در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
کانون کارگردانان خانه تئاتر در مسیر پیوستن به فهرست مشاغل
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 9089 ■ 1399/05/29 14:56
ایرج راد از تایید سومین کانون خانه تئاتر در کمیسیون بند 4 خبر داد:

کانون کارگردانان خانه تئاتر در مسیر پیوستن به فهرست مشاغل


ایرج راد، رئیس هیأت مدیره خانه تئاتر، امروز 29 مرداد 99 از تایید کانون کارگردانان خانه تئاتر در کمیسیون بند 4 خبر داد. به گفته راد در جلسه‌ای که با حضور اعضای کمیسیون بند 4 تشکیل شد، این کانون برای پیوستن به وزارت کار مورد تائید این کمیسیون قرار گرفته و انجام سایر امور آنها به وزارت کار منتقل شد.

خانه تئاتر- ایرج راد درباره پیوستن سایر انجمن‌های خانه تئاتر توضیح داد: «اشکالاتی در اطلاعات ارسال شده از سوی انحمن ها وجود دارد که باید هرچه سریع تر، برای رفع آنها اقدام شود. جز اشکال در ارسال فرم از سوی انجمن‌ها، مشکل خاصی برای پیوستن انجمن‌های خانه تئاتر به وزارت کار نیست.»

رئیس هیأت مدیره خانه تئاتر با تاکید بر حفظ قدرت و جایگاه خانه تئاتر پس از پیوستن انجمن ها به وزارت کار، بیان کرد: «انجمن های صنفی جدا از هم کارآیی و همگرایی لازم را نخواهند داشت. مطابق دستورالعمل وزارت کار، هر 5 انجمن صنفی همگن، می توانند به کانون صنفی تبدیل شوند. یعنی خانه تئاتر به کانون سراسری هنرمندان تئاتر تبدیل خواهد شد. در این صورت، مسائل حقوقی که برای انجمن‌ها مطرح می‌شود، از طریق کانون‌ها حل می‌شود. در این صورت، رسیدگی به مسائل حقوقی و صنفی، دقیق تر و با قاطعیت بیشتری همراه خواهد بود.»

به گفته ایرج راد، با پیوستن انجمن های حانه تئاتر به وزارت کار،  پیگیری مسائل صنفی به قوت خود باقی مانده و مسائل فرهنگی و هنری هم با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

راد برای پیوستن تمام انجمن‌های خانه تئاتر به وزارت کار، از آنها خواست: «انجمن‌ها هرچه زودتر باید مدارک خود را ارسال کنند تا بتوانیم مراحل صنفی شدن را به پایان ببریم.»

پیش از این نیز، دو انجمن بازیگران و تئاتر کودک نوجوان مورد تایید کمیسیون بند 4 قرار گرفته و انجام  سایر امور آنها به وزارت کار منتقل شده بود. 

گفت‌وگو: الهه باقری

 

کلیدواژگان


نظرات

شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram