اخبار خانه تئاتر

اجرای دو نمایشنامه از اکبر رادی در سنگلج

به یاد زنده‌یاد اکبر رادی دو نمایش «شب روی سنگفرش خیس» و «پرده در پرده»، پس از ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌‎شوند.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، تماشاخانه سنگلج از دومین هفته مرداد و پس از ایام سوگواری سید و سالار شهیدان میزبان دو نمایش «شب روی سنگفرش خیس» و «پرده در پرده» خواهد شد.

نمایش «شب روی سنگفرش خیس» نوشته زنده‌یاد اکبر رادی با طراحی و کارگردانی میکائیل شهرستانی از ۹ مرداد، ساعت ۲۰:۱۵ اجرای خود را در تماشاخانه سنگلج آغاز می کند.

طراح صحنه و انتخاب موسیقی این نمایش را میکائیل شهرستانی، طراحی لباس را شیرین فرخنده‌نژاد، طراحی چهره پردازی را سهیلا جوادی، طراحی نور را حسین کاظم رودباری، طراحی پوستر و بروشور را مینا ملک پور و ساخت تیزر را مهرداد ملک‌‎پور برعهده دارند.

از دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارت‌اند از سهیلا جوادی، سعید کروندی، نسرین علوی و ندا میرزایی (مجریان چهره‌پردازی)، مهدی ارجمند (دستیار کارگردان)، مرجان رزم‌آزما (تلخیص)، امیرعلی فرخنده نژاد (مدیر صحنه)، بابک حقی (عکاس).

بهناز خزایی، میترا رنجبر، سپیده احمدی، ترانه تیموری، سروین حیدری، محمد رضوی و علیرضا طاهری (هنرجویان طراحی صحنه آکادمی ژیوار) به سرپرستی علی طهرانچی در این نمایش مشارکت دارند.

«شب روی سنگفرش خیس»؛ درامی سنگین و عمیق از زندگی استاد بازنشسته‌ای است که درگیری  کاری، شخصی و خانوادگی او را خانه‌نشین کرده است. دکتر مجلسی با تنش‌های زیادی روبه‌رو می‌شود و…

از ویژگی‌های این نمایش تغییر بازیگران طی روزهای اجراست. برای هر نقش بین دو تا سه بازیگر تمرین کرده‌اند و در روزهای مختلف طبق جدول زمانبندی روی صحنه خواهند رفت.

بازیگران به ترتیب کلام امیرحسین نسیمی و محمدعلی محسنی  (نقش دکتر مجلسی)، ریحانه شهرانی ، ندا زوارئیان و ملینا براتی (نقش نوشین)، آرین‌ نعیمی، امیرعلی حیدری و حامی تاجدینی (نقش آرمین)، داوود بیتا و فرهاد اعتمادی (نقش مژدهی)، شقایق سیدین و راحله خیری (نقش ناهید)، احسان قلی‌زاده و هادی دلبرآقایی ( نقش دکترفلک‌شاهی)، منصوره هروی و مهسا اصغری (نقش رخساره)، فرهاد اعتمادی و علی دلسوز (نقش گلشن)، امید فتحی و احسان قلی‌زاده (نقش حامد) را در این نمایش بازی می‌کنند.

هفت پرده از هفت نمایش اکبر رادی در نمایش «پرده در پرده»

نمایش «پرده در پرده» به کارگردانی رویا اسدی نیز که شامل هفت پرده از هفت نمایشنامه زنده‌یاد اکبر رادی دیگر نمایشی است که با همراهی میکائیل شهرستانی به عنوان مشاور کارگردان و طراحی صحنه از دهم مرداد ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه سنگلج روی صحنه خواهد رفت.

شیرین فرخنده نژاد (طراح  لباس)، سهیلا جوادی (طراح چهره پردازی)، حسین کاظم رودباری (طراح نور)، مینا ملک پور (طراح پوستر و بروشور)، مهرداد ملک پور (ساخت تیزر) و میکائیل شهرستانی (انتخاب موسیقی)، سهیلا جوادی، سعید کروندی، نسرین علوی و ندا میرزایی (مجریان چهره پردازی)،  مهدی ارجمند (دستیار کارگردان)، مرجان رزم آزما (دراماتورژ )، بابک حقی (عکاس) و بهناز خزایی، میترا رنجبر، سپیده احمدی ترانه تیموری، سروین حیدری، محمد رضوی و علیرضا طاهری به سرپرستی علی طهرانچی (هنرجویان طراحی صحنه آکادمی ژیوار) از دیگر همکاران این پروژه نمایشی هستند.

نمایش «پرده در پرده» نیز از چند بازیگر برای ایفای نقش‌های متفاوت بهره برده است که طبق جدول زمان‌بندی در شب‌های متفاوت روی صحنه خواهند رفت.

بازیگران به ترتیب کلام، مهدی سمیعی و بنفشه کلانتری (نقش دستیار)، محمدرضا لایقی (نقش‌های استاد و دکتر مجلسى)، محمود ترابی (نقش‌های هنرجوی اول، کاسعلی و موسی و سایه)، علی اسکندری فخر (نقش‌های طلایی و موسی)، پوریا ترابی ( نقش‌های آقا گل، آقا و گریمور)، آرزو بیگدلو (نقش‌های هنرجوی دوم، شکوه، ملیحه، خانم و مریم)، گودرز هاجری (نقش‌های بلبل، فری و هنرجوی ششم)، محمدرضا ثابت‌نیا (نقش‌های کبله‌دایی، شایگان و بامداد)، حمید شاهمرادی (نقش‌های کبله دایی، هنرجوی پنجم، عماد و آقا)، آروین‌ ساسلی (نقش‌های هنرجوی سوم، یحیی و محسن، نوشا فردوسیان) و دلارام زرگر (نقش‌های استیانا و پریناز و رخساره)، حامد پیشوا یزدی (نقش‌های کسمایی و طلایی)، مهرناز علی نژاد (نقش‌های ملیحه، شکوه،خانم ، مریم و رخساره)، منصوره هروی  (نقش‌های قیصر، انیس و هنرجوی هفتم)، پریسا محمدی (نقش‌های قیصر، انیس و رخساره)، امیرعلی فرخنده نژاد (نقش‌های هنرجوی چهارم، حسین و طاهر)، فرهاد جودکی (نقش‌های جهانگیر، طاهر و هنرجوی نهم) روی صحنه خواهند رفت.

تماشاخانه سنگلج از ۴ تا ۸ مرداد جاری به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان برنامه نمایشی نخواهد داشت و اجراهای خود را از ۹ مرداد با دو نمایش یادشده از سر می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *