اخبار انجمن ها, اخبار خانه تئاتر, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

آثار برتر نمایشی ایران ۳۰ دی معرفی می‌شوند

آیین پایانی دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران روز ۳۰ دی برگزار می‌شود.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از ستاد خبری دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، پیش از این قرار بود آیین پایانی دهمین دوره انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران روز ۵ دی هم‌زمان با زادروز بهرام بیضایی و جاودانگی اکبر رادی برگزار شود، اما به دلیل پاره‌ای از مشکلات، برگزاری آن به روز ۳۰ دی موکول شد.

دبیرخانه‌ دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران در ادامه، جزییاتی درباره‌ تعداد آثار شرکت‌کننده در بخش‌های گوناگون آن را منتشر کرد.

بر همین اساس، در بخش نمایش‌نامه‌های تالیفی ۱۰۷ نمایش‌نامه‌ در ۵۷ جلد کتاب و در بخش نمایش‌نامه‌های اقتباسی نیز ۲۶ نمایش‌نامه‌ در ۱۵ جلد کتاب به دفتر این دبیرخانه رسیده است. هم‌چنین تعداد نمایش‌نامه‌های بخش ترجمه،‌ ۱۰۷ نمایش‌نامه‌ در ۹۴ جلد کتاب عنوان شده و در مجموع، تعداد نمایش‌نامه‌های بخش تالیفی و اقتباسی دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران ۱۳۳ نمایش‌نامه است که‌ در ۷۲ جلد کتاب منتشر شده‌ است.

دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران با دبیری محمد رحمانیان توسط کانون نمایش‌نامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، ۳۰ دی‌ ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *