اخبار خانه تئاتر

برگزاری کارگاه آموزشی محمد چرمشیر در سنگلج

کارگاه آموزشی محمد چرمشیر ، مدرس و درام نویس شناخته شده کشور، در روزهای ۲۶ و ۲۷ مرداد ماه جاری و در قالب دوره های آموزشی مکتب خانه سنگلج برگزار می شود.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر، این کارگاه در ساعت ۹.۳۰ صبح روزهای یاد شده و به مدت سه ساعت برگزار می شود. در این دوره ۱۷ هنرجو حضور خواهند داشت.

تماشاخانه سنگلج به منظور اشاعه زمینه های مناسب آموزش نمایش ایرانی به مفهوم خاص و با هدف حفظ و ثبت میراث کهن نمایشی ایران زمین و بهره بردن از این دستاوردها ، کارگاه های آموزشی تخصصی را برگزار می کند. بازشناخت تئاتر ملی و تربیت نیروی جوان با استفاده از تجربه های پیشکسوتان این حوزه مد نظر مکتب خانه سنگلج قرار دارد.

دوره های آموزشی در سه شاخه بازینامه نویسی، نقش پوشی و نقش آفرینی همچنین مشق سازی و آواز در نمایش های ایرانی طراحی شده اند.

در حوزه بازینامه نویسی مباحث تقلید نامه نویسی یا نگارش نمایشنامه های شادی آور(تخته حوضی ، سیاه بازی و …)، تقلیدهای اندرونی، نمایش های عروسکی ایرانی (خیمه شب بازی، خُم بازی، صندوق بازی، جی جی بی جی و…)،  فوت و فن شبیه نامه نویسی و طومار نویسی (نوشتن نمایشنامه های تک نفره برای اجرای نقالی) مطرح می شوند.

کارگاه های نقش پوشی و نقش آفرینی نیز به نقالی یا روایتگری،نمایش‌های مضحکه یا شادی آور همچنین شبیه خوانی می‌پردازند.

در کارگاه های مشق سازی و آواز در نمایش های ایرانی نیز سرفصل های بحر طویل خوانی، پیش پرده خوانی، اشتلم خوانی، ضربی خوانی و تصنیف سازی تدریس خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *