در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
توصیه به اعضای بیمه شده صندوق ؛ سهم بیمه تامین اجتماعی خود را در موعد مقرر واریز کنید
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 21555 ■ 1401/07/26 14:57

توصیه به اعضای بیمه شده صندوق ؛ سهم بیمه تامین اجتماعی خود را در موعد مقرر واریز کنید


معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر اعلام کرد : ضروری است اعضا به منظور استمرار پوشش بیمه تأمین اجتماعی و جلوگیری از ایجاد گسست و وقفه در قراردادهای بیمه نسبت به زمان واریز سهم بیمه فرد در موعد مقرر، دقت کافی داشته باشید .

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر به نقل از سایت صندوق اعتباری هنر ، مسلم کریمی با اعلام این خبر گفت : همچنین توصیه اکید می شود ؛ بیمه شدگانی که بیمه آنان نرخ ۱۲ درصد می باشد نسبت به تغییر نوع بیمه از ۱۲ به یکی از نرخ های ۱۴ و ترجیحاً ۱۸ درصد اقدام نمایند.

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر افزود : در شش ماهه ابتدایی سال‌جاری ۴ هزار و ۹۲۳ نفر از اهالی فرهنگ، هنر ، رسانه و فعالان قرآنی به جمع بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر پیوستند .

او در ادامه گفت : صندوق در بخش های بیمه تأمین اجتماعی، بیمه درمان تکمیلی، عمر و حادثه ، تسهیلات قرض الحسنه ، طرح تکریم و کمک مستمری خدمات خود را به اعضای تحت پوشش ارائه می دهد . یکی از مهمترین خدماتی که صندوق به جامعه فرهنگ و هنر ارائه می دهد خدمات بیمه ای در قالب بیمه تأمین اجتماعی و بیمه درمان تکمیلی است که با توجه به اهمیت این دو حوزه  بخش اعظم بودجه صندوق نیز به این دو مقوله اختصاص داده شده است.

کریمی در ادامه تصریح کرد : مبلغ حق بیمه هرساله از سوی سازمان تأمین اجتماعی اعلام می شود و صندوق بمنظور حمایت از اعضای تحت پوشش به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد مبلغ حق بیمه اعضا را در نرخ های ۱۲ ، ۱۴ و ۱۸ درصد (ویژه صاحبان حرف و مشاغل آزاد) درقالب یارانه پرداخت می کند. بدین معنی که ۸۳ درصد از مبلغ حق بیمه با نرخ ۱۲ درصد و ۵۵درصد از سهم پرداختی بیمه شدگان را در نرخ ۱۸ درصد صندوق به نمایندگی از دولت متقبل شده است.

معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱طی سه مرحله جمعاً تعداد ۴ هزار و ۹۲۳ نفر را به سازمان تامین اجتماعی معرفی کردیم که از این میان هزار و۹۵۰ نفر در ماه جاری از سراسر کشور برای برخورداری از مزایای بیمه و بازنشستگی به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند

کریمی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۴۹ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور از خدمات بیمه تأمین اجتماعی صندوق اعتباری هنر برخوردار هستند.

وی در پایان تأکید کرد : ضروری است اعضا به منظور استمرار پوشش بیمه تأمین اجتماعی و جلوگیری از ایجاد گسست و وقفه در قراردادهای بیمه نسبت به زمان واریز سهم بیمه فرد در موعد مقرر، دقت کافی داشته باشید . همچنین توصیه اکید می شود؛ بیمه شدگانی که بیمه آنان نرخ ۱۲ درصد می باشد نسبت به تغییر نوع بیمه از ۱۲ به یکی از نرخ های ۱۴ و ترجیحاً ۱۸ درصد اقدام نمایند.

 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram