موسسه فرهنگی هنری خانه تئاتر

انتخاب شورای سیاست‌گذاری دَهمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی

در احکام جداگانه‌ای توسط محمد رحمانیان، دبیر دَهمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، شورای سیاست‌گذاری این دوره انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر به نقل از ستاد خبری دهمین دَوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، در جلسه‌ای در سالن استاد شاهین سرکیسیان خانه‌ی تئاتر امیر اثباتی، شهرام احمدزاده، محمد امیریاراحمدی، بهزاد صدیقی، حسن علیشیری و حمیدرضا نعیمی به عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری دَهمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، انتخاب و معرفی شدند.
بر اساس این گزارش، محمد رحمانیان در بخشی از احکام اعضای شورای سیاست‌گذاری دَهمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران نوشته ‌است:
«با توجه به تجربیات ارجمند و معتبر جناب‌عالی در امور فرهنگی‌هنری، نمایش‌نامه‌نویسی و خدمات همیشه‌گی و مؤثرتان در تئاتر ایران‌زمین، به موجب این حکم، جناب‌عالی به عنوان عضو شورای سیاست‌گذاریِ دَهمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران منصوب می‌شوید. بی‌شک حضور جناب‌عالی در پیش‌برد اهداف این دوره‌ و نیز در هر چه به‌تر برگزارشدن این روی‌دادِ ملی‌فرهنگی، ارزش‌آفرین و مؤثر خواهد بود. بهروزی همیشه‌گی جناب‌عالی را آرزومندم.»
این گزارش در ادامه می‌افزاید: در این جلسه پس از اعطای احکام اعضای شورای سیاست‌گذاریِ دَهمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، در خصوص امور و برنامه‌های این دوره بحث و تبادل نظر شد و اعضای این شورا در این‌باره به گفت‌وگو  پرداختند.
لازم به یادآوری است امیر اثباتی (مدیر هنری، طراح صحنه، لباس و دکور سینما و تئاتر و طراح گرافیک)، شهرام احمدزاده (نمایش‌نامه‌نویس، پژوهش‌گر و استاد دانشگاه)، محمد امیریاراحمدی (نمایش‌نامه‌نویس، دراماتورژ و استاد دانشگاه)، بهزاد صدیقی نمایش‌نامه‌نویس، دراماتورژ،کارگردان تئاتر و استاد دانشگاه)، حسن علیشیری (مترجم، ترانه‌سرا و شاعر) و حمیدرضا نعیمی (نمایش‌نامه‌نویس، کارگردان و بازی‌گر تئاتر و سینما و تلویزیون) تا کنون تجربیات متعددی در هنرهای نمایشی داشته‌اند.
دَهمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران به دبیری محمد رحمانیان در سه بخش نمایش‌نامه‌های تألیفی، اقتباسی و ترجمه، توسط کانون نمایش‌نامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران در دی ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *