اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

هفته دوستی کودکان جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین برگزار می‌شود

هفته دوستی کودکان جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین با اجرای نمایش عروسکی «شکست کلاغ‌ها» و برنامه‌های فرهنگی در این شهر در حال برگزاری است.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر، هفته دوستی کودکان جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین به همت رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین، حوزه هنری کودک و نوجوان انقلاب اسلامی و مراکز فرهنگی و آموزشی کودکان و نوجوانان بوسنی و هرزگوین ۱۴ تا ۱۸ اسفند درحال برگزاری است.

در این‌ رویداد، چهار مرکز فرهنگی طی پنج روز میزبان هنرمندان ایرانی خواهند بود و کودکان و نوجوانان مخاطب این مراکز از طریق برنامه‌های متنوع پیش بینی شده، با ویژگی‌های فرهنگی، تاریخی، جغرافیایی و همچنین قهرمانان، آداب پهلوانی و زورخانه‌ای و به خصوص شهید سعید طوقانی آشنا می‌شوند.

نمایش عروسکی، روایت قصه‌های قهرمانان ایرانی، آشنایی با ظرفیت‌های انیمیشن ایران، آشنایی با سرود در ایران و آشنایی با هنرهای سنتی ایرانی از طریق شرکت در کارگاه‌های آموزشی ساخت عروسک‌های نمایشی ایرانی و چاپ قلم کاری از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده این هفته است.

نمایش عروسکی «شکست کلاغ‌ها» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی اسدی مرام و بازی سمیرا خانزادی و مرضیه ابراهیمی اجرا می‌شود.

به موجب برنامه‌ریزی‌های این‌ هفته دوستی، هنرمندان ایرانی دوشنبه ۱۴ اسفند در مرکز فرهنگ و جوانان سارایوو، سه شنبه ۱۵ اسفند در کالج فارسی بوسنیایی، چهارشنبه و پنج شنبه ۱۶ و ۱۷ اسفند در مرکز بین‌المللی کودکان و نوجوانان سارایوو و جمعه ۱۸ اسفند در کتابخانه شهری و دانشگاهی شهر توزلا بوسنی و هرزگوین به اجرای برنامه می‌پردازند.

کتاب «دو دوست» هم با موضوع زندگی و اخلاقیات شهید طوقانی و فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای به صورت تخصصی برای کودکان دو کشور توسط محسن مشرقی نگارش و توسط سنکا بشلیچ به زبان بوسنیائی ترجمه شده که در این رویداد معرفی و رونمایی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *