اخبار خانه تئاتر, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

فروش دو میلیاردی تماشاخانه‌های دولتی در پایان سال

آمار فروش و تماشاگران نمایش‌ تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه، کارگاه نمایش و کافه‌تریای قشقایی مجموعه تئاتر شهر، همچنین تالار هنر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۲ اعلام شد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آخرین آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌های مجموعه تئاتر شهر، تالار هنر و همچنین تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۲ اعلام شد.
نمایش «سیاه خال» به کارگردانی محسن اردشیر که از ۲۵ بهمن در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ مخاطب و قیمت بلیت۲۰۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده بود، با مجموع ۲۵ اجرا و میزبانی از ۴ هزار و ۸۰۸ مخاطب (با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) و فروش معادل ۷۲۰ میلیون و ۸۱۶ هزار تومان به اجرای خود پایان داد.

نمایش «روزی روزگاری سمنگان» به کارگردانی محمودرضا رحیمی که اجرای خود را از ۲۵ بهمن در تالار چهارسو، با ظرفیت۱۳۲ نفر و قیمت بلیت۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده بود، با مجموع ۲۷ اجرا و میزبانی از ۱ هزار و ۲۸۹ مخاطب توانست به فروشی معادل ۱۳۱ میلیون و ۳۲۸ هزار تومان دست پیدا کند و به اجرای خود پایان دهد.

نمایش «نوزده، نود و نه» به کارگردانی ایوب آقاخانی که اجرای خود را از ۱۹ بهمن در تالار چهارسو با ظرفیت۱۳۲ نفر و قیمت بلیت۱۶۰ هزار تومان آغاز کرده بود با مجموع ۳۰ اجرا و میزبانی از ۲ هزار و ۴۸۶ مخاطب، توانست با فروش ۲۸۵ میلیون و ۸۷۲ هزار تومان صحنه اجرا را ترک کند.

نمایش «عددهای نشده» به کارگردانی حسین کشفی‌اصل نیز که اجرای خود را از ۱۷ بهمن در تالار قشقایی ساعت ۱۸ با ظرفیت۹۶ نفر و قیمت بلیت۱۵۰ هزار تومان آغاز کرده بود، با ۳۳ اجرا و میزبانی از ۱ هزار و ۳۰۶ مخاطب و فروشی معادل ۱۲۱ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، به اجرای خود خاتمه دهد.

نمایش «مَثلث» به کارگردانی قیس یساقی نیز که اجرای خود را از ۲۲ بهمن در تالار قشقایی، با ظرفیت۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰هزار تومان آغاز کرده بود، با ۳۶ اجرا و میزبانی از ۳ هزار و ۱۲۸ مخاطب و فروش ۳۳۰ میلیون و ۷۲۰ هزار تومانی  به اجرای خود پایان داد

نمایش «دویست و هشتادمین شب سال»
 به کارگردانی مرجان پورغلامحسین که از ۱۹ بهمن در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت۱۲۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده بود،‌ با مجموع ۳۱ اجرا و میزبانی از ۹۵۸ مخاطب به فروشی معادل ۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دست پیدا کند و به اجرای خود پایان دهد.

نمایش «شکافتن کام ماهی» به کارگردانی سمن قناد که از ۱۸ بهمن در کارگاه نمایش با ظرفیت صندلی۲۶ نفر و قیمت بلیت۱۰۰ هزارتومان روی صحنه رفته بود، با ۳۲ اجرا، ۷۹۱ مخاطب جذب کرد و با فروشی معادل ۵۹ میلیون ۸۱۰ هزار تومان به اجرای خود پایان داد.

همچنین نمایش محیطی «من نوید نیستم» به کارگردانی سید علی خوشرو در دور جدید اجراهای خود که از ۱۹ بهمن با قیمت۵۰ هزار تومان در کافه تریای سالن قشقایی، به صحنه رفته بود؛ با ۳۰ اجرا، میزبان ۲۸۲ مخاطب شد و با  فروش ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی به اجرای خود خاتمه داد.

در تماشاخانه سنگلج، نمایش «مجلس بلبشو جور کردن» به کارگردانی فرشید قلی‌پور که از ۱۷ اسفندماه به صحنه رفته است؛ با ۶ میزبان ۴۸۸ تماشاگر بوده است. این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام بها، نیم بها، میهمان و تخفیف دار با بلیت ۸۰ هزار تومانی و ظرفیت سالن۲۳۶ نفری، به فروش ۱۳ میلیون و  ۲۸۰ هزار تومان دست یافته است و به اجرای خود ادامه می‌دهد.

در تالار هنر، نمایش “کتابخورها” به کارگردانی اسماعیل رحیمی سروش که از روز ۲۵ بهمن ماه، اجرای خود را آغاز کرده است، با ۲۸ اجرا در تالار ۲۴۴ نفری و قیمت بلیت ۹۰ هزار تومانی، توانست میزبان ۱ هزار و ۹۶۱ تماشاگر باشد و با فروش ۱۰۰  میلیون و ۳۹۱ هزار تومانی به اجرای خود پایان دهد.

همچنین نمایش«هوش پشه‌ای» به کارگردانی سامان کرمی که از ۳ اسفندماه در تالار هنر با ظرفیت ۲۴۴ نفری به صحنه رفته است؛ با ۲۱ اجرا و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان، توانسته ۱ هزار و ۴۰۸ تماشاگر را جلب کند و با فروش ۱۰۰ میلیون و ۱۲۶ هزار تومان به اجرای خود از ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *