اخبار خانه تئاتر

اعرابی با تاکید بر صداقت و درستکاری‌اش تشییع شد

پیکر جواد اعرابی، بازیگر، تهیه‌کننده و منتقد تئاتر صبح امروز، سه‌شنبه دهم مرداد ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

 مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری این چهره تئاتری با سخنانی از محمد رسول صادقی(رییس هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان تئاتر ایران)، سیاوش چراغی‌پور، بازیگر تئاتر و یکی از خویشاوندان اعرابی برگزار شد.

در آغاز، رسول صادقی ضمن مرور فعالیت‌های زنده‌یاد اعرابی در تئاتر، از صداقت و درستکاری او سخن گفت و از حاضران خواست تا به پاس سال‌ها تلاش و کوشش صادقانه جواد اعرابی، او را تشویق کنند چراکه این مراسم آخرین اجرای این هنرمند خواهد بود.

در ادامه سیاوش چراغی‌پور دیگر بازیگر تئاتر و از دوستان اعرابی، از دوستی و رفاقت‌شان سخن گفت.

او با مرور بخشی از خاطرات خود با اعرابی در گروه تئاتر «آناهیتا» از روزهایی صحبت کرد که اعضای این گروه برای تمرین‌ها و جلسات خود در خانه مادری جواد اعرابی گرد هم می‌آمدند.

سپس آقای پیوند، یکی از اقوام جواد اعرابی به نمایندگی از خانواده او از حاضران قدردانی کرد و گفت که جواد اعرابی هرگز به مورچه‌ای هم آزاری نرسانده و هیچ کس از او دلگیری و کدورتی ندارد.

مهدی قلعه (بازرس هیات مدیره خانه تئاتر)، ساسان پیروز و محسن حسن‌زاده (اعضای هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان تئاتر)، شکرخدا کودرزی، فخرالدین صدیق شریف، جواد زیتونی، وحید نفر، محمدرضا مالکی، هوشمند هنرکار، سیامک زمردی، سامی صالحی ثابت، محمدرضا علایی و … از جمله حاضران در این برنامه بودند.

گفتنی است که مجلس ختم زنده‌یاد جواد اعرابی روز جمعه ۱۳ مرداد ماه از ساعت ۱۱ و سی دقیقه تا ۱۳ در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.

جواد اعرابی، بازیگر، تهیه‌کننده و منتقد تئاتر، عضو هیات مدیره انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر ایران و بازرس پیشین هیات مدیره خانه تئاتر روز یکشنبه هشتم مرداد ماه به دلیل بیماری از دنیا رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *