اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

نمایش فیلم تئاتر مویه جم در خانه هنرمندان

فیلم تئاتر «مویه جم» به کارگردانی قطب‌الدین صادقی، عصر روز چهارشنبه نهم خرداد، در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آید و پس از آن، نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر، دوازدهمین برنامه از سلسله جلسات نمایش فیلم تئاترهای شاخص با همکاری مشترک انجمن صنفی منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر و سینماتک خانه هنرمندان ایران، به نمایش فیلم تئاتر «مویه جم» اختصاص دارد.

فیلم تئاتر «مویه جم»، محصول سال ۱۳۷۵ با مدت زمان ۸۳ دقیقه به کارگردانی و نویسندگی قطب‌الدین صادقی، چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۷ در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آید.

پس از نمایش این فیلم تئاتر، نشست نقد و بررسی آن با حضور عباس غفاری (میزبان) و عسل عصری‌ملکی (منتقد تئاتر) برگزار می‌شود.

میکاییل شهرستانی، حمیدرضا حاجی‌بابایی و عقیل گلزار از بازیگران این نمایش هستند که اولین‌بار در سالن چهارسوی مجموعه‌ تئاتر شهر اجرا شد.

«مویه جم» بعد از آثاری چون «آرش»، «بهرام چوبینه» و «هفت‌خان رستم»، تجربه‌ای دیگر از قطب‌الدین صادقی در اجرای روایات کهن و غنایی ایران باستان است؛ روایاتی که در هزارپیچ تاریخ، رنگ‌وبوی اسطوره‌ای به خود گرفتند و سرگذشت یک ملت را از ورای حکایتی رمزآگین بیان می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *