موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

درگذشت بازیگر پیشکسوت سمنان

مهدی رحیمیان از پیشکسوتان بازیگری تئاتر و تلویزیون که بازی وی در نقش یکی از مشاوران مختار در مختارنامه در یادها مانده، درگذشت.

آیین تشییع و خاکسپاری زنده یاد مهدی رحیمیان بعدازظهر امروز ۱۸ مهر در سمنان برگزار خواهد شد.

رحیمیان که از چندی پیش به‌دلیل بیماری در بیمارستان بستری شده بود، سرانجام صبح امروز در سن ۸۳ سالگی، چشم از جهان فروبست.

این هنرمند، متولد مهر ۱۳۱۹ در شهرستان سمنان بود.

بازی در نمایش‌های «مونتسرو»، «بازرس»، «خورشید بر نیزه»، «دو به دل»، «کالیگولا»، «بهترین بابای دنیا»، «ملاقات بانوی سالخورده»، «شاخلوس» و… بخشی از کارنامه تئاتری این هنرمند بوده است.

این پیشکسوت بازیگری در اکثر آثار نمایشی تولید شده در صدا و سیمای مرکز سمنان حضور داشت و در آثار سینمایی و سریال‌های فاخری همچون روز باشکوه ، جایی در دور دست و مختارنامه و…هنرنمایی کرده بود.

بازی ماندگار وی در مختارنامه و در نقش “بن عمر نهدی” از جمله بازی‌های درخشان این هنرمند سمنانی است.

یکی از بستگان این بازیگر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پیکر این هنرمند پیشکسوت امروز ۱۸ مهرماه در امامزاده علی بن جعفر سمنان تشییع و خاکسپاری می‌شود.

وی از وداع با این هنرمند در فرهنگسرای کومش خبر داد و تصریح کرد: آیین تشییع وی از فرهنگسرای کومش آغاز و تا آرامگاه ابدیش در امامزاده علی بن جعفر سمنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مراسم تشییع زنده‌یاد رحیمیان ساعت ۱۵ امروز برگزار می شود، ادامه داد: همچنین آیین تذکری به همین مناسبت امشب بعد از نماز مغرب و عشا در هیات انصار سمنان برگزار می‌شود.

همچنین مراسم سوم و هفتم وی نیز پنج شنبه این هفته بر مزار وی برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا- مدیران کل صداو سیمای سمنان و فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیام هایی درگذشت این هنرمند پیشکسوت را تسلیت گفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *