اخبار خانه تئاتر

دفتر دوم رادی‌نامه منتشر شد

چاپ دوم دفتر نخست «رادی‌نامه» به تازگی توسط نشر عنوان منتشر شد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر، چاپ دوم دفتر نخست کتاب «رادی‌نامه» به کوشش بهزاد صدیقی و با ویراستاری منیژه فریدی در ۱۱۴ صفحه منتشر شد.

این کتاب در قطع رقعی به قیمت ۹۰ هزار تومان و با شمارگان ۲۰۰ نسخه به تازگی توسط نشر عنوان به بازار کتاب راه یافته است.

در دفتر نخست «رادی‌نامه» پنج مونولوگ از پنج نمایشنامه‌نویس بر اساس پنج نمایشنامه اکبر رادی و نامه‌های این نویسنده، نوشته و منتشر شد. در این مجموعه مونولوگ‌های «صدای غمگین یک پرنده» نوشته محمد چرم‌شیر بر اساس نمایشنامه «محاق» از سه‌گانه‌ «مرگ در پاییز» و «پلکان»، «رود رادی» نوشته‌ ابراهیم پشت‌کوهی بر اساس «چند نامه از نامه‌های هم‌شهری»، «گل‌های پژمرده» نوشته‌ مهدی میرباقری بر اساس نمایشنامه‌ «از پشت شیشه‌ها»، «آهوی کور» نوشته‌ مژگان خالقی بر اساس نمایشنامه‌ «پلکان» و «سیزیف در آشیانه‌ گیل» نوشته‌ مهسا طلبی رستمی بر اساس نمایشنامه‌ «لبخند باشکوه آقای گیل» همراه با پیش‌نوشتار و مقدمه‌ای از بهزاد صدیقی نوشته و منتشر شده است.

مجموعه نمایشنامه‌های دفتر نخست «رادی‌نامه» که با حمایت نشر عنوان و به مناسبت دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی در آغاز اسفند ماه ۱۳۹۸ و همزمان با این دوره از جشنواره منتشر شد، به سفارش شورای سیاست‌گذاری و دبیر این جشنواره به نمایشنامه‌نویسان معاصر به انجام رسید و اغلب رویداهای این نمایشنامه‌ها مرتبط با وقایع اجتماعی انسان معاصر است که در شهر زندگی کرده و داستان آن‌ها در شهر اتفاق افتاده و دنبال می‌شود.

سه نمایشنامه از پنج نمایشنامه این مجموعه شامل «صدای غمگین یک پرنده» به کارگردانی عباس غفاری، «رود رادی» به کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی و «گل‌های پژمرده» به کارگردانی فریدون محرابی در دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی در تماشاخانه نوفل لوشاتو روی صحنه رفته‌اند.

قرار است در دفتر دوم «رادی‌نامه» مونولوگ‌هایی از محمد رحمانیان، بهزاد صدیقی، فارس باقری، روزبه حسینی و … منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *