اخبار خانه تئاتر

درگذشت رییس انجمن هنرهای نمایشی استان مرکزی

رضا یونس‌فرد، رییس انجمن هنرهای نمایشی استان مرکزی و مسئول درگاه سایت ایران تئاتر در اراک، بر اثر سانحه‌ای همراه با دختر کوچکش درگذشت.

به گزارش ایران تئاتر، رضا یونس‌فرد، رییس انجمن هنرهای نمایشی استان مرکزی، به همراه دخترش باران یونس‌فرد (بازیگر کودک) بر اثر سانحه‌ای در استان مازندران، درگذشتند.

پیکرهای رضا و باران یونس‌فرد، امروز از مقابل فرهنگسرای آیینه اراک تشییع و با همراهی هنرمندان استان مرکزی و دوستداران هنر تئاتر، تا آرامستان این شهر بدرقه شدند.

رضا یونس‌فرد، کارشناسی بازیگری را از دانشگاه آزاد اراک و کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش را از دانشکده هنر و معماری تهران دریافت کرده بود و چند دوره ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان مرکزی را برعهده داشت.

او از سال ۱۳۷۸ به طور جدی فعالیت در عرصه نمایش را آغاز کرد. علاقه یونس‌فرد به ژانر کمدی و فانتزی باعث گرایش او به نمایش کودک شد و در حدود سال ۱۳۹۰ گروه نمایش «اشک و لبخند» را به طور رسمی ثبت کرد. او فعالیت‌های متعددی از نویسندگی و کارگردانی تا بازیگری را در زمینه نمایش تجربه کرده بود.

نمایش «اولد سیتی» آخرین اثری بود که زنده‌یاد یونس‌فرد به عنوان نویسنده و کارگردان، تیر ۱۴۰۲ در فرهنگسرای آیینه اراک به صحنه برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *