در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
حمایت وزارت ارتباطات از تئاتر و خانه تئاتر
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 6219 ■ 1397/06/26 09:44

حمایت وزارت ارتباطات از تئاتر و خانه تئاتر


‎ظهر دیروز،25 شهریور ماه، جلسه با حضور اعضاء هیئت مدیره و مدیرعامل خانه تئاتر و وزیر ارتباطات در محل دفتر وزارتخانه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، در این نشست شهرام گیل آبادی ، مدیرعامل خانه تئاتر  تاریخچه ای مختصر از خانه تئاتر و همینطور آماری از وضعیت تئاتر در تهران و سراسر کشور ارائه کرد.
‎سپس بهزاد فراهانی با تذکر این نکته که بیان مشکلات و ارائه خواسته های هنرمندان قراربر دولتی شدن ما نیست و ما طبق وظیفه هنرمندی، حاکمیت را در صورت نیاز نقد کرده و می کنیم، به بیان مشکلات تئاتر پرداخت و از وزیر ارتباطات خواست تا طبق مصوبه هیئت دولت امکانات متفاوت منجمله سالنهای خود را به اجرای تئاتر اختصاص داده و پرسنل وزارت خانه و خانواده های ایشان را به دیدن تئاتر تشویق کند. فراهانی برای تحقق این امر درخواست انعقاد تفاهم نامه خانه تئاتر با وزارت ارتباطات را پیشنهاد کرد.
‎در ادامه اصغر همت نیز ضمن تایید سخنان بهزاد فراهانی، درخواست حمایت وزیر از هنر و هنرمندان در جلسات هیئت دولت را مطرح کرد. 
‎نادر برهانی مرند هم به عنوان دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر مشکلات جشنواره امسال به دلیل تحریم ها و نوسانات را مطرح کرد و از جهرمی خواست تا اپراتور های تلفن همراه را به سمت اسپانسری تئاتر فجر سوق دهد.
‎سپس گیل آبادی از وزیر ارتباطات درخواست کرد که حمایتی همچون حمایت از ورزش  را از تئاتر و خانه تئاتر داشته باشد. مدیرعامل خانه تئاتر همچنین درخواست تجهیز امکانات سخت افزاری، شبکه و نرم افزاری و پشتیبانی مادی و معنوی برای راه اندازی استارتاپهای نمایشی برای رسیدن به اقتصاد پایدار تاتر و برای عمارت جدید خانه تئاتر را مطرح کرد.
‎سپس آذری جهرمی ضمن تشکر از حضور اهالی خانه تئاتر از اهمیت و تاثیر گذاری تئاتر سخن گفت و وظیفه واقعی هنرمندان را نقد دولت و حاکمیت برشمرد و بر ادامه این راه صحه گذاشت. وی از پیشنهاد عقد تفاهم نامه برای استفاده هنرمندان از سالنها و فضاهای وزارت خانه استقبال کرد و وعده داد که نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری خانه تئاتر به فوریت رسیدگی شود.
‎جهرمی در ادامه راهکارهایی در خصوص استفاده اهالی تئاتر از امکانات و زیرساخت‌های مهیا شده در فضای مجازی ارائه کرد که مورد استقبال اعضاء حاضر در جلسه قرار گرفت.
‎این نشست با اهداء مدالیوم خانه تئاتر به وزیر ارتباطات به عنوان یادبود این جلسه پایان یافت.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram