در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
اخبار
چهل‌سال بی‌توجهی به تئاتر کافی است
1399/02/02 17:00

حمیدرضا نعیمی، عضو هیات مدیره خانه تئاتر درباره مطالبات اهالی تئاتر مطرح کرد:

چهل‌سال بی‌توجهی به تئاتر کافی است

در این روزهای حساس و شرایط بحرانی که نه‌تنها ایران، که جهان را درگیر کرده، مسئولان وظیفه خطیری برعهده دارند. هر تصمیمی از سوی آنها، می‌تواند در بهبود یا آسیب شرایط ملت تاثیرات بسیاری داشته باشد.
از میلیاردی‌ها مالیات بگیرید اما از همه تئاتر نه
1399/02/02 13:43

مصائب تئاتر در پساکرونا

از میلیاردی‌ها مالیات بگیرید اما از همه تئاتر نه

مسعود دلخواه معتقد است با توجه به شرایط اقتصادی تئاتر و گروه‌های تئاتری گرفتن مالیات و کسر ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از اجراهای تئاتری، گناه مضاعف است.

جشنواره تئاتر تک بازبینی آثار را آغاز کرد
1399/02/02 12:42

جشنواره تئاتر تک بازبینی آثار را آغاز کرد

حسن پورگل محمدی دبیر نخستین جشنواره تئاتر مجازی تک که در تاریخ ۷ فروردین ماه پویش «جشنواره سراسری تئاتر تک» را راه اندازی کرده، اعضای هیئت انتخاب و داوران را اعلام کرد.
نامه سرگشاده خانه تئاتر، همدلی را میان تئاتری‌ها بیشتر کرد
1399/02/01 16:31

مهدی قلعه، عضو هیات مدیره و بازرس خانه تئاتر درباره مطالبات اهالی تئاتر مطرح کرد:مهدی قلعه، عضو هیات مدیره و بازرس خانه تئاتر درباره مطالبات اهالی تئاتر مطرح کرد:

نامه سرگشاده خانه تئاتر، همدلی را میان تئاتری‌ها بیشتر کرد

خانه تئاتر، در نامه سرگشاده‌ای که به وزیر ارشاد نوشت، نه تنها اعضای خود، بلکه تئاتری‌های سراسر کشور را در نظر گرفت و به‌عنوان سخنگوی خانواده بزرگ تئاتر، مطالبات همه را مطرح کرد. هنرمندان تئاتر و امضاکنندگان این نامه نیز با توقع دیده شدن حقوق اولیه انسانی و مدنی، از این اقدام خانه تئاتر حمایت کردند. بدون شک خانه‌ تئاتر خود را موظف می‌داند به نمایندگی از طرف همه خانواده بزرگ تئاتر ایران و امضاءکنندگان این مکتوبه تا رسیدن به نتیجه، این خواست‌های به حق و مدنی را پیگیری کند.
هنرمندان تئاتر، از لحاظ معنوی ثروتمندترین و از لحاظ مادی، مهجورترین افراد هستند
1399/01/31 11:59

مسعود دلخواه، عضو هیات‌مدیره خانه تئاتر درباره مطالبات اهالی تئاتر مطرح کرد:

هنرمندان تئاتر، از لحاظ معنوی ثروتمندترین و از لحاظ مادی، مهجورترین افراد هستند

این روزها که شرایط کنونی سالن‌های نمایش، تماشاخانه‌ها و تمامی اجراها تعطیل شده، هنرمندان کمترین حمایتی را از سوی مسئولان دریافت نکرده‌اند. این در حالی است که آنها مانند تمام شهروندان، مالیات، حق بیمه و ... پرداخت کرده‌اند. از طرفی، با عبور از بحران نیز، آنها جزو فعالیت‌هایی هستند که دیرتر از سایر مشاغل سرپا خواهند شد.
باید به سلامتی اعضا بیندیشیم
1399/01/28 20:01

محمودرضا رحیمی، از اعضای هیات‌مدیره خانه تئاتر درباره مطالبات اهالی تئاتر مطرح کرد:

باید به سلامتی اعضا بیندیشیم

فراموشی تئاتر و اهالی آن در سراسر ایران مهم‌ترین موردی است که در نامه سرگشاده‌ خانه تئاتر خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته شده و بسیاری از هنرمندان، آن را امضا کرده‌اند. این مطالبات، نه فقط برای امروز که اولین و ابتدایی‌ترین درخواست‌های اهالی تئاتر است که سالها درگیر آن بوده‌اند. در اینباره با محمودرضا رحیمی، گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

سرانجام مشاغل هنری در وزارت کار ثبت می‌شوند!
1399/01/27 19:24

گفت‌وگو با ایرج راد درباره امنیت شغلی

سرانجام مشاغل هنری در وزارت کار ثبت می‌شوند!

در روزهایی که امنیت شغلی بسیاری از حرفه‌ها از جمله حرفه‌های هنری بارها مورد توجه و بحث و گفتگو قرار گرفته، ایرج راد رییس هیات مدیره خانه تئاتر خبر خوشی برای اهالی فرهنگ و هنر دارد.
بحران کرونا فرصتی شد تا هنرمندان رشته‌های گوناگون بویژه تئاتر و سینما که ماهیت جمعی دارند، بیش از پیش خواستار احقاق حقوق قانونی خود شوند. آنان در بیانیه‌ها و گفتگوهای متعدد بر لزوم تعریف مشاغل هنری در وزارت کار تاکید کرده‌اند و کرونا نشان داد مشاغل هنری بدون حقوق قانونی خود تا چه اندازه شکننده هستند اما ایرج راد در گفتگویی مفصل با ایسنا این خبر خوش را داد که «بعد از سال‌ها این موضوع به نتیجه رسید و بزودی فعالیت‌های هنری رسما به عنوان شغل در وزارت کار شناخته می‌شوند و مسایلی مانند امنیت شغلی، حقوق بیکاری و تشکیل انجمن‌های صنفی سراسری به انجام می‌رسد.»
هنوز در انتظار به رسمیت شمردن تئاتر هستیم
1399/01/27 12:26

اصغر همت، عضو هیات‌مدیره خانه تئاتر، درباره مطالبات اهالی تئاتر مطرح کرد:

هنوز در انتظار به رسمیت شمردن تئاتر هستیم

سال‌هاست که دولت از تعریف مشاغل هنری و ایجاد حداقل‌های زیست انسانی اهالی هنر به‌ویژه تئاتری‌ها را محروم و به بهانه‌های مختلف، حمایت مادی و معنوی خود را در قبال تئاتر کم و کم‌تر کرده ‌است. این بی‌مهری، در روزهای دشوار کنونی، معیشت بسیاری از هنرمندان را به مخاطره انداخته است.

حمایت خانه سینما از تقاضای هنرمندان تئاتر کشور
1399/01/26 15:57

حمایت خانه سینما از تقاضای هنرمندان تئاتر کشور

بیانیه خانه سینما
بحران، بستری برای همدلی جامعه هنری می‌شود
1399/01/26 00:43

بهزاد فراهانی در گفت‌وگویی با سایت خانه تئاتر بیان کرد:

بحران، بستری برای همدلی جامعه هنری می‌شود

در پایان اسفند 98، مدیرعامل خانه تئاتر در نامه‌ای سرگشاده، پیشنهادات خانه تئاتر در خصوص جبران ضرر و زیان اهالی تئاتر به دلیل شیوه کرونا را به ایشان اعلام کرد.

در روزهای گذشته نیز، هیات‌مدیره خانه تئاتر، از کلیه اهالی تئاتر کشور دعوت کرد برای احقاق حقوق صنفی، نامه به دکتر سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را امضاء کنند.
   «  ::  98  99  100  101  102  103  104  ::  »  »| 
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram