اخبار خانه تئاتر

سه نمایش تازه به تئاتر شهر می‌آیند

نمایش‌های «سایه روشن»، «جریان» و «چخفته» در مجموعه تئاترشهر روی صحنه می‌روند.

 

نمایش «جریان» نوشته و کار علیرضا معروفی با بازی روزبه حصاری و حضور خسرو احمدی در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه خواهد رفت.

 

بنمایش «جریان» که تمرین‌های خود را به صورت فشرده آغاز کرده‌ است، درباره مصطفی، سردبیر مجله‌ای است که در آن علیه یک جریان می‌نویسد و در پی این اتفاق ماجراهایی پیش می‌آید.

 

چندی قبل حضور روزبه حصاری در «جریان» قطعی شد تا پس از سال‌ها دوری از صحنه به همراه خسرو احمدی، وحید نفر و الهه شه‌پرست در این نمایش به ایفای نقش بپردازد.

 

صالح لواسانی، مازیار مهرگان، مهدی رحیمی‌سده، محمد نیازی، فرزاد تجلی، حسین ثمری و ضحا رجایی (بازیگر خردسال) دیگر بازیگرانی هستند که در  «جریان» حضور دارند.

 

پیش فروش بلیت سه روز نخست نمایش «سایه روشن» نوشته و کار سعیده آجربندیان با ۲۰ درصد تخفیف در سایت تیوال آغاز شد.

 

این نمایش از روز جمعه ۲۳ تیر ماه با بازی هنرمندانی همچون سیدجواد یحیوی، فائقه شلالوند، فربد فرهنگ و سحر گلشیرازی در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

 

«سایه روشن» به ارتباط افراد یک خانواده هنری در خلال ماجرای یک سرقت ادبی می‌پردازد. آجربندیان در این نمایش نیز مانند کارهای گذشته‌اش که از نگاه شخصیت زن نمایش با بازی فائقه شلالوند تصویر می‌شود، تحلیلی روانشناختی نسبت به ارتباط آدم‌ها دارد.

 

در این نمایش محمدهادی عطایی، مهرا افرادی و ترانه امیری نیز به عنوان صداپیشه همکاری می‌کنند.

 

علاقه‌مندان می‌توانند بلیت سه روز نخست اجرا را که با ۲۰ درصد تخفیف عرضه شده است از طریق سایت تیوال تهیه کنند.

 

نمایش «چخفته» به نویسندگی فرزانه محمدحسین و کارگردانی اشکان پیردل‌زنده پس از اولین دور اجرای خود در سال ۱۴۰۲ این بار به تئاتر شهر رسید.

 

امور رسانه‌ای این نمایش اعلام کرد که نمایش «چخفته» ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه خواهد رفت.

 

رومینا فرمانی، فرزانه محمدحسین، یگانه منصوری، سارا زارعی، امیرحسین فروتن، سارا عزیزی، کیارش زرین، سیاوش کریما، محمدعلی الحمد، محمدعلی براتی بازیگران این اثر به‌ترتیب ورود به صحنه هستند. صبا ندایی، به عنوان آهنگساز در این اثر حضور دارد.

 

«چخفته» در دور اول اجرای خود که از نهم اردیبهشت تا پنجم خردادماه ۱۴۰۲ در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه رفته بود، با استقبال تماشاگران روبه‌رو و به عنوان یکی از پرفروش‌ترین آثار نمایشی اردیهشت ماه گذشته از طرف سامانه فروش بلیت اعلام شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *