در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
تئاتر کاشان از نداشتن فضای مناسب تمرین و اجرا رنج می‌برد
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 6415 ■ 1397/09/24 10:56
در دیدار وزیر ارشاد از خانه تئاتر کاشان مطرح شد:

تئاتر کاشان از نداشتن فضای مناسب تمرین و اجرا رنج می‌برد


کاشان نیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح دیروز و پس از آیین افتتاح گذر فرهنگ و هنر کاشان از خانه‌ی تئاتر کاشان بازدید کرد.

در این بازدید، مدیرعامل خانه‌ی تئاتر کاشان با ارائه‌ی گزارشی از وضعیت حوزه‌ی هنرهای نمایشی کاشان گفت:
با برگزاری انتخابات سال ۹۵ شورای تعزیه‌ی کاشان تشکیل‌شده و این شورا یکی از فعال‌ترین تشکل‌های شکل‌گرفته در حوزه تعزیه است و در حال حاضر در این حوزه ۱۴ گروه ثبت‌شده داریم و آیین‌نامه‌ی شورای تعزیه نیز در حال تدوین در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان است .
از بین گروه‌های نمایشی شهرستان تاکنون ۵ گروه موفق به ثبت و اخذ پروانه‌ی فعالیت از مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده‌اند که پس از ثبت پنجمین گروه، اقدامات اولیه برای تأسیس انجمن نمایش کاشان صورت پذیرفته که به‌زودی و پس از برگزاری انتخابات؛ انجمن نمایش کاشان تأسیس خواهد شد.
شعبه‌ی بنیاد فردوسی در کاشان نیز با حضور دبیر کل بنیاد مذکور تشکیل‌شده و مشغول فعالیت است.
محمد نظافتی در پایان در خصوص مسائل و مشکلات هنرمندان تئاتر ازجمله نداشتن فضایی مناسب برای تمرین و اجرا، تجهیز پلاتوهای خانه‌ی تئاتر و برنامه‌ریزی مسائل آموزشی این حوزه با همکاری مرکز هنرهای نمایشی مطالبی را عنوان کردند.
در این جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ابراز خرسندی از حضور در خانه‌ی تئاتر کاشان؛ در خصوص پی گیری مشکلات هنرمندان و خانه‌ی تئاتر اعلام آمادگی کردند و قول مساعد دادند به‌زودی آقای شهرام کرمی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد به کاشان سفر خواهند کرد.
سید عباس صالحی همچنین در خصوص پی گیری مسائل مربوط به مکان خانه‌ی تئاتر کاشان قول مساعد دادند.
در این بازدید؛ علی‌اکبر مرتضایی معاون استاندار و فرماندار کاشان هم ضمن حمایت از فعالیت‌های هنرمندان کاشان از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست حمایت‌های بیشتر وجدی‌تری کردند و قول دادند موارد مذکور را به‌صورت کتبی پی گیری کنند.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram