اخبار خانه تئاتر

جواد اعرابی درگذشت

جواد اعرابی، بازیگر، تهیه‌کننده و منتقد تئاتر درگذشت. این فعال هنری صبح امروز، یکشنبه هشتم مرداد در بیمارستان از دنیا رفت. او مدت‌ها بود که با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد و متاسفانه با شدت گرفتن بیماری‌اش بیش از این دوام نیاورد.

 

جواد اعرابی، از جمله فعالان تئاتر بود که در شاخه‌های گوناگونی همچون بازیگری، تهیه‌کنندگی، مدیریت تولید، دستیاری و نگارش نقد و پژوهش فعالیت می‌کرد.

 

در کارنامه هنری او بازی در نمایش‌هایی همچون «رام کردن زن سرکش»، «غول بزرگ مهربان» هر دو به کارگردانی مریم کاظمی، «آرامگاه خانودگی» کار سوسن رحیمی و فیلم‌های سینمایی «غلامرضا تختی» و «پارازیت» دیده می‌شود.

 

یکی از آخرین فعالیت‌های او در تئاتر بازی و مدیریت تولید در نمایش «اتللو» به کارگردانی حمید مظفری است که در تماشاخانه ایرانشهر بر صحنه رفت.

 

جواد اعرابی در سال‌هایی که تله تئاترهای تلویزیونی ساخته می‌شد، تهیه‌کنندگی چندین تله تئاتر را بر عهده گرفت.

 

او همچنین در کنار فعالیت‌های هنری در امور صنفی نیز فعال بود. اعرابی سال‌ها بازرسی خانه تئاتر را بر عهده داشت و چندین دوره نیز عضو هیات مدیره انجمن صنفی نویسندگان و منتقدان تئاتر بود.

 

اعرابی علاوه بر اینها در زمینه پژوهش و نقد هنری هم دستی در کار داشت و چندین پژوهش گوناگون در زمینه تئاتر از خود به یادگار گذاشته است.

 

اطلاعات تکمیلی درباره جزییات خاکسپاری او در خبرهای بعدی منتشر می‌شود.

 

خانه تئاتر فقدان این هنرمند را به خانواده‌، دوستان و همکارانش تسلیت می‌گوید و خود را در غم آنها شریک می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *