در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
تئاتر عروسکی لازمه دنیای امروز
■ اخبار » یادداشت ■ شناسه خبر : 4105 ■ 1397/02/15 12:02

تئاتر عروسکی لازمه دنیای امروز


رییس هیات مدیره انجمن نمایشگران عروسکی خانه تئاتر به مناسبت برگزاری پانزدهمین دوره جشن خانه تئاتر یادداشتی را ارسال کرده است.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، یادداشت ارسالی به شرح زیر است:

همان‌گونه که شعر برای ادبیات لازم است، همان‌گونه که برشت و شکسپیر برای دنیای تئاتر لازم‌اند، تئاتر عروسکی هم لازمۀ دنیای امروز است. در روزمرگی و آشفتگی دنیای امروز، عروسک و تئاتر عروسکی می تواند دلگرم‌کننده و امیدبخش باشد. عروسک و دنیای عروسکی آن‌جا معنا و فلسفۀ والای خود را بازمی‌نمایاند که از دلِ زباله‌های حاصل از انسان مصرف‌گرای قرن بیستم به عرصۀ ظهور می‌رسد و جهانی پر از معنا می‌سازد؛ عشق را از لابه‌لای روزمرگی‌های حاصل از مدرنیته باز می‌یابد و به رنگین‌کمانی از اسرار هستی بدل می‌سازد؛ عشقی که حاصل قدرت و تخیل خلاقۀ هنرمند است؛ هنرمندی که شمع جانش را فدا می‌کند تا معشوقه‌اش را به زیبایی هرچه تمام‌تر نمایان سازد.

در وانفسای بی‌توجهی به هنر ناب و مهجور عروسکی، عده‌ای عاشق، گِرد هم جمع آمده‌اند تا در راستای اعتلای این هنر از فراز و نشیب‌ها بگذرند و نمایش عروسکی ایران را که پیشینۀ کهنی دارد، در عرصه‌های نمایش داخلی و بین‌المللی سرمۀ چشم مردمان و هنردوستان سازند. ما این بهاران را که به‌ عِطر حضور این عاشقان مصفّا گشته است، به تمامی هنرمندان تبریک و تهنیت می گوییم. به امید روزهای درخشان برای هنر عروسکی ایران.

گلزار محمدی

رئیس هیات مدیره انجمن نمایش‌گران عروسکی

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram