اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

نمایش‌های پرطرفدار به هامون می‌روند

تئاتر «هامون» طی روزهای آینده میزبان سه نمایش تازه می‌شود.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر، این سالن تئاتر از روز پنجشنبه، ۳۰ آذر میزبان نمایش «آوینیون» می‌شود و از روزهای پایانی هفته آینده نیز پذیرای دو نمایش دیگر با نام‌های «لانگ‌شات» به کارگردانی محمدرضا مالکی و «حواستون به پیرزن‌هایی که از تنهایی پوسیده‌ان باشه» کار امیرارسلان ‌خالویی خواهد شد.

بر همین اساس نمایش «آوینیون» به نویسندگی و کارگردانی حسن معینی و تهیه‌کنندگی آزاده صمدی از تاریخ یاد شده راس ساعت ۱۸ و سی دقیقه اجرا می‌شود.

این نمایش پیش‌تر در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت و با استقبال تماشاگران رو به رو شد. در دور جدید اجراهای آن، آزاده صمدی به عنوان تهیه‌کننده در کنار گروه اجرایی این نمایش قرار گرفت.

«آوینیون» برداشتی آزاد از نمایشنامه «مکبث» شکسپیر و داستان آن درباره گروه تئاتری است که قصد دارند اجرایی را بر اساس نمایشنامه «مکبث»، برای شرکت در جشنواره تئاتر آوینیون فرانسه آماده کنند اما در این مسیر دچار چالش‌هایی می‌شوند. این نمایش درباره شکل دادن به مفهوم اجرا در تئاتر است.

امیر جوشقانی، عبدالحمید گودرزی، ملیحه بقایی و سعید عساکره بازیگران این نمایش هستند.

دیگر عوامل این نمایش عبارت‌اند از رضا کیان و یاسمن بخشی (آهنگسازان)،  عماد ملکان (همخوان)، عماد ملکان، ستیا رضوی، زهیر اکبری و پویا مهرپویان (گروه کارگردانی).

«حواستون به پیرزن‌هایی که از تنهایی پوسیده‌ان باشه» دیگر نمایشی است که اجرای خود را از روز چهارشنبه ۶ دی ماه روی صحنه می‌رود.

متن این نمایش نوشته ماتئی ‌ویسنی ‌یک است که با ترجمه محمد تمدنی و طراحی و کارگردانی امیرارسلان ‌خالویی اجرا می‌شود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده: «ما با گلوله سوراخ سوراخ شده‌ایم قربان! ما لگدمال شده‌ایم قربان! ما کشتگان با گلوله‌ای در قلبیم قربان! ما غرق شده‌ایم قربان! ما اعدامیان به جرم خیانتیم قربان! زنده باد خاک وطن.»

بازیگران این نمایش (به ترتیب اپیزود) به شرح زیر هستند:

سعید عظیمی، یگانه ‌شمس ‌آبادی، روشا صدیقیان، سینا ‌نداف، مهدیس ‌فراهانی، امیر آرشام خلیلی، نریمان ‌حیدری، عباس ‌خداوردیان، محمد نیازی، علی ‌ایزدی، میلاد شریف، حامد ‌مبردی، سعید ‌هاشمی، رضا ‌شاهی، محسن ‌جلالی ‌راد، درسا حکیم الهی.

این اثر نمایشی ساعت ۲۰ و سی دقیقه روی صحنه می‌رود.

اما محمدرضا مالکی دیگر کارگردانی است که نمایش خود را در تئاتر هامون روی صحنه می‌برد.

نمایش «لانگ‌شات» او چهارمین دور اجراهای خود را از روز پنجشنبه ۷ دی ماه آغاز می‌کند.

این نمایش که متن آن را مالکی با همراهی جواد خورشا به نگارش درآورده، روایت‌گر بخش‌هایی از زندگی شخصیتی به نام رضا مژده کارگرخیاطی است که عاشق سینماست . او یک شب در محل کار خود می‌خواهد فیلمی با گوشی همراه از خودش ضبط کند تا برای یک دفتر سینمایی بفرستد.

«لانگ‌شات» که بهار امسال فصل سوم اجراهای خود را در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر سپری کرد و با استقبال مخاطبان رو به رو شد. محمدرضا مالکی تنها بازیگر این اثر نمایشی است.

این نمایش از هفتم دی ماه ساعت ۱۷ روی صحنه می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *