری سمنگان» به کارگردانی محمودرضا رحیمی که اجرای خود را از ۲۵ بهمن ماه در تالار چهارسو ساعت ۱۸ با ظرفیت۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۳ اجرا و میزبانی از ۱۳۶ مخاطب توانست به فروشی معادل ۱۳ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان دست پیدا کند.
نمایش «نوزده، نود و نه» به کارگردانی ایوب آقاخانی که اجرای خود را از ۱۹ بهمن ماه در تالار چهارسو ساعت ۲۰ با ظرفیت۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۸ اجرا و میزبانی از ۸۵۰ مخاطب توانست به فروشی معادل   ۸۷ میلیون ۵۸۴ هزار تومان دست پیدا کند.
نمایش «دویست و هشتادمین شب سال» به کارگردانی مرجان  پورغلامحسین که از ۱۹ بهمن ماه در تالار سایه با ظرفیت۷۲ نفر و قیمت بلیت۱۲۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است،‌ با مجموع ۸ اجرا و میزبانی از ۲۵۸ مخاطب به فروشی معادل ۱۸ میلیون ۹۶۰هزار تومان دست پیدا کند.
نمایش «شکافتن کام ماهی» به کارگردانی سمن قناد که از ۱۸ بهمن ماه در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی۲۶ نفر و قیمت بلیت ۱۰۰ هزارتومان روی صحنه رفته است، تا روز جمعه ۲۷ بهمن ماه با ۹ اجرا میزبان  ۲۲۹ مخاطب به فروشی معادل ۱۷ میلیون ۹۴۰هزار تومان دست پیدا کند.
نمایش «عددهای نشده» به کارگردانی حسین کشفی اصل نیز که اجرای خود را از ۱۷ بهمن در تالار قشقایی ساعت ۱۸ با ظرفیت۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۵۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۱۰ اجرا و میزبانی ۴۴۷ مخاطب به فروشی معادل ۴۸ میلیون ۴۵۰ هزارتومان دست پیدا کند.
نمایش «مَثلث» به کارگردانی قیس یساقی نیز که اجرای خود را از ۲۲ بهمن در تالار قشقایی ساعت ۲۰ با ظرفیت۹۶ نفر و قیمت بلیت۱۳۰ هزار تومان آغاز کرده است، با ۶ اجرا و میزبانی ۳۸۷ مخاطب به فروشی معادل ۳۷ میلیون ۲۳۲ هزار تومان دست پیدا کند.
نمایش محیطی «خبرنگار بی خبر» به کارگردانی محمد هادی عطایی نیز که از ۱۹ بهمن ماه با قیمت ۶۰ هزار تومان در کافه تریای تالار چهارسو کار خود را آغاز کرده است تا روز جمعه ۲۷ بهمن ماه با ۷۸ مخاطب به فروشی معادل ۴ میلیون ۶۸۰ هزار تومان دست پیدا کند.
همچنین نمایش محیطی «من نوید نیستم» به کارگردانی سید علی خوشرو در دور جدید اجراهای خود  که از ۱۹ بهمن ماه با قیمت ۵۰ هزار تومان در کافه تریای سالن قشقایی کار خود را آغاز کرده است با ۸ اجرا و میزبانی از ۱۰۲ مخاطب به فروشی معادل ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دست پیدا کند.
در تماشاخانه سنگلج، نمایش “تخت و خنجر” به کارگردانی محمدعلی نجف پور که روز جمعه چهارمین اجرای خود را پشت سر گذاشت در مجموع میزبان ۳۸۰ تماشاگر بوده است. این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام بها، نیم بها، میهمان و تخفیف دار مبلغ ۱۱ میلیون و ۳۳۴ هزار تومان طی ۴ روز فروخته است.
نمایش “اپرت نیرنگ اورنگ” به کارگردانی مرتضی برزگرزادگان نیز روز جمعه ۲۷ بهمن ماه به کار خود در تماشاخانه سنگلج پایان داد. این نمایش طی ۲۵ اجرایی که روی صحنه داشت، میزبان ۱۹۶۶ تماشاگر بود و با احتساب بلیت‌های تمام بها، نیم بها، تخفیف دار و میهمان رقم فروش به مبلغ ۷۶ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان را ثبت کرد.
در تالار هنر، نمایش “کتابخورها” به کارگردانی اسماعیل رحیمی سروش روز ۲۷ بهمن ماه، سومین اجرای خود را انجام داد. این نمایش با ۳ اجرا میزبان ۲۶۸ تماشاگر بود و فروش آن با احتساب بلیت‌های تمام بها، نیم بها، تخفیف داد و میهمان مبلغ ۲۰ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۳۷۰ تومان ثبت شد.
نمایش “ماهی کوچولو” به کارگردانی حجت هاشمی نیز که آخرین اجرای خود در تالار هنر را روز جمعه ۲۷ بهمن به صحنه برد، طی ۲۵ اجرا میزبان ۲۵۵۸ تماشاگر بود و با فروش ۲۰۲ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۵۵ تومان به اجرای خود خاتمه داد.

 نمایش، «تخت و خنجر» به نویسندگی داوود فتحعلی‌بیگی و کارگردانی محمدعلی نجف‌پور از یکشنبه ۲۹ بهمن با تغییر ساعت به صحنه می‌رود.  

نمایش، «تخت و خنجر» به کارگردانی محمدعلی نجف‌پور در تماشاخانه سنگلج  از روز ۲۹ بهمن ماه ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود.
این نمایش که پیش از این ساعت ۱۷ به صحنه می رفت، با پایان اجرای نمایش «نیرنگ اورنگ» به ۱۹ تغییر ساعت داد.
در نمایش «تخت و خنجر» فرشاد فرهادپور، رضا حسینی، عرفان موسوی، مهدی خدابخشی، کسری هدایت نیا، امید آزادخانی، سوگند صادقی، احمد احمدی، علی ایزدی، کوروش قدرتی، ناصر پارسا مهر، آرش سبحانی، حسام شیزری، ابوالفضل طباخی، احسان مرادی، بهداد قوی قلب، زهره شریفی، مهسا میدانکی، فاطمه مهدوی، آیدا زینالی، آنیتا شریعتی، علیرضا ابراهیم خانی، عطیه فخارزاده به عنوان بازیگر محمدعلی نجف‌پور را در این نمایش همراهی خواهند کرد.
نمایش «تخت و خنجر» در مورد دو سیاه است که برای کار و کسب روزی وارد شهری می‌شوند بی آنکه بدانند در شهر مراسم انتخاب حاکم برپا است، در شهر، چنین رسم است که اگر کبوتری بر شانه شخصی بنشیند، او حاکم شهر می‌شود از اتفاق این کبوتر روی شانه یکی از سیاه‌ها می‌نشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *