اخبار نمایش و اجرا, موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

فراخوان اجرا در تماشاخانه‌های مهر و ماه حوزه هنری منتشر شد

مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری فراخوان اجرای نمایش در تماشاخانه‌های مهر و ماه خود را در راستای اهداف و سیاست‌های خود و به‌منظور انتخاب آثار نمایشی شایسته‌ برای اجرا در سال ۱۴۰۳ از گروه‌ها و کارگردانان فعال، اساتید دانشگاه، دانشجویان تئاتر و جوانان خلاق دعوت کرد.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در سال ۱۴۰۳ اقدام به انتشار فراخوان اجرای نمایش در تماشاخانه‌های حوزه هنری کرد.

در متن این فراخوان آمده است:

به نام خدا

فراخوان اجرا در تماشاخانه مهر و ماه حوزه هنری – سال ۱۴۰۳

مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری انقلاب اسلامی در راستای اهداف و سیاست‌های خود و به‌منظور انتخاب آثار نمایشی شایسته‌ برای اجرا در تماشاخانه‌های حوزه هنری در سال ۱۴۰۳ از گروه‌ها و کارگردانان فعال، اساتید دانشگاه، دانشجویان تئاتر و جوانان خلاق دعوت به عمل می‌آورد.

شرایط و ضوابط دریافت آثار نمایشی:

-۱ هر کارگردان صرفاً می‌تواند متقاضی اجرای یک اثر نمایشی باشد.
-۲ 
متون تازه ‌تولیدشده که قبلاً اجرای عمومی نشده‌اند در اولویت قرار دارند.
موضوع نمایشنامه‌ها آزاد است. موضوعات اجتماعی ناظر بر ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و دفاع مقدس و همچنین آثار کمدی- اجتماعی و نیز آثاری که مبتنی بر آیین‌های بومی و فولکلوریک مناطق و نواحی مختلف کشور تولیدشده باشند، از امتیاز ویژه برخوردار خواهند بود.
ارائه‌ مجوز کتبی نویسنده‌ نمایشنامه‌های ایرانی به همراه تقاضای اجرا ضروری است.
درصورتی‌که نمایشی آماده‌ اجرا باشد، ارسال نمایشنامه لازم نیست و کافی است فیلم اثر به همراه فرم تقاضا ارائه شود و یا تقاضای بازبینی زنده از طرف گروه نمایشی ارائه شود.
به هر یک از آثاری که برای اجرای عمومی در تماشاخانه‌های حوزه‌ هنری پذیرفته می‌شود، سالن اجرا به‌صورت حمایتی و رایگان در اختیار قرار خواهد گرفت و مدت اجرای آثار حداقل ۲۰ شب است.
متقاضیان باید یک نسخه‌ از نمایش‌نامه را به همراه فایل آن (Word) یا  (PDF)، یا سه نسخه دی‌وی‌دی از اجرای نمایش را به همراه فرم تقاضا به دفتر تولید مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری تحویل دهند.
مهلت دریافت متون تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ است.
آثار متقاضی پس از تأیید از سوی شورای تولید در جدول اجرای عمومی سال ۱۴۰۳ قرار خواهند گرفت.

متقاضیان بعد از تکمیل فرم تقاضای خود، می‌بایست مدارک خود را به دفتر تولید مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، ساختمان مرکزی حوزه‌ هنری، طبقه‌ چهارم، دفتر تولید مرکز هنرهای نمایشی تحویل دهند. متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن‌ ۰۲۱۹۱۰۸۸۴۲۰ تماس حاصل کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *