موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

پدر نیم میلیارد فروش کرد

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا پایان روز جمعه ۲۱ مهرماه سال ۱۴۰۲ مشخص شد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌ تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر تا پایان روز جمعه ۲۱ مهرماه ۱۴۰۲ اعلام شد.

نمایش «پدر» به کارگردانی آروند دشت‌آرای که از روز ۱۷ مهرماه در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان اجرای خود را  آغاز کرده، با مجموع  ۵ اجرا و میزبانی از ۲ هزار و ۸۷۴ مخاطب (با احتساب بلیت تمام بها، نیم بها، تخفیف دار و مهمان) ۴۳۱ میلیون و ۲۰ هزار تومان فروش داشته است.

نمایش «ملاقات بانوی سالخورده» به کارگردانی میترا علوی‌طلب نیز که اجرای خود را از ۱۹ مهرماه در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع ۳ اجرا و جلب ۳۵۳ تماشاگر، توانست به فروش معادل ۲۶ میلیون و ۱۶ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «تله‌وزیون» به کارگردانی الهه پورجمشید نیز که اجرای خود را از روز ۲۱ مهرماه در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان آغاز کرد، با ۱ اجرا توانست ۹۲ تماشاگر را به سالن جلب کند و به فروشی معادل ۷ میلیون و ۸۷۲ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «حقایقی درباره سگ‌ها و گربه‌ها» به کارگردانی محمدهادی عطایی از روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان به صحنه رفت و با مجموع ۲ اجرا، توانست ۱۰۸ تماشاگر را به سالن بکشاند و به فروشی معادل ۷ میلیون و ۸۵۴  هزار تومان به اجرای خود ادامه دهد.

همچنین نمایش «آوینیون» به کارگردانی حسن معینی که از روز جمعه ۳ شهریورماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده بود،‌ با مجموع  ۳۷ اجرا، توانست  ۲ هزار و ۲۳۷  تماشاگر جلب کند و  با فروشی معادل ۱۹۰ میلیون و ۴۷۶ هزار تومان به اجرای خود پایان دهد.

نمایش «تفنگ‌های کارار» نیز که از روز ۲۶ شهریورماه در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی ۲۶ نفر و قیمت بلیت ۷۰ هزارتومان روی صحنه رفته بود، تا روز جمعه ۲۱ مهرماه با ۲۳ اجرا و جذب ۵۶۱ تماشاگر توانست به فروش ۲۸ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان دست پیدا کند و به اجرای خود پایان دهد.

امار فروش و تماشاگران «سنگلج»

تماشاخانه «سنگلج» با ظرفیت ۲۳۶ صندلی نیز که دو نمایش «داش آکل به روایت نوچه کاکارستم» و «کمین ژاله» را روی صحنه دارد، آمار تماشاگران این دو نمایش را تا روز جمعه ۲۱ مهر ماه اعلام کرد.

نمایش «داش آکل به روایت نوچه کاکارستم» به کارگردانی حامد شیخی که از ۲۹ شهریور اجرای خود را در تماشاخانه سنگلج آغاز کرده، تا ۲۱ مهر ماه میزبان ۱۳۲۵ تماشاگر بوده است. فروش این نمایش طی ۱۹ اجرایی که پشت سر گذاشته با احتساب بلیت‌های تمام بها، نیم بها، تخفیف‌دار و میهمان، به ۳۰ میلیون و ۳۷۸ هزار تومان رسیده است.

طبق اعلام تماشاخانه سنگلج، فروش این نمایش در هفته گذشته ۱/۵۹ درصد افزایش فروش نسبت به هفته گذشته را نشان می‌دهد.

نمایش «کمین ژاله» به کارگردانی حامد مکملی نیز که ۲۷ شهریور ماه اجرای خود را آغاز و ۲۱ مهر ماه آخرین اجرای خود را در تماشاخانه سنگلج انجام داد، طی ۲۳ اجرایی که پشت سر گذاشت میزبان ۱۳۵۶ تماشاگر بود. این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام بها، نیم بها، تخفیف‌دار و میهمان ، به مبلغ ۲۹ میلیون و ۸ هزار تومان در گیشه رسید. این نمایش نیز به نسبت هفته گذشته افزایش درصد فروش به میزان ۶/۱۵ درصد را نشان می‌دهد.

هفته گذشته چند تماشاگر به تالار هنر رفتند؟

تالار هنر به عنوان سالن تخصصی نمایش‌های کودک و نوجوان که این روزها میزبان دو نمایش «دوره گردها» به کارگردانی علی فروتن و «سیندرلا» به کارگردانی مریم کاظمی است آمار تماشاگران خود را اعلام کرد.

نمایش «دوره گردها» به کارگردانی علی فروتن که از ۱۱ مهر ماه اجرای خود را شروع کرده طی ۱۰ اجرا تا ۲۱ مهر ماه میزبان ۱۵۹۵ تماشاگر بوده است. این تالار در مجموع ۲۴۲ صندلی در بخش همکف و بالکن دارد.

فروش نمایش «دوره گردها» با احتساب مجموع بلیت‌های تمام بها، نیم بها، تخفیف‌دار و میهمان ۱۳۰ میلیون و ۷۰۱ هزار و۳۰ تومان در گیشه ثبت شده است.

نمایش «سیندرلا» به کارگردانی مریم کاظمی که روز ۲۱ مهر ماه اولین اجرای خود را پشت سر گذاشته، در این اجرا میزبان ۲۰۰ تماشاگر بوده است. فروش این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام بها و میهمان ۱۹ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان در گیشه ثبت شده است.

 برنامه اجراهای تئاتر شهر در هفته پیش‌رو به شرح زیر است:

در دور جدید اجراهای مجموعه تئاترشهر، در هفته آخر مهرماه ۱۴۰۲ هشت نمایش در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه و کارگاه نمایش و کافه‌تریای اصلی روی صحنه است.
در تالار اصلی،‌ نمایش«پدر» نوشته فلوریان زلر و کارگردانی آروند دشت‌آرای، از ۱۷ مهرماه، ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۸۰ دقیقه، قیمت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان در سالن اصلی به صحنه رفته است. رضا کیانیان،‌ مارین ون هولک، سعید چنگیزیان، سوگل خلیق، بهزاد کریمی و پریسا شاه‌ولیان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.
نمایش «پدر» تجربه‌ای دردناک اما انسانی از زوال عقل (آلزایمر) یک پدر و مشکلات ارتباطی او با دخترش پس از این بیماری است. نمایشنامه «پدر» از نمایشنامه‌های سه گانه «مادر»، «پدر» و «پسر» فلوریان زلر نویسنده فرانسوی است که اغلب نمایشنامه‌های او بر موضوع انسان امروز و مسائل او متمرکز است.
تالار چهارسو نیز میزبان نمایش «ملاقات بانوی سالخوره» نوشته فردریش دورنمات، ترجمه حمید سمندریان و کارگردانی میترا علوی‌طلب است که  ساعت ۱۹، با مدت زمان ۱۲۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزار تومان از چهارشنبه ۱۹ مهرماه به روی صحنه رفته است. نمایش «ملاقات بانوی سال‌خورده» درباره کلارا، ثروتمندترین زن جهان است که پس از چندین سال به شهر زادگاهش باز می‌گردد. شهری که او در نوجوانی با ستم و بی‌مهری و داغ ننگی بر پیشانی از آن رانده شده است. اکنون او بازگشته است تا با خریدن شهر و آدم‌هایش از معشوق سابقش انتقام بگیرد…
تالار قشقایی نیز از روز جمعه ۲۱ مهرماه میزبان نمایش «تله و زیون» نوشته عبدالحی شماسی و کارگردانی الهه پورجمشید شد. این نمایش ساعت ۱۸ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان به صحنه می‌رود و درباره زن و شوهر فقیری است که بچه خود را به خاطر خرید یک تلویزیون می‌فروشند و پس از آن دچار چالش‌هایی می‌شوند. در نمایش «تله و زیون»، نادیا فرجی، محسن زرآبادی، محمود موسوی،‌ هدیه طاهری و علی خاتمی به ایفای نقش می‌پردازند.
همچنین نمایش «مناظره وایادولید» نوشته ژان کلود کاریر و کارگردانی هوشمند هنرکار از ۲۴ مهرماه ساعت ۲۰ با مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان در تالار قشقایی به صحنه می‌رود و در آن جلیل فرجاد،‌ مهدی وثوقی، محمد ربانی‌پور، علیرضا عباسی، فرید گلریز، عبدالله عاج‌پرین، یگانه عطار اولیایی، سارینا قاسم‌زاده، رهام رضایی و هوشمند هنرکار ایفای نقش می‌کنند. این نمایش درباره مناظره تاریخی سال ۱۵۵۰ با سرخپوستانی که سرزمین‌شان غصب شده بود در کلیسای معروف «وایادولید» است.
تالار سایه از روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه، میزبان نمایش «حقایقی درباره سگها و گربه‌ها» به نویسندگی محمد منعم وکارگردانی محمدهادی عطایی ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۵۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان شده است. در این نمایش، ویدا جوان، محمدهادی عطایی و مائده عبدلی به عنوان بازیگر حضور دارند. داستان این نمایش درباره زن و شوهری است که پس از سالها می‌خواهند بچه‌دار شوند…
نمایش دیگر تالار سایه «شبیه خون» نوشته سهراب حسینی و کارگردانی محمد حاتمی است که از روز یکشنبه ۲۳ مهرماه ساعت ۲۰ و مدت زمان ۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان به صحنه می‌رود و  در آن صدف محسنی و محمد حاتمی به عنوان بازیگر حضور دارند. این نمایش سیال، در فضایی سوررِئال(فرواقعی) تنها راه نجات انسان امروزی از تنهایی را نشان می‌دهد…
کارگاه نمایش نیز از روز ۲۷ مهرماه میزبان نمایش «استرالیا» نوشته پیام لاریان و کارگردانی مشترک حسنا قبادی و افسانه محمدی خواهد شد. این نمایش نگاهی به موضوع مهاجرت و انسان‌های بی‌پناه دارد.
همچنین نمایش محیطی «مهم نیست» نوشته دیوید آیوز و کارگردانی ایمان ایران‌منش از یکشنبه ۲۳ مهرماه ساعت ۱۶:۳۰ در کافه‌تریای سالن اصلی اجرا می‌شود. مدت زمان این نمایش غیرسالنی،‌ ۳۰ دقیقه و قیمت بلیت ۵۰ هزار تومان تعیین شده است. این نمایش کمدی درباره دو جوان است که در کافه‌ای قرار می‌گذارند و چالش‌های ارتباطی، باعث ایجاد موقعیت کمیکی می‌شود. در این نمایش، ایمان ایران‌منش و فاطمه ظهیری ایفای نقش می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *