در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
علی زرینی

علی زرینی


نام:

علی

نام خانوادگی:

زرینی

نام هنری:


تحصیلات

  • فوق دیپلم توسعه مهندسی مخابرات (دانشگاهی - کاردانی)انجمن‌ها

  • انجمن بازیگران خانه تئاتر (پیوسته - عضویت فعال)


رزومه کاری


علی زرینی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار علی زرینی می‌توان به بازی در نمایش کادیای ژان انوی با زنده یاد سمندریان و جنایات ومکافات با میکاییل شهرستانی و در اعماق با زده یاد عبدالهی  اوا با احمد ایرانیخواه و بسیار اجراهای دیگر و اخرین کار تاتریم بیگانه البر کامو با دکتر دلخواه بازیگری در سریال قلب یخی (فصل سوم)، سریال صید در پی صیاد و سریال خودرو تهران 11 اشاره کرد.

علی زرینی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1364 در فیلم عاشق کوچک به کارگردانی فرخ انصاری بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال قلب یخی (فصل سوم)، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای علی زرینی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون جلال اجلالی، پروین اشکانی، محمود شولیزاده و ناصر برهان‌آزاد را تجربه کرد.

علی زرینی در سال 1391 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم علی زرینی در این سال، بازیگری در سریال قلب یخی (فصل سوم) به کارگردانی سامان مقدم محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی علی زرینی بازی در سریال قلب یخی (فصل سوم) بوده است. علی زرینی سال 1391 سریال قلب یخی (فصل سوم) نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با سامان مقدم همکاری داشته است. علی زرینی توانست با بازی در سریال قلب یخی (فصل سوم) تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر مهران مدیری، رضا عطاران، هانیه توسلی و هدیه تهرانی بر تجارب او افزود.

علی زرینی علاوه‌بر سریال قلب یخی (فصل سوم)، سال 1375 در سریال صید در پی صیاد نیز بازی کرده است. علی زرینی این‌بار با سیدصادق هاتفی یعنی کارگردان سریال صید در پی صیاد و هنرمندانی چون ولی شیراندامی، سیدصادق هاتفی، محمد شیری و عباس وفایی همکاری داشت.

در این سال‌ها علی زرینی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران امیرحسین صدیق با 2 مرتبه، ثریا قاسمی با 2 مرتبه، حبیب ثامنیه با 2 مرتبه، عبدالرضا فیاضی با 2 مرتبه و پرویز پورحسینی با 2 مرتبه بیشترین همکاری را با علی زرینی داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی علی زرینی آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. علی زرینی را باید بیشتر بازیگر تلویزیون بدانیم چرا که 80% آثار وی تلویزیونی و 20% آثارش سینمایی است. در واقع علی زرینی از مجموع 10 اثری که در کارنامه دارد، در 8 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال معمای شاه، سریال قلب یخی (فصل سوم)، سریال غذا حاضر است، سریال رستوران خانوادگی، سریال صید در پی صیاد، سریال خودرو تهران 11، سریال عزیز گلاب خانم و سریال سایه همسایه نام‌های و در 2 اثر در سینما با نام‌های فیلم رابطه و فیلم عاشق کوچک بازی کرده است.

در بیوگرافی علی زرینی آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی علی زرینی و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار علی زرینی در منظوم سر بزنید. همه 10 اثر مهم علی زرینی در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار علی زرینی در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر علی زرینی در آثار ارزشمندتری بازی کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی علی زرینی درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی علی زرینی بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، سریال قلب یخی (فصل سوم) محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی علی زرینی کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم عاشق کوچک محسوب می‌شود.
© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram