اخبار خانه تئاتر

اجرای مکبث‌زار در بغداد، آلاء در کره جنوبی

دو نمایش از کارگردانان جوان در جشنواره‌های بین‌المللی روی صحنه می‌رود .

 

به گزارش گروه خبر سایت خانه تئاتر، نمایش «مکبث زار» به کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی در جشنواره بین‌المللی بغداد روی صحنه خواهد رفت.

 

نمایش «مکبث زار» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی به عنوان نماینده تئاتر ایران در جشنواره بین‌المللی بغداد روی صحنه خواهد رفت. این نمایش که بیستمین اثر گروه تئاتر «تی‌ تووک» است، پیش از این در جشنواره‌های مختلفی از جمله مونیخ، مسکو، سن پترزبورگ، شکی، باکو، ایروان، بوداپست اجرا شده و به جشنواره آوینیون فرانسه نیز دعوت شده بود و این بار در جشنواره بغداد روی صحنه می‌رود.

 

چهارمین دوره این جشنواره در مهر ماه با حضور آثاری از ۲۴ کشور عراق، مراکش، تونس، الجزایر، مصر، سوریه، لبنان، اردن، عمان، عربستان، کویت، بحرین، امارات متحده عربی، سودان، ایتالیا، فرانسه، روسیه، بلژیک، ترکیه، آلمان، برزیل، آنگولا و ایران به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود.

 

نمایش «مکبث زار» اثری تلفیقی از آئین زار و نمایشنامه «مکبث» شکسپیر است که در اجرای آن به نمایش‌های کابوکی، کاتاکالی و کمدیا دلارته ارجاع داده می‌شود. این نمایش فروردین و اردیبهشت امسال در سالن اصلی تئاتر شهر به صحنه رفت.

 

نمایش «آلاء» هم به نویسندگی و کارگردانی محمد کاظم تبار در چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر دائجون کره جنوبی روی صحنه می‌رود.

 

نمایش «آلاء» پیش از این سابقه اجرای عموم در سالن اصلی تالار مولوی در سال ۱۴۰۰، برگزیده جشنواره تئاتر فتح خرمشهر سال ۱۴۰۱ در بخش کارگردانی و بازیگری، برگزیده جشنواره تئاتر فجر در بخش بازیگری و اجرای عموم در تئاتر شهر در سال ۱۴۰۱ را داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *