در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
خیابان خانه تئاتر به نام خسرو شکیبایی شد
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 28688 ■ 1401/11/10 14:34

خیابان خانه تئاتر به نام خسرو شکیبایی شد


گروه خبر: کوچه ماه که برای اهالی تئاتر به عنوان کوچه ساختمان خانه تئاتر شناخته می‌شود، حالا نام خسرو شکیبایی را بر خود دارد.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، کوچه ماه که در حد فاصل بین خیابان صبای جنوبی و فلسطین جنوبی قرار دارد، برای خانواده تئاتر به عنوان خیابان ساختمان شماره دو خانه تئاتر شناخته می‌شود، اما به تازگی این کوچه به نام خسرو شکیبایی نامگذاری شده است.
تیر سال 1400 شورای شهر وقت مصوب کرد که این کوچه به نام خسرو شکیبایی نامگذاری شود اما این موضوع تا به حال اجرایی نشده بود. با این همه به تازگی و البته بدون هیچ خبری، این اتفاق اجرایی شده است و حالا این کوچه تابلویی با نام خسرو شکیبایی بر خود دارد که در هر دو سر خیابان نصب شده است.
چند سالی است که بعضی از خیابان‌ها و کوچه‌ها و بوستان‌های تهران به نام مفاخر علمی، فرهنگی و هنری نامگذاری شده‌اند.
این موضوع توسط شورای شهر پیشین تهران پیگیری ‌می‌شد. البته اغلب این نامگذاری‌ها بی سر و صدا و بدون مراسمی خاص بود چراکه پیش‌تر، همه‌گیری کرونا اجازه برگزاری مراسم جمعی را نمی‌داد. اما این رویه همچنان ادامه پیدا کرده است. به طوری که امروز، چهارشنبه، 5 بهمن ماه ایرج راد، رییس هیات مدیره خانه تئاتر و پوریا، پسر خسرو شکیبایی از این اتفاق اظهار بی‌اطلاعی کردند.
پیش از این تعدادی از خیابان‌های منتهی به خیابان ایرانشهر به نام چهره‌هایی همچون اکبر رادی، حمید سمندریان، جمیله شیخی و ... نامگذاری شده‌اند.
گاهی این نامگذاری‌ها از بابت انتخاب آن خیابان خاص مورد انتقاد قرار گرفته است ولی ظاهرا پوریا شکیبایی، پسر خسرو شکیبایی، گله‌ای از این بابت ندارد.

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram