موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

فروش نزدیک به هفت میلیاردی سالن‌های دولتی

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۷ مهر سال ۱۴۰۲ مشخص شد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ اعلام شد.

نمایش «بک تو بلک» به کارگردانی سجاد افشاریان که از روز ۲۶ مرداد در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰، ۱۵۰ و ۱۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده با مجموع ۶۴ اجرا و میزبانی از ۳۵ هزار و ۱۹۴ مخاطب (با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) پنج میلیارد و ۶۵۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان فروش داشته است.

نمایش «سوسمار» به کارگردانی رحمت امینی نیز که از ۶ شهریور اجرای خود را در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرده بود با مجموع ۲۳ اجرا و ۲۱۹۲ تماشاگر به فروشی معادل ۲۱۴ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان دست پیدا کرد.

نمایش «در انتظار گودو» به کارگردانی مازیار لرستانی نیز که از ۳ مهر اجرای خود در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان آغاز کرده بود با مجموع ۵ اجرا و ۴۳۶ تماشاگر به فروشی معادل ۲۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان دست پیدا کرد.

نمایش «هیدن» (پنهان) به کارگردانی کوروش شاهونه که سری دوم اجرای خود را از روز ۲۷ شهریورماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۵۰ هزار تومان آغاز کرده، با ۶۹ (۲۰ اجرا در این سری و ۴۹ اجرا از قبل) اجرا توانسته ۶۴۴۰ تماشاگر (۴۵۸۶ تماشاگر از اجرای اول و ۱۸۵۴ از اجرای دوم) (با احتساب ارائه بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) جلب کند و به فروشی معادل ۷۵۲ میلیون و ۵۸۵ هزار تومان (۵۱۰ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان از اجرای اول و ۲۴۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از اجرای دوم تا جمعه ۷ مهر) دست پیدا کند.

نمایش «کسی برای یک گوریل غمگین کاری نمی‌کند» به کارگردانی مجید شکری از روز جمعه ۳ شهریورماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان به صحنه رفت و با مجموع ۲۶ اجرا، توانسته ۱۰۳۳ تماشاگر را به سالن بکشاند و با فروشی معادل ۶۵ میلیون و ۳۰ هزار تومان به اجرای خود ادامه دهد.

همچنین نمایش «آوینیون» به کارگردانی حسن معینی از روز جمعه ۳ شهریورماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده و با مجموع ۲۵ اجرا، توانست ۱۰۳۳ تماشاگر جلب کند و فروشی معادل ۱۱۹ میلیون و ۲۱۸ هزار تومان داشته باشد.

نمایش «تفنگ‌های کارار» نیز که از روز ۲۶ شهریور در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی ۲۶ نفر، قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان و مدت زمان ۶۵ دقیقه روی صحنه رفته است تا روز جمعه ۷ مهر با ۱۱ اجرا و جذب ۲۶۲ تماشاگر توانسته به فروش ۱۳ میلیون و ۳۷۰ هزار تومانی دست پیدا کند و تا ۱۴ مهر به اجرای خود ادامه دهد.

تماشاخانه سنگلج با ظرفیت ۲۳۶ صندلی نیز که ۲ نمایش «داش آکل به روایت نوچه کاکا رستم» و «کمین ژاله» را روی صحنه دارد آمار تماشاگران خود اعلام کرد.

نمایش «داش آکل …» به کارگردانی حامد شیخی که از ۲۹ شهریور اجرای خود را آغاز کرده تا ۷ مهر جاری میزبان ۷۰۸ تماشاگر بوده است. فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها و مهمان به ۱۳ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید. بنا به اعلام سالن افزایش درصد فروش این نمایش به نسبت هفته گذشته ۶/۱۵ درصد بوده است.

نمایش «کمین ژاله» به کارگردانی حامد مکملی نیز که از ۲۷ شهریور اجرای خود را آغاز کرده تا ۷ مهر جاری میزبان ۵۲۱ تماشاگر بوده و فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان ۱۵ میلیون تومان در گیشه ثبت شده است. بنا به اعلام سالن این نمایش نسبت به هفته گذشته با کاهش ۵/۵ درصدی فروش روبرو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *