در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
« شبح اپرا » ، 35 سال نمایش و 150 میلیون تماشاگر
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 20520 ■ دوشنبه 28 شهریور ساعت 13:54

« شبح اپرا » ، 35 سال نمایش و 150 میلیون تماشاگر


تئاتر «شبح اپرا» پس از ۳۵ سال اجرا بر صحنه برادوی به کار خود پایان می‌دهد .

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر به نقل از گاردین ، تئاتر «شبح اپرا» پس از ۳۵ سال اجرا بر صحنه برادوی به کار خود پایان می‌دهد .

« شبح اپرا(The Phantom of the Opera)  » طولانی‌ترین تئاتر موزیکال برادوی حتی در اوج همه‌گیری کرونا به تعطیلی کشیده نشد. این نمایش سی و پنج ساله حالا در ماه فوریه ۲۰۲۳ به کار خود پایان خواهد داد .

 سخنگوی این نمایش اعلام کرد « شبح اپرا » که از سال ۱۹۸۸ در برادوی به صحنه رفته از دوران رکود اقتصادی ، جنگ و تغییرات فرهنگی عبور کرد و  آخرین اجرای خود را در ۱۸ فوریه ۲۰۲۳ در برادوی به صحنه خواهد برد و پس از ۱۳۹۲۵ اجرا به پایان خواهد رسید.

درآمد گیشه این تئاتر از زمان بازگشایی پس از همه‌گیری با نوسان همراه بوده و در بالاترین فروش به بیش از ۱ میلیون دلار (۸۷۰,۰۰۰ پوند) در هفته رسید و در پایین‌ترین آمار نیز به حدود ۸۵۰,۰۰۰ دلار نیز کاهش یافت. « شبح اپرا » هفته گذشته به فروش ۸۶۷۹۹۷ دلاری رسید.

« شبح اپرا » بر اساس رمانی از « گاستون لرو »، داستان آهنگساز بد صورت و زشتی را روایت می‌کند که خانه اپرای پاریس را تسخیر کرده و دیوانه‌وار دلباخته یک سوپرانوی جوان بی‌گناه به نام کریستین می‌شود .

نمایش « شبح اپرا » نخستین بار در سال ۱۹۸۶ در لندن به روی صحنه رفت و از آن زمان تاکنون حدود ۱۵0 میلیون نفر در ۱۸۳ شهر جهان به ۱۷ زبان به تماشای این نمایش نشسته‌اند و در مجموع ۷۰ هزار بار اجرا شده است که فروشی بالغ بر ۵ میلیارد دلار را رقم زده است.

« شبح اپرا » در برادوی ، بیش از ۱۳۵۰۰ اجرا را برای ۱۹ میلیون نفر در تئاتر مجستیک به صحنه برده است.

« کامرون مکینتاش » تهیه کننده این نمایش در بیانیه‌ای اعلام کرد: « به عنوان یک تهیه کننده رویای این را دارید که یک نمایش برای همیشه اجرا شود. در واقع این نمایش، رکورد بیشترین اجرای آثار موزیکال را در تاریخ برادوی از آن خود کرده اما همه نمایش‌ها بالاخره روزی به پایان می‌رسند » .

پایان نمایش « شبح اپرا » به این معنا خواهد بود که رکورد نمایش‌هایی که بیشترین بازه زمانی روی صحنه بوده‌اند به « شیکاگو » خواهد رسید که از سال ۱۹۹۶ آغاز به کار کرده و نمایش « شیر شاه » نیز در رتبه بعدی قرار می‌گیرد که از سال ۱۹۹۷ اجرا می‌شود .

همه‌گیری ویروس کرونا صدمات جدی به عرصه تئاتر وارد کرد و برادوی برای مدت ۱۸ ماه تعطیل شد. در این میان برخی از نمایش‌های معروف چون « همیلتون » و « شیرشاه » به روند عادی بازگشتند اما برخی دیگر از نمایش‌ها نیز با چالش جدید رو به رو شدند که از دلایل آن می‌توان به نرسیدن شمار تماشاگران به سطوح پیش از دوران کرونا مربوط دانست .

 

نمایش « شبح اپرا »
 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram