در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
کارگاه تکمیلی بازیگری "کار هنرپیشه بر روی نقش"
■ رویدادها ■ شناسه خبر : 7854 ■ 1398/08/11 14:35
تماشاخانه جوانمرد با همکاری تئاتر اشتوتگارت برگزار می کند

کارگاه تکمیلی بازیگری "کار هنرپیشه بر روی نقش"


تماشاخانه جوانمرد کارگاه تخصصی «کار هنرپیشه بر روی نقش» را با همکاری تئاتر اشتوتگارت آلمان برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، محمدعلی بهبودی عضو سندیکای بازیگران تئاتر آلمان برگزاری این دوره را به عهده دارد.

او در این خصوص می گوید: خوانش درست نمایش، درک و تحلیل صحیح از محتوای درام، فهمیدن نقش و ارائه درست نقش و توافق با کارگردان در سبک و فرم و ریتم بازی نکاتی است که یک بازیگر خوب در تمرین های نمایشنامه در کنار بقیه همکاران بدان می رسد و حاصل کار ، یعنی روایت داستان نمایش و انتقال احساس باید چنان قوی باشد که حوصله مخاطب سر نرود و زمان را از یاد ببرد.
این هنرآموخته هنر نمایش در آلمان می افزاید: برای رسیدن به این مهم نیاز به تکنیک و توانائی هائی مهمی است که در این کارگاه تلاش به آموزش آنها خواهیم داشت.
بهبودی که پیش از این در هفته گرامیداشت تئاتر میهمان خانه تئاتر بوده، ادامه داد: من در بیش از سه دهه کار در تئاتر های حرفه ای آلمان شانس بازی در بیش از ١٣٠ نمایشنامه ، از جمله سه نمایشنامه تک نفره را داشته ام که دو تای آنها  بیش از صد بار به اجرا در آمده و موفق به دریافت جوایز زیادی در فستیوال های معتبر آلمان از جمله در جشنواره تئاتر های خصوصی در سال ٢٠١٥ جایزه بهترین تراژدی مدرن شده است.من انتقال این تجارب را به همکارانم وظیفه ملی، میهنی و حرفه ای خود می دانم.
در این کارگاه پنج روزه شرکت کنندگان باید یک نمایشنامه یک نفره یا یک صحنه از یک نمایشنامه چند نفره ،  ترجیحا نمایشنامه  کلاسیک انتخاب کنند و به انتخاب خود یک تا دو صفحه از متن نمایشنامه را حفظ کنند تا بتوان بدون از دست دادن وقت وارد کار عملی شوند.
کارگاه کار هنرپیشه بر روی نقش از پنجشنبه 29 مرداد به مدت ٥روز ، هر روز ٥ساعت از ۱۲ ظهر تا پنج بعد از ظهر در عمارت تئاتر برگزار می شود. یادآوری می شود این کارگاه ویژه بازیگرانی است که صحنه را تجربه کرده اند. 
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با تلفن 88808757 داخلی 107 یا به واتس آپ 09022013949 پیام ارسال نمایند. گفتنی است اعضاء خانه تئاتر از تخفیف ویژه برخوردار خواهند بود.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram