در حال بارگذاری لطفا شکیبا باشید...
صاحبان کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری در تاریخ‌های اعلام‌شده، ثبت‌نام خود را انجام دهند
■ اخبار » خبر ■ شناسه خبر : 8005 ■ سه‌شنبه 16 اردیبهشت ساعت 19:07
مدیر دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد:

صاحبان کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری در تاریخ‌های اعلام‌شده، ثبت‌نام خود را انجام دهند


دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای، فراخوان دریافت اطلاعات صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا را اعلام کرد.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با توجه به ضرورت ارائه اطلاعات صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای آسیب‌دیده در بحران کرونا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای بهره‌مندی از بسته‌های حمایتی دولت، صاحبان مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای متقاضی دریافت حمایت دولتی برای جبران خسارت کرونا می‌توانند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس www.farhang.gov.ir درخواست خود را ثبت کنند. 
اعضاء محترم خانه تئاتر در این خصوص سوالهای داشته اند که روابط‌عمومی خانه تئاتر، برای رفع ابهام و توضیحات تکمیلی، گفت‌وگویی با افسر موموندی، مدیردفتر اقتصاد فرهنگ و هنر داشته که در ادامه می‌خوانید. 
 
در بخشی از این فراخوان گفته شده که  ثبت‏ نام با درج کد ملی و شماره تلفن همراه اختصاصی متقاضی امکان‌پذیر است. در صورتی که بعضی از متقاضیان شماره تلفن همراه اختصاصی هماهنگ ثبت‌شده با کدملی خودشان نداشته باشند، آیا امکان ثبت‌نام نیست؟ 
پیامک ارسال شده برای متقاضیان بر اساس کدملی یا کدبیمه ثبت شده در وزارت کار خواهد بود. از آنجا که برخی افراد ممکن است در شرایطی شماره تلفن همراهی را متعلق به خودشان نداشته باشند می‌توانند ثبت‌نام را انجام داده و در بخش ملاحظات، توضیحات خود را درخصوص شماره تلفن همراه، ارائه دهند. 
 
آیا پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، متقاضیان باید پیگیری یا اقدام خاصی داشته باشند؟ 
بعد از ثبت‌نام، در صورتی که افراد دارای کد بیمه باشند، سایر اقدامات طبق دستورالعمل وزارت کار، انجام خواهد شد و در انتها پیامکی برای آنها ارسال می‌شود که در سامانه کارا ثبت‌نام کنند. در این میان اما بخش عمده‌ای از شاغلین و صاحبان کسب‌وکارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، فاقد کد بیمه هستند. برای این افراد درخواست کرده‌ایم که سازوکار مشخصی اعلام شود که نتیجه آن به‌زودی اعلام خواهد شد. با این‌حال همچنان اعلام می‌کنیم که تمامی افراد اعم از افرادی که کدبیمه دارند یا ندارند، ثبت‌نام خود را انجام دهند تا در صورت لزوم به آنها دسترسی داشته باشیم. 
 
بسیاری افراد یا به اینترنت دسترسی ندارند یا قادر به انجام پروسه ثبت‌نام اینترنتی را ندارند. چه شرایطی برای آنها فراهم شده ؟ آیا امکان ثبت‌نام حضوری برای این افراد است؟ 
سعی کردیم که اطلاعات شاغلان بخش فرهنگ، هنر و رسانه را از منابع متعدد به‌دست بیاوریم. اولین منبع اطلاعاتی ما از طریق اطلاعات ثبتی این افراد در معاونت‌های تخصصی تحت‌عنوان دریافت مجوز، عضویت انجمن‌ها و همینطور اصناف و انجمن‌های تخصصی بود. در این میان، صندوق اعتباری هنرمندان نیز منبع دریافت اطلاعاتی دیگری بود. با توجه به اینکه ممکن است برخی فعالان اطلاعات خود را در این بخش‌ها ثبت نکرده باشند، این فراخوان را منتشر کردیم که شاغلان فرهنگی و هنری بتوانند اطلاعات خود را اعلام کرده و در این سامانه ثبت‌نام کنند. 
پس با این توضیح، اطلاعاتی که از سوی انجمن‌ها و اصناف اعلام شود نیز مورد تایید شما قرار می‌گیرد. 
بله. ما تمام اطلاعات گردآوری شده از منابع متعدد و ثبت‌نام افراد را در کنار هم بررسی خواهیم کرد. 
 
آیا مشخص است که تسهیلاتی برای شاغلان بخش فرهنگی و هنری متضرر از کرونا در نظر گرفته شده است؟ 
در حال حاضر تنها اقدام حمایتی در قالب مصوبات ستاد ملی کروناست. بر اساس این مصوبات طبق اعلام وزارت کار، برای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده به ازای هر نفر شاغل 12 میلیون تومان و برای کسب‌وکارهایی که به دستور ستاد تعطیل شده برای هر نفر شاغل 16 میلیون تومان وام با سود 12 درصد اختصاص می‌یابد که چگونگی تخصیص این وام را معاونت اشتغال وزارت کار در روزهای گذشته، به‌طور کامل اعلام کرده‌اند. با توجه به این تلاش‌ها اما همچنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر حیدری معاون توسعه مدیریت و‌منابع وزارتخانه، در تلاشند که حمایت‌های مناسب‌تری به فعالان عرصه فرهنگ و هنر اختصاص یابد. 
 
اطلاعات یا توضیحات تکمیلی هست که لازم بدانید متقاضیان بدانند؟ 
من از تمام فعالان حوزه فرهنگ و هنر و رسانه تقاضا دارم که در زمان تعیین شده، اطلاعات خود را در سایت ثبت کنند. همچنین در طول ثبت‌نام اگر نیاز به راهنمایی دارند، از قسمت راهنمای سایت استفاده کنند. همچنین نوع فعالیت خود را در قالب شخصیت حقیقی و حقوقی به درستی ثبت کنند تا ما نیز بتوانیم به درستی، اطلاعات‌شان را در اختیار مراجع حمایتی قرار دهیم.
کلیدواژگان


نظرات

1399/02/18 21:14:44 | افشین
امثال ما که۲۰سال عمروجوانی خودمونو پای هنری گذاشتیم که آخرش خونه نشینی و محتاج شدن بود...دریغ از یک ریال درآمد...نداشتن بیمه بخاطر بیکاری...الان تواین شرایط که یه پیشکسوت شدیم نزدیک به ۴۸سال سن...چه باید بکنیم؟بروجرد

1399/02/18 21:14:47 | محمدرضا شیخ جونی
۳ماه بیکاریم شدم ومتاهل هستم

1399/02/18 21:14:50 | محمدرضا شیخ جونی
۳ماه بیکارم ومتاهل هستم

1399/02/18 21:14:53 | لیلا پریشان
کمکهای امسال به بچه های هنر خوب بود

1399/02/18 21:14:56 | معصومه غفوری
با سلام مشخصات رو اشتباه ارسال کرده باشیم امکان تصحیح کردن وجود دارد؟ بنده حقیقی باید میزدم حقوقی ارسال کردم

1399/02/18 21:14:58 | محمود جمیعی
دارای مجوز فیلمسازی بنام‌ماهنوس فیلم از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ومجتمع آموزشی سبوره از سازمان آموزش فنی وحرفه ای وحرفه ای.

1399/02/18 21:15:00 | محمود جمیعی
کدملی ۱۸۲۸۸۵۷۴۸۳ شماره تماس ۰۹۱۹۲۲۲۰۵۸۶

1399/02/18 21:15:04 | میثم رضائی نژاد
بیشتر به تئاتر توجه شود

1399/02/18 21:15:05 | محسن حاجی یوسفی
بسیار هم خوب

1399/02/21 13:13:06 | اسحق
در این شرایط سخت علاوه بر کمکهای دولت ،خود هنرمندان باید بیش از گدشته هوای همدیگر را داشته باشند .این بحران جهانی ست و من امیدوارم ما بهترین الگو برای هنرمتدان جهان باشیم

1399/02/21 13:13:15 | امین مزارعی
آیا زمان اعلام شده تمدید می‌شود؟

1399/02/21 13:13:23 | کیومرث خواجه باشی
در دوروز اول متاسفانه ثبت نام حقوقی انجام شد اما ثبت اطلاعات انجام نگرفت چندین بار با گوشی چندین بار از کافی نت سعی کردیم که اطلاعات انجمن طراحان ونقاشان قالی اذربایجان تبریز را که دارای صد وپنجاه عضو است در اختیار گذاریم نشد وحالا نشستیم برای اعلام دوباره .

1399/02/21 13:13:26 | Younes Ghasemi
آدرسی که در متن بخشنامه ارایه فرمودید اصلا باز نمیشه

1399/02/21 13:13:28 | خاکی
بیست ساله هنر کار میکنم خودم هم متاهل هستم ولی الان بیکار هستم

1399/02/21 13:13:30 | رقیه احمدی
سلام.من ازثبت نام سبد حمایتی کرونا جامونده آن چی کار باید کنم

1399/02/28 12:49:34 | اعظم گودرزی (سودابه)
بنده از سال ۷۷ مشغول به کار هستم حدود ۲۰ سال در زمینه بازیگری فعالیت کردم اما هیچ حمایتی از طرف دولت نداشتیم نه حقوق ثابت نه بیمه بیکاری ، نه عیدی نه بن کالا فقط یه بیمه درمانی داریم که باید خودمون پرداخت کنیم که مشخص نیست درنهایت آیا بازنشستگی شامل حال ما بشود یانه ودرحال حاظر هم بیکارهستم

1399/02/28 12:49:46 | رصا رحمانی
من ساکن ارومیه هستم و متاسفانه هر چقدر سعی کردم ثبت نامم عملی نشد. گزارش خطا گاه مبنی بر عدم تطابق شماره شماره تلفن با شماره ملی و گاهی پیام خطا مبنی بر اشتباه بودن کد امنیتی توسط سیستم دریافت کردم. در ضمن بیمه هم ندارم، در هرصورت تمام تلاشم برای ثبت نام نتیجه ای نداد و نتوانستم در زمان مقرر ثبت نام کنم

نظر شما
شبکه‌های اجتماعی
Sroush Aparat Telegram Tiwtter Instagram
عضویت


© ۲۰۱۹ TheaterForum. All rights reserved
Developed by : w w w . d o r w e b . i r
اطلاعات تلفن Rss
خانه تئاتربه ما بپیوندید : Aparat Telegram Tiwtter Instagram